Animacija. Rimba Racer

Aš vaikystėje žiūrėjau Speed racer, o šiuolaikiniai vaikai gali pasirinkti Rimba Racer.

Aš džiaugiuosi kiekviena proga gavęs pristatyti ne amerikietišką kūrinį. Šį serialą sukūrė Malaizija.

Serialas sukasi apie labai prestižines lenktynes Rimba Grand Prix, kuriose dalyvauja tik geriausi iš geriausių. Vienintelis būdas patekti į lenktynes yra: gauti vardinį pakvietimą.

Pagrindinis veikėtas – Tag, nutrūktgalvis nelegalių gatvės lenktynių dalyvis gauna tokį pakvietimą.

Aš turiu daug priekaištų šitam serialui, pasistengsiu juos išsakyti nepateikdamas didelių spoilerių.

Antrame epizode pristatomi trys naujokai, kurie yra pakviesti į Rimba lygą. Tag pasirodo, kaip pasimetęs, sutrikęs, nepratęs prie spaudos dėmesio. Kitu du naujokai pasirodo kaip debilai. Jeigu tai aukščiausia lyga, kaip debilai pateko į ją? Kam apskritai rodyti dar du naujokus, jeigu be antros serijos jie apskritai niekada nefigūruoja, tik kaip statistai fone?

Miles yra vienintelis mechanikas šitame seriale. Kas kitiems lenktynininkams paruošia automobilius lenktynėms, jie patys? Personažų yra daug ir normalu, kad ne kiekvienas turėtų patekti tarp pagrindinių veikėjų, tačiau fone tikrai galėtų mechanikai krapštytis prie variklių, tačiau jų tiesiog nėra. Kai Tag grįžta į savo garažą, Miles ką nors ardo ar surinkinėja, žodžiu, tobulina automobilį, tačiau, kai kiti lenktynininkai grįžta į savo garažus be automobilių, juose nieko nėra… Beje, kaip geriausioms varžyboms vienas mechanikas gali paruošti automobilį? Pažiūrėkite į Formule1 arba Nascar kiek ten mechanikų aptarnauja vieną lenktynininką? Dakaro ralis tikrai yra prestižinis, bet jeigu pažiūrėtumėte į lietuvių komandas, jie neturi daug mechanikų. Tačiau to paties negalima pasakyti apie lyderius.

Trečioje serijoje kažkas trinkteli Tag per galvą. Miles prisiekia išsiaiškinti kas tą padarė. King – lenktynių organizatorius – taip pat pažada išsiaiškinti kas tai padarė. Miles pasiekia vienintelį dalyką: įsilaužia į King kompiuterį ir sužino, kad šis iš tiesų neturi kamerų garažuose. King serijos pabaigoje pasako, įsilaužė valytojas, kuris turėjo skolų dėl lažybų… Viskas, niekas nenori aiškintis tiesos, kažkaip visiems viskas gerai, nors visi žino, kad tai nėra tiesa. Tuomet žiūrovams parodoma, kas iš tiesų atsitiko. Įsilaužė ne joks valytojas, o kitas lenktynininkas. Čia turbūt nėra nieko keisto, nes daugelis pagrindinių veikėjų yra lenktynininkai. Tačiau ta situacija taip ir baigiasi. Niekas nepaaiškina kodėl tas lenktynininkas taip pasielgė, daugiau nebevystos tos istorijos… Kodėl?

Man labiausiai patiko penktas epizodas, kuriame Tag staiga supranta, kad pinigai pasibaigė ir turi ieškoti rėmėjų. Tai parodo, kad lenktynės nėra tik malonus dalykas, bet užkuliuose taip pat reikia atlikti ir tai kas nebūtinai tau patinka. Bet… ši vieta man taip pat užkliuvo.

Viename iš pirmųjų epizodų yra pasakoma, kad Rimba Grand Prix organizatoriai, kas šiuo atveju yra King pasisavina visas teises į lenktynininkų įvaizdį, kas reiškia, kad jie gali gaminti ir pardavinėti žaislus, marškinėlius, reklamas su lenktynininkų veidais be išankstinio lenktynininkų sutikimo, nes jie tą sutikimą davė pasirašydami kontraktą. Ir lenktynininkai už tai negauna jokių pinigų. Panašiai kaip terms of service bet kurios interneto svetainės ar programėlės. Tačiau, jeigu lenktynininkams nepriklauso jų įvaizdis, tai kaip jie gali ieškoti rėmėjų? Juk rėmėjai prašys dalyvauti reklamose… Žodžiu logika, kažkur nesueina.

Kiekvienas lenktyninis automobilis turi vieną specialią galią, kurią lenktynininkas gali panaudoti vieną kartą per lenktynes. Geriausią galią turi Axle – daugkartinio čempiono automobilis – super greitį. Tag automobilis turi šuolį, normaliom sąlygom, neįsivaizduoju, kaip šuolis padėtų laimėti lenktynės, tačiau scenaristai sukuria tokius variantus, kur būtent šuolis reikalingas pergalei… Stereotipinių chuliganų Krom ir Wrecks automobiliai yra tinkami tik bulių kautynėms, kaip tai turėtų padėti nugalėti? Kai kurių lenktynininkų automobilių galių aš net nesuprantu…

Mes žinome, kad Axle yra daugkartinis čempionas (trys metai iš eilės), tačiau kas yra praėjusių metų vicečempionas? Kaip nusprendžiama, kas yra čempionas? Ar taškai gaunami už finišo vietas ar tik už pergales? Apie taškus iš viso užsimenama tik trumpam vienuoliktame epizode.

King krėslas turi mygtukus su kiekvieno lenktynininko logotipu. Paspaudus mygtuką, kažkas blogo turėtų atsitikti lenktynininkui, kas keista yra tai, kad vieną kartą King išjungia tuo mygtuku super automobilio galios panaudojimą, o kitą kartą bando susprogdinti variklį. Kaip tai veikia? Ar kiekvienam lenktynininkui yra vis kitas veiksmas ar veiksmas priklauso nuo to kaip ilgai būna mygtukas paspaustas?

Pats geriausias personažas šiame seriale yra Wrecks. Iš pradžių mes matome jį kaip storžievį chuliganą, tačiau sezono eigoje mes jaučiame jo psichologinę kovą ir virsmą į kažką geresnio. Deja, nei vienas kitas personažas serialo metu nepatyrė nieko panašaus.

Gerai, kritikos prirašiau jau daugiau nei reikėtų, todėl čia sustosiu, nors galėčiau rašyti ir dar daugiau.

Geram serialui reikia gero priešininko. Tag – pagrindinis personažas, nepaklusnus, bet labai talentingas lenktynininkas norintis įrodyti ko jis vertas. King – lenktynių organizatorius, norintis kontroliuoti lenktynes, kad sulauktų daugiausiai žiūrovų dėmesio. Du priešininkai, kurių interesai kertasi ir tai sukuria tikrai įtraukiančią istoriją, neskaitant visų priekaištų, kuriuos aš išsakiau.

Serijos ilgis: 22min.

Sezonų skaičius: 2

Epizodų skaičius: 40

Kūrimo metai: 2015? – 2018?

Nuorodos:

IMDB

Brukštelk žinutę