Axure RP - prototipų kūrimo įrankis

Pirmą kartą kurti prototipus teko universitete su Microsoft Visio, tačiau tas prototipo vaizdas gavosi nelabai panašus į realų produktą, nebent mygtukų skaičiumi. Vėliau išbandžiau daugybę atviro kodo/nemokamų prototipų kūrimo įrankių, tačiau nei vienas iš jų man nesukėlė teigiamo įspūdžio, todėl juos panaudodavau tik tam vienam projektui, o kai reikėdavo pradėti naują projektą pasirinkdavau naują įrankį.

Tiesa pasakius nei vienas įrankis man nepatiko iki tol kol nepabandžiau Axure RP.

Pakalbėkim iš eilės: geri dalykai, blogi dalykai.

Axure RP turi viską ko ir tikėtumeisi iš tokio įrankio (t. y. viską ką turi konkurentai): įvedimo laukus, mygtukus, lenteles, paveiksliukų rėmus ir t.t. Darbo langą kuriame tampai, išdėstai savo norimus elementus, išlygiuoji, keiti dydį, spalvą... Žodžiu kol kas nieko ypatingo.

Jeigu norite parodyti savo prototipą klientui, kaip tai padarysite? Projekto failo greičiausiai siųsti negalite, nes klientas neturės programos kurią naudojate. Daugelis programų (Axure RP irgi turi tokį pasirinkimą) siūlo savo vaizdą eksportuoti kaip paveikslėlį. Tačiau dalis, kuri man patiko, jog Axure RP taip pat siūlo visą projektą eksportuoti kaip HTML failų rinkinį.

Kodėl svarbu HTML formatas? Todėl kad klientas gali matyti kaip veikia prototipas. Pradedant tokiais elementariais veiksmais kaip Radio button pasirinkimas, jeigu įdedi grupę, tai veikia kaip grupė. Jeigu padarai formą su mygtuku, mygtuko paspaudimas gali nukreipti formą į sėkmės žinutę. Aišku, kad forma iš tiesų neveikia ir niekur duomenų nesaugo, bet klientas gali pamatyti, pajausti kaip veiks svetainė, kai bus pabaigta.

Jeigu tau reiktų suprojektuoti registracijos formą, tai sutampai laukus ir reikiamus mygtukus, parodai klientui ir jis sako: ką žinau, čia daug laukų. Tačiau galima imtis mažos gudrybės. Padaryti kliento svetainės screenshotą įdėti ją kaip foninį paveiksliuką po forma ir klientas testuodamas galvos, jog tai jo svetainė. Aišku, dėti didelius paveiksliukus nėra pati geriausia idėja.

Jeigu projektuoji naujienų ar parduotuvės puslapį, kuriame turi būti daug vienodų elementų, sukuri vieną master elementą, padarai daug jo kopijų. Klientas pasižiūri ir sako: aš noriu, kad naujienos pavadinimas būtų didesnio šrifto ir mėlynas. Kadangi, turi master elementą, tai užtenka jį pakeisti vieną kartą ir visos jo kopijos pasikeis automatiškai.

Reklaminis Axure RP video sako, jog projekto specifikaciją galima sugeneruoti vienu mygtuko paspaudimu ir tikrai Axure RP sugeneruoja word dokumentą, bet aš nemanau, jog tokį būtų galima tiesiai duoti kam nors, nebent detalesniam papildymui. Tokia gaida norėčiau pereiti prie trūkumų.

Pirmas dalykas, kuris mane labai erzina yra pažymėjimo funkcija. Aš daugybę metų naudoju Inkscape ir esu pripratęs kaip tai veikia. Jeigu paspaudi kairį mygtuką darbo lauke ir tempi atsiranda pažymėjimo kvadratas, Inkscape pažymi tik tuos elementus, kurie pilnai patenka į pažymėjimo lauką. Aš manau, jog taip turėtų veikti visos programos. Tuo tarpu Axure RP pažymi visus elementus, kurių bent vienas pikselis patenka į lauką. Pavyzdžiui, jeigu turi foninį paveiksliuką ir nori išlygiuoti formą, tai norėtum pažymėti tik formos elementus, bet pasižymi viskas. Būtų įdomu išgirsti kitų žmonių nuomonę šituo klausimu.

Antras trūkumas būtų tai, jog Axure RP yra traktorius. Ta prasme, reikia labai galingo kompiuterio, kad nesijaustų lagas (pas mane tik 8GB ram), eilinis žaidimų kompiuteris gali nelabai tam tikti.

Trečias trūkumas yra kaina. Tai nėra pigus produktas, kita vertus galimybės, kurias jis pasiūlo tikrai veža.

Būtų įdomu išgirsti kitų žmonių nuomonę apie įrankius, kuriuos jie naudoja prototipų kūrimui. Jų privalumus ir trūkumus. Galbūt mano įspūdžiai nebuvo labai profesionaliai aprašyti, bet tikiuosi, jog to užteks diskusijai pradėti.

Brukštelk žinutę