Broliai kurmiai

Turbūt visiems teko girdėti posakius: nepažinęs skausmo, nežinosi kas yra džiaugsmas; nepažinęs nesėkmės, nežinosi kas yra sėkmė; nepažinęs tamsos, nežinosi kas yra šviesa. Ar tikrai? Paimkime patį paprasčiausią pavyzdį – kurmiai. Sutikite, kad kurmiai tikrai pažino tamsą, tačiau ar galima sakyti, kad jie pažino šviesą? Ne. Kaip gali žinoti kas yra šviesą, jeigu visą laiką gyveni tamsiame urve?

Kai kalbu apie kurmius tai visuomet prisimenu multiką „Coliukė“. Galbūt žinote. Žodžiu, Coliukė keliavo po pasaulį ir taip atsitiko, kad pateko į kurmių karalystę. Taigi, jai reikėjo ištekėti už vieno iš kurmių. Iš tiesų Coliukė savo laiku buvo labai graži, netgi tapo žurnalo „Playboy“ mėnesio mergina... Apie ką aš čia? Eee... Kurmiui labai pasisekė, tačiau vietoj to jis ištarė legendinę frazę: Broliai kurmiai, paskaičiuokim.

Kurmiui sėkmė yra gauti grūdų, o vat Coliukė tai grūdus valgo – nesėkmė. O jums kas sėkmė: maišas grūdų ar Coliukė?

Kaip galima žinoti, kas yra skausmas, jei nežinai kas yra džiaugsmas? Galbūt ašaros, tai džiaugsmas? O juokas tai skausmas? Galbūt tai normalu, kad kai Undinėlė vaikščiojo smėlėtu krantu, jai nuolatos dūrė kojas? Ar skausmo nebuvimas jau yra džiaugsmas? Ne, bent skausmas yra normali jūsų būsena. Greičiausiai daugelis iš jūsų norėtų, jog džiaugsmas būtų normali būsena.

Dauguma žmonių nežino, ko nori, tačiau neabejoja, kad šito tikrai negauna! - Alfredas E. Neimanas.

Taigi, pirmiausiai mes apibrėžiame tikslą. Jo įgyvendinimas bus sėkmė, neįgyvendinimas – nesėkmė. Atrodo, viskas parasta, BET...

Nežinodamas kas yra sėkmė, nežinosi kas yra nesėkmė.

Broliai, nebūkit kurmiai, išlyskit į gyvenimo šviesą.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)