Ar aš esu jūsų superherojus?

. Supermenas, Spidermenas, Batmenas – visi šitie herojai, kaip pasakytų tūlas lietuvis, skirti vaikams. Kodėl? Todėl, kad jie geri, nerūko, negirtuokliauja, nevagia, nemuša silpnesnių už save, žodžiu, kovoja už gėrį. Tačiau juk realiame pasaulyje tokių žmonių nėra? O gal yra? Ne... Apsidarykit į pasaulį ir pažiūrėkit kas darosi.

Praėjusią savaitę žiūrėjau žinias, nepasakysiu, kurios dienos man žinios įstrigo labiausiai, bet pabandykite atspėti, koks buvo pats pirmas tų žinių pranešimas. Girtas politikas žiūrėjo krepšinio varžybas! Na ir kas? Toje salėje su juo kartu sėdėjo dar kokie 500 girtų asmenų ir dar koks 10000 girtų asmenų sėdėjo prie savo televizorių namuose, ar jie kam nors rūpi? Ne. Bet politiką reiktų apjuodinti. Juokiasi puodas, kad katilas juodas. Na, taip „visi taip daro“ nėra pasiteisinimas, bet kodėl tuomet išskirti vieną ir iš to daryti sensaciją?

Jeigu žiūrėsite žinias visą savaite, tai tikrai pataikysite, ant bent vienų žinių, kurios prasideda apžvelgdamos gaisrus, susišaudymus, vagystes, ar kitokius nusikaltimus. Jūs greičiausiai taip pat sėkmingai galėtumėte, bet vieną kartą per savaitę pastebėti, jog žinios prasideda nuo pranešimo kaip blogai pasielgė vienas ir kitas politikas.

Tarkim, nusprendė anksčiau grąžinti rublinius indėlius, juk tai gerai? Ne, tai šunsnukiai, tie politikai, specialiai čia prieš rinkimus, kad tik savo reitingus pasikeltų.

Pasiimkite laikraščius, neabejokite, pirmajame puslapyje jūs rasite tą patį. Koks siaubingas pasaulis, kaip tokiame pasaulyje gali gyventi herojai? Padaryk ką nors gero ir tuoj pat busi apjuodintas, apkalintas būtais ir nebūtais dalykais. Tu gali egzistuoti, tik tol kol esi toks pats blogas arba dar blogesnis nei mes visi. Geruolių mums nereikia.

Kodėl taip yra?

Ar kada nors teko matyti pirmame puslapyje tokią antraštę arba panašią „Pilietis X padovanojo daugiavaikei šeimai milijoną“. Na, ta prasme, ne prieš rinkimus. Man ne. O gal tuomet tokią „Artimiausiu metu bus nuostabus oras, todėl skubėkite į pajūrį“. Man ne. Nes tokių antraščių pirmuose puslapiuose nebūna! Niekam neįdomios geros naujienos. Niekam neįdomu, kiek vaikų turi Britney Spirs, svarbiausia, kad jinai bloga motina. Eidami pro kioską, jūs greičiausiai nesustosite ir nepirksite laikraščio, kurio pirmame puslapyje rašoma apie gerus orus, tačiau jeigu antraštė būtų „Įsiveržė senai miegojęs ugnikalnis, sužeista XY žmonių“, greičiausiai, jūs pagalvotumėte: „O įdomu, reiktų paskaityti“.

Žiniasklaida praneša, apie tai kas parsiduoda – BLOGOS NAUJIENOS. Bet kadangi žiniasklaida formuoja mūsų nuomonę, tai mes patys pasidarom blogi. Patys imame drabstytis purvais ir trokštame išgirsti dar daugiau purvo, o žiniasklaida duoda tai ko mes trokštame. Atrodo pradedu painiotis ir kartotis, tačiau tai uždaras ratas.

Bet čia iškyla nedidelė problemėle, visi herojai kovoja su blogiu, jeigu herojai nugalės blogį, nebus apie ką pranešinėti ir rašyti. Hm... Yra išeitis, reikia sutepti tuos herojus ir apie juos bus galima skelbti naujienas, gal net gi pirmuose puslapiuose.

Dabar aš galvoju apie Neo. Filmas „Matrica“ pilnas įspūdingų efektų, todėl turėtų patikti vaikams, tačiau tame filme išsakytos mintys turėtų patikti platesnių pažiūrų žmonėms. Tai galbūt ir suaugusieji turi bent vieną savo herojų? Na, taip, jis netikras, jis išgalvotas. Nes tikrų herojų niekam nereikia... O gal?

Brukštelk žinutę