Animacija. Samurai 7

Šis serialas bando suderinti tris mėgstamiausius japonų dalykus: ryžius, samurajus ir didelius kovinius robotus.

Šis serialas pateikia įdomų pasaulį, kuris kartais kelia klausimų dėl logikos, neskaitant to, pasaulis yra tikrai įdomus.

Kažkada anksčiau įvyko karas. Mums nėra taip svarbu kas kariavo ar kas laimėjo. Kai kurie samurajai norėdami turėti pranašumą kare, atsisakė savo kūno ir tapo mašinomis. Karui pasibaigus samurajai liko nereikalingi. Žmonės ieško kitų profesijų, tuo tarpu robotai buvo sukurti vienam tikslui ir negali pakeisti profesijos, todėl jie tapo banditais seriale dar vadinami nobuseri (Ar japonų kalboje tai ką nors reiškia?). Banditai atskrenda reikalauti ryžių mokesčio iš valstiečių. Nepaklusniuosius banditai sunaikina.

Kaimelio Kanna gyventojai neapsikentę gyvenimo po banditų priespauda nusprendžia pasipriešinti. Jie supranta, kad patys nieko negali padaryti, todėl nusprendžia pasamdyti samurajus. Samurajams samdyti jie siunčia nioliketę mergaitę Kirara ir jos visiškai mažytę sesę Komachi. Kas blogo galėtų atsitikti siunčiat du vaikus į miestą, kuriame jie niekada nebuvo? Aš, aišku, ironizuoju, nes autoriaus logika man atrodo keista. Vis dėl to Kirarai pavyksta po eilės nesėkmingų bandymų surasti vieną tikrą samurajų - Shimada Kanbei.

Shimada yra išmintingas, daug mūšių matęs samurajus. Tačiau jis neteko daug draugų mūšiuose, todėl nemato džiaugsmo gyvenime. Shimada pasako, kad apginti kaimą reikės septinių samurajų.

Serialą galima būtų padalinti į tris dalis. Pirmoji dalis vyksta mieste, kur Kirara ieško samurajų. Antroji dalis vyksta kaime, tai pasiruošimas mūšiui ir pats mūšis su banditais. Trečioji dalis tai pagrobtų moterų išlaisvinimas bei galutinės kaimelio laisvės iškovojimas.

Seriale tikrai daug veikėjų, tačiau plačiau norėčiau pakalbėti apie dar vieną. Ukyo – miesto valdovo sūnus. Pirmą kartą jis pristatomas kaip lepūnėlis, kuris tikisi, jog bus įvykdyta kiekviena jo užgaida. Tačiau vėliau jis pasirodo kaip tikra gyvatė: negailestingas, manipuliuojantis, meluojantis. Tiesa pasakius, labai geras blogiukas. Tikrai nedaug anime turi tokį įspūdinga blogiuką.

Vietomis serialas yra nuspėjamas. Pavyzdžiui šeštame epizode yra nužudomas imperatoriaus pasiuntinys, dėl to apkaltinami samurajai. Aš iš karto atspėjau kas yra žudikas, nors tiesa atskleidžiama tik devynioliktame epizode.

Man ne visuomet patinka autoriaus sprendimai, tačiau aš negaliu paneigti, jog tai yra gera istorija. Joje rasite ir humoro, ir skausmo, kitaip sakant visą emocijų gamą. Suprantu, kad pavadinimas neskamba tikrai viliojančiai, turbūt nuobodesnį pavadinimą būtų sunku sugalvoti, bet tikrai rekomenduoju užmesti akį šį serialą.

Pabaigoje nedidelis spoileris. Jeigu atkreipsite dėmesį, Ukyo ir Kikuchiyo ant galvos/kepurės turi tokį geltoną lankelį. Tai du personažai, kurie turi tokį patį simbolį, vienas už galvos, kitas priekyje. Šie du personažai taip pat yra vieninteliai kilę iš valstiečių, bet pakeitę savo profesiją. Įdomi simbolika ar ne?

Serijos ilgis: 25 min.

Epizodų skaičius: 26

Kūrimo metai: 2004

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)