Apie komiksus Lietuvoje

Turiu dvi naujienas: gerą ir blogą. Bet kad įrašas nebūtų labai trumpas tai pagalvojau, kad pablevyzgosiu apie komiksus Lietuvoje apskritai.

Gera naujiena. Panelė.lt pradėjo kurti komiksus. Bent jau kaip jie patys teigia komiksai bus kuriami reguliariai kiekvieną penktadienį. Kodėl tai yra gera naujiena? Todėl kad jie prieina prie didelės auditorijos ir jeigu komiksai bus kokybiški, tai galbūt auditorija susidomės ir pradės ieškoti kitų komiksų Lietuvoje. Taip gali būti padėti pagrindai komiksų kultūrai Lietuvoje. Kad komiksų kultūros Lietuvoje nėra galima pamatyti pažvelgus į lietuvius žurnalistus.

Bernardinai.lt : Ieva Vaitkevičiūtė. Komiksai: ką bendro turi populiarioji literatūra ir holokaustas

Alfa.lt: Komiksai: kodėl užsieniečiai lietuvius pirštais užbadytų, Jonas Martinaitis ir lietuviškų komiksų pradžia

Pinigukarta.lt: Importinė komiksų kultūra Lietuvoje, Komiksų kūrėjas: reikia mokytis iš lenkų

Visi tie straipsniai tikrai įdomus, tačiau ar pastebėjote, kas su jais blogai? Visi žurnalistai kažkodėl komiksus supranta kaip atspausdintas knygas. O kaip dėl komiksų, kurie spausdinami laikraščiuose? O kaip dėl internetinių komiksų?

Apie ką jūs pagalvojate išgirdę žodį komiksas? Aš pagalvoju apie paršiuką Čiuką, jo komiksus skaičiau kažkada senai, senai Genio žurnale.

15min laikraštis pradėtas leisti 2005 metais ir kartu su juo pradėjo eiti komiksų ciklas Mažo didmiesčio neurozės. Kauno dienoje komiksas apie pelių nuotykius (vardų neprisimenu) buvo publikuojamas dar anksčiau. (Jau senokai neskaičiau Kauno dienos, ar ten dar yra tie nuotykiai?) O gal apie konkurentus rašyti negalima?

Jeigu komiksai leidžiami laikraščiuose nėra vadinami komiksais daugumos žurnalistų, tai ko tikėtis mums kuriantiems internetinius komiksus? Aš sakau mums, nes niekada nebuvau pirmas pradėjęs kurti internetinius komiksus ir niekada nebuvau vienintelis juos kuriantis žmogus. Vieni komiksų kūrėjai ateina, kiti išeina taip ir nesulaukę savo dviejų minučių šlovės. Straipsnio iliustracijai panaudojau Katiną Kęstą, kaip suprantu jau nebekuriamus komiksus. Kažkada mačiau seriją komiksų apie blusą. Bėda ta, kad neatsimenu nei pavadinimo, nei autoriaus, nei adreso, nors mielai dabar juos paskaityčiau. Ar kas nors yra girdėjęs apie tokius komiksus?

Jeigu norite pažiūrėti dabar kuriamus komiksus apsilankykite pas Enorca: pirma, antra, trečia, ketvirta, penkta, šešta, septinta, aštunta dalys.

Tai kaip gerbiamieji žurnalistai, galbūt mes jau nusipelnome jūsų dėmesio? Sakyti, jog Lietuvoje niekas nekuria komiksų negalima. Taip, mes undergound‘as. Taip, mes nepataikaujame masėms, bet mes turime savo skaitytoją. Ko jums dar reikia? Ar būtina išleisti knygą, kad jūs mus pripažintumėte?

Bloga naujiena. Panelė.lt pradėjo kurti komiksus. Nėra čia ko slėpti, aš noriu vadintis: Keturkampis Apskritimas vieninteliai lietuviški internetiniai komiksai. Todėl nuoširdžiai tikiuosi, jog Panelės.lt komiksai greitai užsilenks. Ir tiesa pasakius mano viltis turi pagrindo: vieną kartą per savaitę kurti komiksą yra septynis kartus sunkiau, nei kiekvieną dieną. Atrodo turėtų būti atvirkščiai ar ne? Bet nėra, norite sužinoti kodėl? Kiek kartų per savaitę valote dantis, kiek kartų per savaitę pusryčiaujate? Ar tai padaryti sunku, ar tai jums darbas? NE, tai tas pats kaip kvėpuoti, tiesiog darote tai ir nesusimąstote. Tai tiesiog įprotis, o va ką nors daryti vieną kartą per savaitę yra žiauriai sunku. Jūs manote, kad kurdami komiksą vieną kartą per savaitę turite septynias dienas sugalvoti istorijai? Nė velnio! Čia kaip ir su referato rašymu: liko mėnuo - dar daug laiko nėra kur skubėti, liko savaitė – dar pakankamai daug laiko, paskutinė naktis – ot šūdas! Jeigu sakyčiau, kad kasdieną sugalvoju po komiksą meluočiau, kartais per dieną sugalvoju septynis, kartais nei vieno, kartais daužau sieną į galvą ir po to einu skaityti delfi...

Komiksų autorė greičiausiai manęs neskaito, bet noriu duoti vieną patarimą: komiksai neturi būti juokingi, pasakok istoriją. Jeigu aš bučiau užsibrėžęs tikslą kurti tik juokingus komiksus jau senai bučiau nušokęs. Taip, aš sukūriau daug juokingų komiksų, bet taip pat sukūriau ir nejuokingų. Galu gale patys geriausi komiksai yra tie, kurie yra suprantami po penkių metų lygiai taip pat kaip ir jų sukūrimo diena.

Brukštelk žinutę