Disc profilis

Jeigu paklausysite bobutės, tai jums pasakys, kad būtina skaityti horoskopus, kad žinotum kaip tau rytoj seksis. Jeigu paklausysite mokslo ragavusio jaunimėlio, tai jums pasakys, kad būtina pasidaryti MBTI testą, jog žinotum kas esi. Jeigu paklausysite verslininkų*, tai sužinosite, jog reikia pasidaryti Disc profilį, kad sužinotum kokio tipo žmogus esi.

Ką daro Disc? Jis suskirsto žmones į keturis tipus pagal tai kaip jie suvokia aplinką ir yra linkę bendrauti. D (Decisive) – žmogui svarbu problemų sprendimas ir rezultatai. I (Interactive) - žmogui svarbu emocijos ir bendravimas su kitais. S (Stability) – žmogui svarbu stabilumas, patvarumas. C (Cautious) – žmogui svarbu taisyklės, procedūros.

Turbūt nereikia sakyti, jog mintis, kad žvaigždės gali įtakoti mūsų gyvenimą, man atrodo absurdiška. MBTI testas irgi yra ne ką mažiau juokingas. Visų pirma reikia suprasti, jog tikrai kokybišką psichologinį testą paruošti yra labai sunku, todėl jis kainuoja labai brangiai. MBTI testai buvo nemokami ir mėtėsi ant kiekvieno kampo dar prieš tai, kai aš gimiau, tai apie kokią kokybę galima kalbėti? Antras dalykas yra tas, kad aš nuoširdžiai darydamas MBTI testą galiu gauti tris skirtingus asmenybės tipus. Rezultatai priklauso nuo to kurioje svetainėje darau, ar darau pavasarį ar rudenį, ryte ar vakare... Taip, sukčiaujant galima gauti ką tik nori, tačiau aš atsakinėju nuoširdžiai ir vis tiek gaunu skirtingus rezultatus. Ar aš esu asmenybė chameleonas?

Ar Disc profiliu yra kitaip? Kad atsakyčiau į šitą klausimą aš padariau testą vieną kartą 2014 metų pradžioje ir antrą kartą tų pačių metų pabaigoje. Apie rezultatus pakalbėsiu žemiau.

Internete galite rasti keletą šio testo versijų, aš asmeniškai dariau Antony Robbins versiją ir ją taip pat rekomenduoju jums. Norėdami atlikti testą turite suvesti asmeninę informaciją, kas neturėtų būti problema, kadangi vis tiek visur daugelis ją suveda. Vėliau svetainė turėdama jūsų duomenis bandys jums parduoti kokių nors papildomų mokymų, bet jūs galite lengvai paspausti „unsubscribe“. Manau tai yra nedidelė kainą už šį dalyką.

Testo metu, jei gerai atsimenu, jums reikia užpildyti 24 klausimus sudėliojant įvairius būdvardžius nuo labiausiai jums tinkančių iki mažiausiai. Tuomet gausite du PDF failus.

Pirmasis failas yra DISC yra net 22 puslapių ilgio.

Metų pradžioje daryto testo rezultatai atrodo taip:

Kaip manote aš esu C tipo žmogus. Tokio žmogaus pagrindinės savybės yra: atsargus, prefekcionistas, sistematiškas, rūpestingas, tvarkingas. Mano atveju C yra ypatingai aukštas, tai reiškia, jog aš nekenčiu vynioti šūdo į vatą ir mėgstu tikslius duomenis bei skaičius. Aš noriu žinoti koks gausis rezultatas prieš pradėdamas ką nors daryti. Aš esu labai sistematiškas ir mėgstu dalykus analizuoti, kad padaryčiau viską teisingai. Į naujas idėjas žvelgiu skeptiškai su atsargumu.

Kaip su manim reikia bendrauti? Reikia pateikti labai konkrečias žingsnis po žingsnio instrukcijas. Atsiklausti mano nuomonės dėl darbų. Naujas idėjas pristatyti negrėsmingu būdų. Pateikti logiškus ir praktiškus argumentus. Nežadėti tai ko negalite padaryti. Nenustatyti nerealistiškų terminų. Vengti būti pernelyg orientuotu į užduotis.

Tai keletas sakinių iš failo.

Metų pabaigoje daryto testo rezultatai atrodo taip:

Kaip matote aš dabar jau esu S tipo žmogus. Tokio žmogaus pagrindinės savybės yra: kantrus, stabilus, pastovus, nuspėjamas. Mano atveju S yra vidutiniškai aukštas, tai reiškia, kad aš esu geras komandos žaidėjas. Aš galiu nuraminti žmones, tačiau labai lėtai prisitaikau prie naujovių. Aš teikiu pirmenybę nuoširdiems draugiškiems žmonėms ir vengiu konfliktuoti.

Kaip su manim reikia bendrauti? Klausti mano nuomonės apie žmones ir užduotis. Užtikrinti, kad nebus netikėtų staigmenų. Užtikrinti, jog turite tikrai teisingą informaciją. Teikti svarbių žmonių atsiliepimus. Nemanipuliuoti kitais žmonėmis. Neverkšlenti, kad turite atlikti visus darbus. Neskubinti sprendimų priėmimo proceso.

Kaip matote, skaičiai nepasikeitė radikaliai, tačiau aš taupau kito tipo žmogumi. Kaip ir kiekvieno žmogaus gyvenime, per metus pas mane įvyko daug įvairių dalykų, tačiau tikrai nemanau, jog įvyko kažkas tokio radikalaus, dėl ko aš tiesiog imčiau ir tapčiau kitu žmogumi.

Antrasis failas vadinasi Values, jis yra net 29 puslapių ilgio.

Metų pradžioje daryto testo rezultatai atrodo taip:

Metų pabaigoje daryto testo rezultatai atrodo taip:

Toliau sekančiuose puslapiuose paaiškinami kiekvienos savybės privalumai, motyvacija, mokymosi būdai ir kaip priartinti vertę prie vidurkio.

Kaip matote skaičiai daugelyje stulpelių pasikeitė labai nedaug ir tuos pasikeitimus galima nurašyti testo atlikimo netikslumams išskyrus Economic, kuris šoktelėjo ženkliai. Tą šuolį paaiškinčiau tuo, jog rudenį pradėjau klausyti startup podcast, taigi, daugiau kalbų apie pinigus turbūt įtakojo ir mano mąstymą.

Kaip rimtai aš žvelgiu į rezultatus? Man smagu pasidaryti šitą testą ir kaip kiekviename bendriniame dalyke, manau, ir šitame yra dalis tiesos, tačiau svarbiausias klausimas: gerai, aš šitai žinau, ką man daryti su ta informacija toliau? Ir kitas klausimas: kokius rezultatus duos testas dar po metų?

Jeigu jūs mėgstate testus, tai siūlyčiau pabandyti, tačiau iš karto pasiruoškite anglų kalbos žodyną, nes kai kurių žodžių tikrai nesutiksite kasdieninėje interneto kalboje. Ir pasidalinkite komentaruose savo įspūdžiais ir rezultatais.

*Pastaba: apie Disc profilį sužinojau iš Entre Leadership podcast, tačiau vienas lietuviškas startupas kartu su savo CV reikalavo atsiųsti ir Disc profilio failą.

Brukštelk žinutę