Ar norėtum būti nemirtingas?

Geras klausimas. Aš tikiuosi, kad geras. Jeigu ne tai kodėl dar skaitai šitą tekstą?

Geram klausimui reikia gero atsakymo. Parašyk jį. 

Ten toliau yra daugybė simbolių iš lietuviškos abėcėlės, bet neskaityk jų. Jie neturi nieko bendro su klausimu. Beveik neturi. 

Tai ar norėtum būti nemirtingas?

Nemirtingais dažniausiai nori būti žmonės nežinantys ką veikti lietingą sekmadienio popietę

Kartą manęs paklausė: ar norėtum būti nemirtinas? Aš atsakiau – žinomą. O kodėl? Todėl, kad galėčiau stebėti kaip keičiasi pasaulis. Kai dabar pagalvoju man ta idėja vis dar atrodo šiek tiek romantiška. Įsivaizduokit gimėt kažkur apie 1009 metus... Gyvenot... Stebėjot kaip karūnavo Mindaugą... Kaip kryžiuočiai pirmą kartą mūšyje panaudoję šaunamuosius ginklus užmušė Gediminą. Padėjot Vytautui sumušti vokiečius. Priglaudėt prancūzus traukiančius pulti Rusijos. Slėpėtės bunkeriuose pirmo ir antro pasaulinio karo metu... Stebėjote kaip nuo arklų visas pasaulis perėjo prie automobilių... Ar gi tai neromantiška? Galbūt ne, bet turi savotiško žavesio... Šiandien aš jau neesu tikras, kad norėčiau gyventi dar tūkstantį metų... O tu? Ką tu veiktum? Kodėl?

Ką tu veiki lietingą sekmadienio popietę?

Norėčiau papasakoti dar vieną istoriją. Išgalvotą. Jeigu žiūrite detektyvinius serialus, tikrai esate matę panašių situacijų. Įsivaizduokite, apklausos kambarys, ant kėdės su antrankiais sėdi prasižengėlis, įtariamasis, aplinkui ratais vaikšto nervingas policininkas tiriantis bylą. Visą tą vaizdą už stiklinės sienos stebi dar vienas žmogus. Jeigu reiktų pasirinkti, kuris iš trijų personažų būtum tu? 

Ne, tai nepsichologinis testas, kadangi aš ne psichologas. Aš tik smalsus žmogus ir mano smalsumas nepagrįstas mokslu. Kitas klausimas: o kuris žmogus tu esi realybėje?

Ar kartais tai nepanašu į tave? Grįžti namo po darbo pavargęs, pavalgai vakarienę ir išsidrebi prie televizoriaus žiūrėdamas... Kad ir ką ten rodytų... Stebėtojas... Bet juk veiksmas vyksta būtent ekrane! Ar tikrai nenorėtum nors kartą atsidurti kitoje stiklo pusėje? Norėtum, žinau, kad norėtum. 

Iš kur žinau? 

O ką reiškia gyventi? Stebėti ar dalyvauti? Žiūrėti kaip keičiasi pasaulis ar pačiam jį pakeisti? 

Velniop visas gramatikos taisykles: Gyvenimas Yra Veiksmažodis(Aš Sakau). Tavo teisė nesutikti su manim, bet, kol nesuprasi šitos minties, nebūsi laimingas.

Gyvenimas neprasideda šiandien, jis prasidėjo prieš...

Tu gyveni ar lauki? 

Kodėl?

Brukštelk žinutę