Kokiame fantastiniame pasaulyje noretum gyventi?

Iš tiesu šita mintis mano galvoje kirba jau, kuris laikas, vakar dar pažiūrėjus Fantastic 4, ji nusprendė išsiveržti.

Tai kokiame fantastiniame pasaulyje norėtumėte gyventi? Kaip jums Fantastic 4? O gal labiau patinka Spiderman, Batman, Ironman, Hulk pasauliai? Pasaulių tiek daug, kad ištiesų visų suminėti man niekaip nepavyks, siūlykite savo, tiesa aš norėčiau paminėti dar du dėl didesnio įdomumo. Kaip jums Asterikso ir Obelikso pasaulis? O seklio Gareto?

Beabejonės mano antras klausimas yra: kodėl?

Tiesa, nepaminėjau pačio svarbiausio dalyko: tame pasaulyje jūs būtumėte ne super herojus, o eilinis žmogus, gal net gi dirbantis tą patį darbą, kurį dirbate šitame pasaulyje (aišku, jeigu tai įmanoma, pagal pasaulio taisykles).

Na tai pirmyn, jau galite atsakinėti.

O mano atsakymas - nenorėčiau nei viename. Kodėl? Visi tie filmai tikrai nuostabūs pilni specialiųjų efektų, bet... Labai paprasta situacija. Ateina daktaras Doomas, ir sugriauna 1/4 miesto. Kodėl? Todėl, kad jis blogas. Aišku, Fantastiškas ketvertas stoja į kovą su blogio įsikūnijimu ir sugriauna dar 2/4 miesto, tačiau svarbiausia - sustabdo blogiuką. Kova laimėta, gėris trumfuoja, visi laimingi. Turėtų būti... Bet kaip apskritai kas nors gali būti laimingas, kai sugriauta daugiau nei pusė miesto? Įsivaizduokit kad miestą per porą metų atstatys ir... Vėl atskrenda daktaras...

Arba paimkime kitą situaciją. Įsivaizduokit, bėga Jokeris nuo Batmano ir staiga neišima posūkio ir rėžiasi į jūsų juvelyrinę parduotuvę. Arba jūs nusipirkote automobilį, bet Žaliąjam Goblinui jūsų automobilis nepatiko ir jis automobilį apmėtė srogstančiais moliūgais. (Suknisti vegetarai!) Kaip jums toks gyvenimas? Pats blogiausias darbas tokiuose pasauliuose turbūt būtų dirbti draudimo agentūroje...

Aišku, mūsų Žemė nėra tobulas pasaulis, bet bent jau galime būti tikri, jog rytoj į miesto centrą neateis Godzila. Taip, čia irgi vyksta nusikaltimai, taip čia vagiami automobiliai, taip čia žudomi žmonės. Bet bent jau nėra sugriaunami penki dangoraižiai, kai du geležiniai žmonės nusprendžia išsiaiškinti, kuris iš jų stipresnis. Sakyčiau, jog šis pasaulis yra savotiškai subalansuotas, pavyzdžiui nebūtų policininkų - nebūtų ir nusikaltėlių.

Ir vis dėl to jeigu tai būtų gyvybės ir mirties klausimas, kurį pasaulį aš pasirinkčiau? Visų pirmą neveltui paminėjau Asteriksą ir Obeliksą. Taip, šitie du personažai turi didžiulę griaunamają galią, bet nuo jų gana lengva apsisaugoti, svarbu tik nebūti piratu... Ir būtų geriau nebūti romėnu... O visa kita lyg ir normaliai.

Kita vertus man dar labiau patinka seklio Gareto pasaulis. Taip, ten yra vampyrai, raganos ir daugybė kitų pavojų. Taip, tai kitoks pasaulis nei Žemė ir jame galioja kitokios taisyklės. Bet jame nėra nei vieno personažo, kuris netyčia nusiperdęs sugriautų pusę miesto. Man patinka tas pasaulis, nes jis taip pat išbalansuotas kaip ir Žemė. Taisyklės kitos, bet jeigu jas žinai, gali būti ramus, jog išgyvensi.

Na, o jūs kurį pasaulį pasirinkote?

Brukštelk žinutę