Animacija. Planetes

Ilgai galvojau, kaip trumpai pristatyti šitą serialą. Tai gyvenimo drama, kartais tragiška, kartais pernelyg komiška.

Veiksmas vyksta 2075 metais. Aplink Žemę prisirinko per daug šiukšlių, kad būtų saugu skraidyti, todėl specialios grupės žmonių tas kosmoso šiukšles surinkinėja. Šis serialas kaip tik ir sukasi apie vienos tokios grupės narius bei jų draugus.

Ai Tanabe yra naujokė šiukšlių surinkėjų grupėje. Ji yra naivi ir gan kvailoka. Mergina tiki, jog meilė gali viską pakeisti, išgelbėti pasaulį. Jinai niekada nėra dirbusi kosmose ir jai reikia daug ko išmokti.

Hachirota "Hachimaki" Hoshino yra visiškai priešingas merginai. Gerai patyręs vilkas, dažnai skeptiškai žiūri į visus reikalus. Hachimaki svajoja kada nors turėti nuosavą kosminį laivą, nors už šiukšlių surinkėjo algą to padaryti neįmanoma.

Serialo metu santykiai tarp šių veikėju nuolatos keičiasi.

Negaliu pasakyti, jog man patinka kiekviena serija, tačiau man patinka temos, kurias nagrinėja šis serialas. Pavyzdžiui, ką turėtum įrašyti į testamentą?

Šis serialas turbūt realistiškiausiai perteikia, koks būtų gyvenimas kosmose: kelionės į Mėnulį, į Žemę, nesvarumas, milžiniški astronautų kostiumai, tyla vakuume. Per didelė radiacija ir su tuo susijusios kosmonautų ligos. Taip pat atitinkamai ir psichologinės problemos kaip pavyzdžiui palikimo kosmose baimė.

Be kosmoso elementų taip pat yra ir žmogiškos dramos. Turtingos tautos užgrobė kosmoso resursus, neturtingose šalyse vyksta kariniai konfliktai, kurie daro jas tik dar labiau atsilikusias. Korporacijos valdžia proteguoja tik saviškius, kurie paklusta taisyklėms ir nesiūbuoja valties. Kiekvienas, kuris siūlo naujoves net jei ir dirba efektyviau, yra nusodinamas. Nesvarbu tavo rezultatai ar išsilavinimas, jeigu esi ne tos rasės/tautos tavo karjeros galimybės bus apribotos.

Taip pat paliečiamos tokios temos kaip vienatvė, draugystė ir santykiai tokiose mažose erdvėse kaip kosminė stotis.

Nors šis serialas pastatytas pagal to paties pavadinimo mangą, tačiau serijjų turinys gali stipriai skirtis, nes anime buvo pradėtas kurti tuomet, kai buvo nupieštos tik trys manga (iš keturių) dalys.

Serijos ilgis: 25 min.

Epizodų skaičius: 26

Kūrimo metai: 2003-2004

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)