Animacija. Xam'd: Lost Memories

Tai vienas iš keistesnių serialų, kuriuos aš žiūrėjau. Kai atrodo, kad jau viską supranti, atsitinka kas nors keisto sumaišančio visą ankstesnį supratimą.

Tarp Pietų ir Šiaurės vyksta karas. Vidury tarp jų yra nedidelė Sentan sala, kuri lyg ir turėtų būti nepriklausoma, bet joje yra įsikūręs armijos būrys. Serialas prasideda kaip tik nuo karinio salos užpuolimo. Tačiau tai nėra klasikinis serialas apie karą ar apie robotų kovas. Užpuolikai naudoja monstrus vadinamus žmogiškosiomis formomis, kurios nugalėtos virsta į akmenis.

Pagrindinis serialo personažas yra Akiyuki Takehara, kuris per savo kvailą galvą į moksleivių autobusą padeda patekti teroristei. Jai susprogdinus biologinę bombą, jos turinys pateko į Akiyuki kūną paversdamas jį Xam’d.

Nakiami pamačiusi, kas atsitiko su vaikinu, jį pagrobia iš gimtosios salos į pašto kurjerių laivą/lėktuvą ir mokina jį išgyventi naujomis sąlygomis. Taip prasideda keista vaikino kelionė po pasaulį, kurios jis visai nenorėjo.

Haru Nishimura yra Akiyuki klasiokė. Ji taip pat įsimylėjusi vaikiną. Akiyuki dingus iš salos, Haru įstoją į armiją šitaip tikėdamasi jį surasti, bet kaip paaiškėja armija laiko Akiyuki labai naudingu ginklu ir nori jį pagauti su Haru pagalba, dėl ko mergina vėliau dezertyruoja ir suranda kitą būdą pabėgti iš salos.

Serialas ilgą laiką dalinasi į dvi pagrindines linijas. Viena yra gyvenimas saloje, kur be Haru yra likęs dar vienas Akiyuki klasiokas bei draugas Furuichi Teraoka, Haru jaunesnioji sesuo Midori Nishimura bei epizodiškai pasirodantys ir nuolatos verkiantis merginų tėvas, Akiyuki tėvai bei keisti santykiai tarp jų. Antroji linija seka laivo Zanboni pašto kurjerių įgulą.

Be viso to yra keisti Tessec gyventojai, kurie augina sėklas, gamina bioginklus bei surinkinėja mirusiųjų sielas. Taip pat negaliu nepaminėti Juodojo imperatoriaus. Atsiprašau, jog rašau abstrakčiai, bet daugelis dalykų man pasirodė labai keisti ir tikrai negaliu pasakyti, jog supratau viską. Tai turbūt vienas iš tų retų anime, prieš kurį žiūrint reiktų perskaityti daug papildomos informacijos ir net spoilerių skaitymas nesugadintų serialo, o tik padėtų jį geriau suprasti.

Beje, jeigu kas nori padiskutuoti apie šito serialo pabaigą, tai labai prašom komentaruose.

Serijos ilgis: 25 min.

Epizodų skaičius: 26

Kūrimo metai: 2008 - 2009

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)