Animacija. The Legend of Korra

Serialui Avatar: The Last Airbender susilaukus didžiulės sėkmės, tikrai reikėjo laukti tęsinio. Tačiau kūrėjai vietoj to, kad pratęstų tų pačių personažų nuotykius, sukūrė visai naujus personažus.

Naujasis avataras - Korra septyniolikmetė mergina iš pietų vandens valdytojų kaimo. Tokiame amžiuje Korra jau daugiau - mažiau moka valdyti visus elementus, bet sunkiausiai jai gaunasi oras, todėl Aang sūnus Tenzin išsiveža mergina į savo šventyklą Republic City. Korra nuobodžiauja mokydamasi, todėl slapta bėga iš šventyklos ieškoti nuotykių mieste, kur susipažįsta su naujais žmonėmis ir prisijungia prie profesionalių sportininkų elementų valdytojų komandos - Fire Ferrets.

Fire Ferrets komandą sudaro du broliai vyresnysis Mako ir jaunesnysis Bolin. Nors jie ir broliai, tačiau yra skirtingų elementų valdytojai Mako – ugnies, Bolin – žemės. Mako be sporto taip pat yra ir Republic City policijos pareigūnas.

Susidomėjusi gerais Fire Ferret komandos pasirodymais prie jų prisijungia pinigų valdytoja Asami Sato. Juokauju, avataro pasaulyje pinigai nėra laikomi elementu, o mokėjimas juos valdyti nėra laikomas vertinga savybe. Asami turi labai geras technines žinias ir gali sukonstruoti įvairius prietaisus bei ginklus, kurie jai padeda išlyginti galimybes kovoje šalia/prieš elementų valdytojus.

Šie keturi jaunuoliai susiburia į Team Avatar ir sudaro serialo pagrindą. Jeigu norėčiau paaiškinti santykius tarp personažų, tai turėčiau pradėti piešti geometrines figūras ir tai nebūtų trikampiai. Kaip sakė viena sena reklama: visi su visais.

Iš gausybės šio pasaulio personažų dar norėčiau išskirti vieną – Varrick. Jis ekscentriškas mokslininkas – verslininkas. Viename sezone jis stato filmą, kitame kuria pavojingus ginklus. Jis, iš principo, yra voverės atitikmuo Ledynmetyje.

Serialą sudaro keturi sezonai, tačiau šio serialo scenarijus gerokai prastesnis nei jo pirmtako. Tai nėra vientisa istorija. Kiekviename sezone Korra turi vis kitą priešininką, o paskutinis – ketvirtasis sezonas iš viso vyksta trims metams praėjus nuo trečio pabaigos.

Tai ką išmoksta Korra viename sezone daugiau niekada nepritaiko. Pavyzdžiui viename sezone išmoko dvasių valdymo, kitame metalo valdymo, tačiau galiausiai paaiškėja, jog nei vienas, nei kitas dalykas nėra niekur kitur pritaikomas išskyrus tuomet, kai mokėsi. Ech... tie geri prisiminimai apie mano laikus praleistus mokykloje...

Įdomu tai, kad beveik visi personažai, kurie buvo vaikai originaliame seriale yra vis dar gyvi ir epizodiškai pasirodo išskyrus, savaime suprantama, Aang. Tačiau, kai gerai pagalvoji, pasidaro labai keista, kodėl paprasti valdytojai gyveno dvidešimt metų ilgiau nei avataras? Ką jis darė? Rūkė?

Serialas buvo pradėtas rodyti Nickelodeon televizijos kanale, tačiau nesulaukus pakankamai didelio susidomėjimo, televizijos transliacijos buvo nutrauktos ir serialo rodymas paliktas tik internetinėje svetainėje. Tai pirmas toks įvykis mano patirtyje. Ar ateityje panašių istorijų sulauksim daugiau?

Biški spoileris. Serialo kūrėjai norėjo Korra ir Asami pristatyti kaip lesbiečių porą, tačiau pabijoję, kad televizijos kanalai nesutiks rodyti tokio multiko vaikams, šitos siužeto linijos nevystė ir tik pačioje serialo pabaigoje Korra ir Asami susikabinę už rankų įžengia į portalą. Kas man buvo visiškai WTF? Kita vertus, tai vis tiek geresnė pabaiga nei originaliame seriale.

Aš asmeniškai labai dievinu tą pasaulį, kuriame vyksta veiksmas. O kadangi šiame seriale veiksmas dažnai vyksta mieste, tai jame dar daugiau steampunk-like vaizdų nei pirmtake. Tačiau man įdomiau būtų stebėti eilinio valdytojo ar net gi paprasto vagies nuotykius, kuris stengiasi išgyventi ir sudurti galą su galu, o ne avataro globalius bandymus išgelbėti pasaulį.

Serijos ilgis: 24min.

Sezonų skaičius: 4

Epizodų skaičius: 52

Kūrimo metai: 2012 – 2014

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

 

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)