Animacija. Un-Go

Ilgai galvojau ar verta kalbėti apie šį serialą ir nusprendžiau, kad verta.

Tai kodėl verta? Įdomus pasaulis, kuriame pranešimai tautai cenzūruojami, mistinės būtybės manipuliuojančios žmonėmis, detektyvinės istorijos. Jeigu jums reikia gerų idėjų, šiame seriale jų pilna.

Tai dėl ko kilo mano abejonės? Turbūt nei viena gera idėja nėra gerai įgyvendinta. Pavyzdžiui visi detektyvai atrodo suskubinti. Iš pradžių veikėjai papasakoja kas atsitiko, tuomet papasakoja kaip suprato kas žudikas… Detektyvas turi veikti ne taip. Reikia nepasakoti, o parodyti, reikia leisti sunokti istorijai, pavedžioti žiūrovą už nosies, sukelti įtampą.

Mistinės būtybės manipuliuoja žmonėmis, nes… ? Autorius nepateikia motyvacijos arba bent jau aš jos nepastebėjau. Jeigu jos daro tik dėl to, kad darytų… Neįdomu.

Kiekvienam serialo privalumui yra trūkumas ir privalumų yra daug, kas automatiškai reiškia, kad trūkumų taip pat yra daug.

Serialo veiksmas vyksta pokario laikotarpyje. Teroristai sugriovė dalį Tokijo karo metu. Karo pasekmė yra keista tvarka pasaulyje. Sakau keista, nes negaliu paaiškinti kaip kas veikia.

Pagrindinis veikėjas Shinjuurou Yuuki ieško tiesos arba kitaip sakant narplioja nusikaltimus. Jis dažnai vadinamas „pralaimėjusiu detektyvu“, nes neišsprendžia nei vienos bylos. Kas nėra tiesa.

Kas yra tiesa sprendžia Rinroku Kaishou JJ Systems direktorius. JJ Systems yra IT firma, kuri iš principo kontroliuoja internetą, kameras mieste. Kokia logika pagrįsta, jog privačios kompanijos direktorius sprendžia kas yra tiesa, o kas ne, aš negaliu paaiškinti. Shinjuurou visuomet siekia sužinoti tiesą, tuo tarpu Rinroku žinodamas tiesą dažniausiai stengiasi ją nuslėpti.

Inga yra viena iš dviejų mistinių būtybių seriale. Inga nori valgyti žmonių sielas. Jinai gali užduoti vieną klausimą į kurį žmonės privalo atsakyti tiesą. Kažkaip paslapties atskleidimas yra siela, kurią nori suvalgyti Inga. Inga dirba kartu su Shinjuurou.

Betteno yra antroji mistinė būtybė. Jinai gali žmonių žodžius paversti realybe. Kas yra tikrai nereali galia.

Seriale yra dar keletas personažų, kurių nepristatysiu.

Apibendrinant seriale yra labai daug įdomių idėjų, tiesiog norėtųsi, kad jos būtų labiau išdirbtos, geriau išvystytos.

Serijos ilgis: 24 min.

Epizodų skaičius: 11 + filmas

Kūrimo metai: 2011

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)