Aš už kontrabandą. O tu?

Na kadangi aš prieš rūkymą, tai kontrabanda iš tiesų manęs nelabai kaso, tiesiog norėjau atkreipti jūsų dėmesį.

Turbūt jau visi girdėjote, kai Kubilius pareiškė, jog žmonės pasisakantys už kontrabandą, pasisako už mokytojų atlyginimų mažinimą. Aš galiu suprasti kaip kontrolierių atlyginimai priklauso nuo pagautų zuikių, bet niekaip logiškai negaliu surišti kaip mokytojų atlyginimai priklauso nuo kontrabandos, todėl mano pasakojimas bus nelogiškas.

Pasvarstykim, kas būtų jeigu būtų...

Esant sunkioje situacijoje Lietuvoje vis daugiau ir daugiau žmonių perka kontrabandines prekes. Dėl to kenčia legalių prekių pardavėjai ir mažėja jų pelnas. Sumažėjus pelnui sumažėja ir sumokami mokesčiai valstybei. Valstybė nesurenka reikiamos pinigų sumos į biudžetą. Kubilius su pincetų priešais veidrodį pešiojasi paskutinius savo plaukus, bet padėtis dėl to Lietuvoje negerėja. Nelieka kitos išeities ir sumažinamos mokytojų (bei visų kitų valstybininkų) algos bei pakeliami mokesčiai. Pakėlus mokesčius dar daugiau verslo persikelia gyventi į šešėlį, dar daugiau lietuvių pradeda pirkti kontrabandines prekes. Dabar jau niekas net nebando pirkti cigarečių ar alkoholio legaliai. Biudžetas nesurenkamas dar labiau. Kubilius priešais veidrodį pincetu pešiojasi plaukus, bet jau ne nuo galvos, nes ten nieko nebeliko, tenka ieškoti šiek tiek žemiau. Nelieka kitos išeities ir algos būna sumažinamos dar kartą bei taip pat pakeliami visi mokesčiai dar kartą. Visi verslininkai, kurie gali, perkelia gamybą į kitas šalis, darbuotojus atleidžia. Gyventojai jau nebemoka mokesčių, nes neužtenka pinigų maistui. Būstuose atjungiama elektra, vanduo, dujos. Vandenį visi semia iš upės ir kūrena laužus. Niekas net nediskutuoja kontrabanda gerai ar blogai, visi perka kontrabandinį maistą. Kadangi vanduo iš upės, o maistas kontrabandinis, todėl kyla daugybė apsinuodijimų, tačiau daktarams algos buvo irgi sumažintos. Kadangi atjungta elektra, tai pasišvietimui žmonėms tenka naudoti žvakes, o dėl neatsargaus elgesio su ugnimi kyla daugybė gaisrų, gaisrininkams algos irgi buvo sumažintos, bet dėl brangaus benzino, jie gaisrus eina gesinti pėsčiomis su kibirėliu rankose. Geras dalykas yra tas, kad kelių policininkai nebeima kyšių, nes niekas nevažinėja, tiesiog nėra iš ko imti. Alkani žmonės vis labiau ir labiau pyksta ant valdžios, kyla populistų reitingai. Biudžetas nesurenkamas, Kubilius plaukų nebeturi, ne aišku ką daryti: gal dar padidinti mokesčius ir sumažinti algas? Žmonės sukyla, šturmuoja seimą, suvalgo premjerą. Naujuoju premjeru tampa Petras Gražulis. Gėjai daugiau ne tik paradų neberengia, bet iš viso iš namų išeiti bijo. Bet čia geroji viso reikalo dalis, patikėkit manim, blogosios jūs sužinoti nenorėtumėte.

Ar jūs norite, kad Petras Gražulis taptų premjeru? Ne? Tai kodėl toleruojate kontrabandą?

O kas būtų jeigu...

Vyriausybė sumažina akcizus ir kai kuriuos mokesčius. Kontrabandinių prekių vežti neapsimoka, nes jos nėra daug pigesnės. Mokesčių nėra sumokama daugiau, bet kadangi mažiau verslininkų sėdi šešėlyje, tai bendra suma gauna didesnė. Tiesa, sumažėjus mokesčiams prekės nepinga, atsiradusi skirtumą verslininkai pasilieka sau, bet tai yra gerai. Pinigai panaudojami specialistų algoms pakelti, investuoti į įmonės veiklą, kokybę, priimti daugiau darbuotojų ar galų gale direktorių atostogoms užsienyje. Bet kokiu atveju pinigai nespaudžia niekieno kišenės, jie nuolatos juda. Ir galiausiai patenka į biudžetą. Valdžios reitingai kyla. Biudžetas surenkamas atsiranda laisvų pinigų, valdžia galėtų dar sumažinti mokesčius, bet vietoj to, jie pasielgia kaip visada ir priima daugiau biurokratų. Mažėja nedarbas. Žmonės darosi laimingesni. Valdžios reitingai kyla dar labiau.

O kas būtų jeigu...

Vyriausybė sumažina akcizus ir kai kuriuos mokesčius, bet taip pat sumažina ir mokytojų (bei visų valstybininkų) algas. Žmonės nepatenkinti burba. Verslininkai negali pasilikti atsiradusio skirtumo, nes žmonės neįpirktų produktų, todėl kainos mažėja. Sumažėjus kainoms mažiau pinigų surenkama į biudžetą. Nors kainos ir sumažėjo, tačiau žmonės vis dar iš įpročio perka kontrabandines prekes. Kubilius pešiojasi plaukus su pincetu priešais veidrodį ir galvoja kurioje vietoje jis susimovė...

O kas būtų jeigu...

Koks jūsų variantas?

Brukštelk žinutę