Chromium OS, Ubuntu Netbook Remix ir dar kelios smulkmenos

Tik ką išbandžiau Google Chromium Diet OS... Ir... Ir ten nieko nėra. NIEKO! Net "log off" mygtuko! Dabar pasakykite man, kodėl visas pasaulis eina iš proto?

Bet gal pradėkim nuo pradžių.

Pirmiausia nėra jokio oficialaus build'o ir netrukus suprasite kodėl. Prieš porą dienų pasirodė keletas neoficialių build'ų, priklausomai nuo to kur savo IT naujienas skaitote, jūs galėjote rasti vieną ar kitą versiją. Geriausiai viską papasakoja LifeHacker. Saviškę aš parsisiunčiau iš hexxeh bloga naujiena yra ta, jog šita versija yra pritaikyta krautis iš USB. Pasiskolinau USB, susikūriau, pasileidau... Užsikrovė mėlynas langas su dviem įvedimo laukeliais, jokių mygtukų, pelė neveikia. Galima tik įvesti prisijungimus arba ištraukti elektros laidą... Prisijungimai yra jūsų @gmail.com sąskaitos prisijungimai. Bet mano tinkle nėra DHCP (tą minėjau rašydamas straipsnį apie Jolicloud), hexxeh paruošė offline prisijungimus, kurie yra facepunch/facepunch. Prisijungiu ir kaip jūs manote ką aš matau? Tą pačią gerai pažystamą Chrome naršyklę, kuri bando užkrauti Google.com, bet kadangi nėra tinklo, tai prisijungti nepavyksta. Aš, aišku, ieškau kaip susitvarkyti tinklą, bet čia nieko nėra... Na, gerai yra mygtukas, kuris leidžia įjungti/išjungti WiFi ir Ethernet viskas, basta... Nieko keisti negaliu. Na, gerai yra dar visos standartinės naršyklės komandos, kaip pavyzdžiui išvalyti sausainiukus, arba įtraukti nuorodą į žymes... Tiesa, yra dar vienas mielas mygtukas "process stats for nerds"...

Taigi man kilo keletas klausimų kaip naršyklė gali užimti 950mb t.y. daugiau už OS su FireFox naršykle sudėjus kartu? Aš sakiau, kad Jolicloud yra per didelė, o čia TIK dietinė versija... Įsivaizduokit: susitinka dietinis amerikonas ir storas lietuvis. Klausimas: kodėl dietinis amerikonas pirko du avialinijų bilietus?

Kitas klausimas: kodėl visas pasaulis eina iš proto dėl storos naršyklės?

Vakar nezinau.lt tinklapyje perskaičiau straipsnį: Google ChromeOS – ar naršyklė gali pakeisti OS?. Pasijaučiau lyg miltų malėjų diskusijoje apie tilto statybą: visi žino kaip tiltas atrodo, bet niekas nežino kaip maišyti cementą (ir ar išviso tai reikia daryti). Turiu prisipažinti aš daug pramiegojau, pramiegojau oficialų Chrome OS pristatymą, taip pat pramiegojau pranešimą, jog Chrome OS bus skirtas visiems kompiuteriams... Palaukit, o gal tokio pranešimo nebuvo? Bent jau kiek aš girdėjau jis taikosi į netbook rinką. Aš kažko nežinau?

Džiugas bando surasti OS, kurios pats dar nematė, trūkumus, na ir kaip visos būrėjos jis kartais klysta. Darbas be pramogų? Kolega ryškiai nežino kongregate, jau nekalbant apie Quake Live. Kažkaip iš tokio žmogaus tikiesi, jog jis internetą pažįsta kaip savo penkis pirštus, iš kurių keturi yra pornografija...

Ir vis dėl to jis pastebi vieną svarbu dalyką (kaip pirštu į akį tamsiame kambaryje): išorinės duomenų saugyklos. Einam į tą patį google susirandam pirmą pasitaikiusį netbook ir pasižiūrim kokio dydžio jo diskas - 160GB OMG!. Čia daugiau nei aš turiu dabar... Ir remiantis google jis bus nenaudojamas? Nesąmonė, negali būti... Yra ir kitas dalykas, kaip man persikelti nuotraukas iš fotoaparato? Jungiasi per USB... Ups, USB nepalaikom...

Taigi, jeigu jums kyla klausimas: kodėl Google oficialiai nepristatė Chrome OS. Štai jums atsakymas. Jis privalo palaikyti išorinę mediją/standžiuosius diskus. Antra, turi atsirasti bent jau minimalios tinklo konfigūracijos galimybės iki prisijungiant prie OS. Be šių dviejų punktų joks OS šiandien nevertas nė dviejų sudilusių centų.

Buvo gandas, kad Chrome OS ir Android OS bus apjungtos. Manyčiau, to ir vertėtų laukti. Vystyti dvi operacines sistemas neatrodo labai gudriu.

Pereikime prie antros dalies. jrs0ul parašė, jog Jolicloud atrodo taip pat kaip ir Ubuntu Netbook Remix prieš kaip nors pakomentuodamas turėjau pats pabandyti.

Mano screenshot'e jis neatrodo taip pat, bet vis tik aš bandžiau Live CD ir sakykim neturėjau didelių galimybių tuningavimui. Trumpai kalbant - TAIP, tai tas pats ubuntu tik su nuosavu skinu. Tai kuo tuomet ypatingas Jolicloud ir kas tai yra? Jolicloud yra nuorodų rinkinys, kurias gaunate prisijungę prie jų sąsajos. Šiuo metu būtent tai ir yra: ubuntu populiariausių puslapių nuorodų katalogas. Ar to reikia? Sunku pasakyti... Vis tik tikiuosi, jog projektas vystysis ir ateityje tai bus nebe ubuntu kopija, bet nuosava atšaka. Laikas parodys.

O dabar trečioji dalis. Ko ateities OS turėtų pasimokyti iš Jolicloud (apskritai netbook)?

Ateityje nebus darbastalių. Prisipažinkit, jūsų darbastalis atrodo kaip viešas šikinykas. Jeigu atvirai neatsimenu kada mačiau tvarkingą darbastalį. Gauni failą, kur saugai? Aišku, ant darbastalio. Ar to reikia? Apsidairykite po kambarį, jūsų drabužiai guli ant grindų ar tvarkingai kabo spintose? Jeigu žmogus išmoko naudotis spinta, tai išmoks naudotis ir direktorijomis... Em... Mano drabužiai guli ant grindų... Blogas pavyzdys... Bet tikiuosi mintį pagavot. Jolicloud dešinėje pusėje yra "My docs", "My video" ir t.t. visi reikalingiausi katalogai ir nereikia teršti darbastalio. Jo apskritai nereikia. Vienintelė priežastis, kodėl jis yra, kad galėtum pasikeisti foną, į kurį aš asmeniškai net neturiu laiko kada pažiūrėti...

Ateityje nebus start meniu. Kam ir kaip dažnai naudojate start meniu? Aš tik tuomet kai noriu išjungti/perkrauti kompiuterį. Viskas. Visos dažniausiai naudojamos mano programos yra pasiekiamos darbalaukio juostoje. Jis niekam nereikalingas. Jolicloud atveju kairėje pusėje yra start meniu atitikmuo, jis žymiai patogesnis ir greičiau pasiekimas nei Windows atveju.

Ateityje nebus skirtumo tarp offline ir web programų. Linkėjimai Microsoftui. Aš taip primečiau, jog Windows8 pasirodys maždaug 2012 reikia tikėtis, jog jie nepražiopsos šito svarbaus aspekto. Jolicloud yra programų sąrašas ir tu nežinai jos internetinės ar stalinės, kol nepabandai įsidiegti Live CD arba nedingsta internetas... Tai nedidelė smulkmena, kurią reikia išspręsti ir viskas eis kaip iš pypkės. Kai dabar pagalvoju... Microsoft office naudojuosi paskutiniu metu labai retai, pripratau prie Gdocs, muziką klausau internete. Į internetą kol kas dar nepersikėlė programavimas ir piešimas. Taigi, galim sakyti, jog 60% atveju naudoju stalines programas ir 40% internetines. Jei būtų galimybės, turbūt pilnai pereičiau prie darbo tik internetu, su sąlyga, jog atsarginės kopijos gulės mano kompe.

Manyčiau, yra apie ką pamąstyti.

Brukštelk žinutę