Čia ir dabar

Pakalbėkim apie utopinį pasaulį. Įsivaizduokite, kad gyvenate tik čia ir dabar. Nėra vakar, nėra rytoj. Nėra praeities, nėra ateities. Tik ši diena. Koks būtų jūsų gyvenimas?

Na gerai, iš tiesų yra ir vakar, ir rytoj, tiesiog jūs nieko neatsimenate. Atsimenate tik šiandien. Cha! Nieko naujo ir nieko įdomaus, pagal šitą idėją yra pastatytas ne vienas detektyvas.

Bet juk aš nekalbu apie detektyvus, aš kalbu apie gyvenimą. Ar gi nebūtų nuostabu, jeigu eidami kiekvieną dieną pro parduotuvę galėtumėte stebėtis jos vitrina? Ar gi tai nebūtų nuostabu kiekvieną dieną pažvelgti pro langą ir pamatyti, jog gėlės žydi? Ar tai nebūtų nuostabu pamatyti skrendantį drugelį ir vytis jį? Ar gi tai nebūtų nuostabu iškišus liežuvį gaudyti snaiges?

Bėda ta, kad jeigu tai vieną kartą darėte, tai kažkodėl antrą kartą nekartojate. Jeigu vieną dieną atsikėlę pastebėjote, kad gėlės pražydo sode, tai kitą dieną jas paprasčiausiai ignoruojate. Yra daug svarbesnių dalykų! Ar tikrai?

Ar gali būti kas nors svarbiau už džiugesio akimirką? Nepamiršk išjungt arbatinuko!

Ar gali būti kas nors svarbiau už laimingą žmogų?

Dabar jūs turite savo praeitį, savo ateitį... Atsiprašau, savo iliuzijas, kurios norėtumėte, jog virstų ateitimi. O jeigu gyventumėte tik čia ir dabar nereiktų iliuzijų, nebūtų nusivylimo, kai jos neišsipildo. Kiekvienas įvykis gyvenime būtų naujas atradimas, nauja patirtis ir daug, daug emocijų.

Emocijos štai kas svarbu! Įvykiai nesvarbu, žmogus neatsimena įvykių žmogus atsimena emocijas. Kaip jūs manote, ką geriau atsimintumėte po 10 metų: nuobodžias atostogas prie Karibų jūros ar kaip šuo Palangoje prakando jūsų pripučiamą čiužinį? Rodos nedidelė smulkmena, bet kažkodėl neigiamos emocijos būna žymiai stipresnės. Po 10 metų greičiausiai nejausite to pykčio šuniui, kurį jautėte tuomet, bet prisiminsit patį įvykį puikiai... O juk gyvenant čia ir dabar to niekada nebūtų atsitikę...

Tave paliko vaikinas ir ką tu veiki? Sėdi ant sofos apsikabinusi baltą pliušinį meškiuką ir verki. Galvoji koks jis buvo šaunus... Karočia idealizuoji praeitį, jis aišku visą laiką buvo kiaulė, bet dabar... Dabar jis kažkaip tapo šauniu... Ir jeigu kas nors kitas pasako, jog esi labai graži, pasižiūri į jį lyg jis iš tavęs ko nors norėtų... Na, greičiausiai jis iš tavęs tikrai kažko nori, bet tai nereiškia, jog meluoja. Pasižiūri ir paklausi: jeigu aš esu tokia graži kaip tu sakai, tai kodėl mane paliko? Kai tave palieka, kažkodėl tampi stora, nors svarstyklės skirtumo ir nepastebėjo... Patirtis praeitis, kaip jums jinai patinka? Apie ką jūs galvojate?

Dievinu žiūrėti žinias per televizorių, norit atspėti kokia mėgstamiausia žinių dalis? Ne, ne orų prognozės, kriminalai. Tiesiog sadomazochistų rojus. Žiuri kriminalus, o ten sako: Panevėžyje mėlynas Golf'as išvažiavo į priešingo eismo pusę ir rėžėsi į iš priešpriešų atvažiuojantį sunkvežimį, trys lengvosios transporto priemonės keleiviai mirė vietoje. O tuomet pradedi galvoti: o JezusMaria, tai juk galėjo būti mano pažįstami, parodyk lavonus, parodyk numerius, parodyk lavonus, parodyk numerius, parodyk lavonus, parodyk numerius, parodyk lavonus... Ai va numeriai 563, mano pažįstamo numeriai yra 221 ir išviso mano pažįstamas turintis mėlyną Golf'ą gyvena ne Panevėžyje, bet Šiauliuose. Ką taip nebūna? O gal jums labiau patinka ne avarijų pranešimai, bet bobučių užbeldimas negyvai? Pasibelsk į bobutės duris ir jau dabar gauk 100 litų! Paskubėkite, akcija ilgai nesitęs, pensijos Lietuvoje vis mažėja...

Turbūt girdėjote, jog žmogus, iš naudoja tik 10% savo smegenų? Žinote, ką aš pasakysiu? AČIŪ DIEVUI, kad tik tiek! Apie ką jūs galvojate?

Apie ką jūs galvojate, kai vakare einate tamsia gatve namo? Atsimenu, praėjusį penktadieni žiūrėjau filmą, ten nuo medžių nušoko, gremlinai ir suėdė žmogų... Šūdas, bet ten juk buvo Splibergo filmas... Nu, bet vis tiek gali iš krūmų iššokti koks nors skustagalvis ir pripjauti mane. Arba atbėgti pasiutęs šuo ir sukandžioti... Taip nebūna?

Ant rankos iššoko raudonas guzas, apie ką jūs galvojate? Tai tikriausiai neurozinis limfmazgių somatotropinis kiaulių gripas... Nežinau, kas tai yra bet skamba baisiai, visokių baisių žodžių galite pasiklausyti žiūrėdami Sveikatos ABC, beje, praėjusę savaite pasakojo apie tokią ligą... Nuostabu ar ne? Žmogus išnaudoja tik 10% savo smegenų ir tas pačias pasitelkia tam, jog gazdintų save ir įsivarytų įvairių baimių!

Žmogus, nuo gyvūnų skiriasi, tuo jog tuo, jog žmogus turi protą, sąmonę, o gyvūnas viso labo yra valdomas instinktų... Žinote, ką tai reiškia? Kad vienas žmogus turi daugiau baimių nei visi gyvūnai sudėjus kartu. Žmogus, turi sąmonę, psichiką, kitaip sakant, žmogus gali būti psichinis ligonis, o gyvūnas ne...

Jums tikrai patinka jūsų gyvenimas? Jums patinka galvoti apie tai kas gali blogo atsitikti jums, jūsų giminaičiams, jūsų pažįstamiems? Ar nebūtų geriau gyventi čia ir dabar? Džiaugtis tos pačios rožės kvapu kiekvieną dieną?

Tik čia ir dabar.

Brukštelk žinutę