Filmai. Animacinė pasaka apie skruzdes

"Skruzdėliukas Z"- animacinis filmukas apie skruzdžių gyvenimą. Kaip ir kiekvienoje pasakoje Zet, eilinis darbininkas, nepatenkintas savo padėtimi, įsimyli įnoringą princesę. Jei tai būtų tikras gyvenimas, viskas tuo ir būtų pasibaigę, bet čia tik pasaka ir nuotykiai tik prasideda. Zet įkalbą savo draugą kareivį susikeisti vietomis, kad parado metu, galėtų dar kartą pamatyti princesę, bet visai netikėjai po parado armija yra išsiunčiama į mūšį su termitais. Po mūšio skruzdėliukas grįžta kaip didvyris, nesusipratimų virtinėje pagrobia princesę ir iškeliauja į vabalotopija.

Aš turbūt neturėčiau sakyti, kad filmo pabaigoje Zet vedė princesę ir ilgai bei laimingai gyveno valdydamas savo skruzdėlyną. Na, bet turbūt patys supratot, jog visos pasakos baigiasi taip.

Filme skruzdėlynas labai panašus į mūsų visuomenę. Zet, kaip ir pas mus politikai prieš rinkimus, sako: mąstykit savo galvą, jus galite gyventi geriau, tereikia pasirinkti (ir balsuoti už mane). Ar gi netaip būna? Zet yra tipiškas bailys, nepatenkintas savo darbo dėl ko kenčia viso skruzdėlyno darbo našumas. Ar gi ne tokie politikai iškyla iš darbo liaudies, ir sako kad pagerins jos gyvenimą? O kas būna po rinkimu? Filmas to neparodo, bet mes juk žinom ane? Vėl visi grįžta į savo šachtas, valdžia pasikeitė, o daugiau kas ar pasikeitė? Ne, turbūt ne.

Galbūt tų analogijų, kurias aš paminėjau, filme ir nėra, galbūt aš tiesiog senstu. Nekreipkit dėmesio į tai ką aš sakau, mąstykit savo galva.

Mano vertinimas:

- atsižvelgiant į tai, kad filmas nėra naujas, animacija yra tikrai nuostabi.

Brukštelk žinutę