Eksperimento rezultatai: Don Kichoto kelias

Norėčiau paskelbti antrojo eksperimento rezultatus. Bet truputėli baisoka, kad puslapio skaitytojai be perspėjimo tapę bandomaisiais triušiukais gali supykti ir nebeskaityti mano paistalų.

Prisimenate, mes jau aptarėme, kodėl žmonės mėgsta skųstis? Kodėl jiems visuomet viskas blogai? Todėl, kad nori sulaukti dėmesio.

Taigi, šiandien atskleisiu dar vieną priežastį kodėl žmonės mėgsta būti neigiami, kodėl tiek daug interneto dienoraščių yra pikti, pilni pagiežos.

Pradėkim nuo to ką aš padariau. Aš ėmiau ir užvažiavau ant kelių virtualių personažų ir kaip jūs manote kokie rezultatai? Nedaug blogesni, nei kad skųstis blogu gyvenimu. Taigi išvada nr2 – būk tautos priešas. Būk nepatenkintas viskuo, kritikuok, kritikuok daug, net neatsižvelgdamas į logiką, drabstykis purvais. Savaime suprantama, kritikuoti visus iš eilės pavojinga, gali įsigyti daug priešų. Be to kritikuoti visus iš eilės nėra efektyvus būdas, reikia kritikuoti tik pačius jautriausius su didžiausiu ego, jie kaip mat užverda ir pateikia tokią cheminę reakciją...

Aišku, kad sudirbinėjant žmones didžioji dalis dėmesio bus neigiama, bet dėmesys yra dėmesys, o juk to mums labiausiai reikia ar ne?

Kita vertus, jeigu kritikuojamo žmogaus ego didelis, greičiausiai rasis tokių kurie jo nemėgsta, kuo didesnis ego tuo didesnis nepalaikančiųjų skaičius, vadinasi, jūs gausite truputi teigiamų rezultatą tų, kurie skatins jūs dar aktyviau kovoti su nevidonais.

Jeigu reikia pasirinkti kurią pusią palaikyti, visuomet rinkitės mažesnę, silpnesnę. Didesniojoje pusėje visuomet daug rėkiančių ir todėl sunku išsiskirti iš minios, jūsų įdėtos pastangos gali likti nepastebėtos, o talentas neįvertintas. Būdami mažesnėje pusėje galite būti tikri jog galėsite pademonstruoti visą savo neigiamą žodyną ir iškratyti visą purvo bagažą.

Ką daryti jeigu konflikto nėra? Kaip tai nėra? Jūs talentingas ar ne? Juk Don Kichotas irgi kovojo tik su vėjo malūnais, bet kovojo. Čia svarbiausia pats procesas, todėl priešininką visuomet galima rasti, jeigu nesiseka rasti, tuomet sukurkit, išgalvokit. Jeigu nebijote kaimynų mongolų-totorių antplūdžio, tuomet gal išsigąsite ateivių? Ir išviso indai bei kinai yra blogis. Paprasta ar ne?

Vos nepamiršau svarbiausio dalyko, dėl ko verta kovoti. Riterius myli damos. Tiesa ta meilė tokia savotiška. Kol jums sekasi, kol jūs kovote aplinkui bus daug damų, bet kai tik sustosite, pralaimėsite, neatsiras nei vienos kuri gedėtų ant jūsų kauburėlio.

Taigi šiuo metu galime padaryti išvada, kad norint gauti dėmesio gyvenime svarbiausia nuolatos skųstis kaip viskas blogai (algos mažos, pensijų nepakėlė, pienukas pabrango) ir kritikuoti valdžia(jie visi vagys, sėdi ima kyšius ir nieko nedaro), kaip jie nieko nedaro. Šūdas, tik dabar supratau, jog taip gyvena didžioji dalis Lietuvos...

Na ir paskutinė mintis. Norit nuskurti super populiarų dienoraštį, reikia viena dieną rašyti kaip tau buvo blogai, o antrąją sudirbinėti savo virtualų kaimyną. Populiarumas turėtų būti nesvietiškas, o komentarų skaičius drakoniškas.

Brukštelk žinutę