Filmai. Nuotykiai Maskvoje

"-Tamsu.

-Taip. Šviesai galas.

-Galbūt dar duos kas nors mums šviesos...".

"Dienos sargyba" - tai turbūt vienas iš geriausiu rusų sukurtų fantastinių filmų, pralenkęs Holivudą, netik scenarijaus kokybę, bet ir specialiųjų efektų gausa.

Senai, senai dvi kovojančios pusės Šviesa ir Tamsa pasirašė Sutartį. Nuo to laiko jos gyveno santarvėje saugodamos viena kitą, kad nepažeistų sutarties. Bet smulkių incidentų pasitaiko visada. Šį kartą kažkas bando pakišti Antoną Gorodetskį, juodųjų nužudymo byloje. Taip pat nerimsta ir Antono sūnus Jegoras, kuris greitai taps Didžiuoju. Savo padėtimi nepatenkintas Gorodetskio kaimynas vampyriukas Kostia. Žodžiu, liūdna nebus.

Tie kurie ruošiasi žiūrėti filmą, toliau galit neskaityti, nes bus grynas spoileris, o visiems kitiems pasakoju savo įspūdžius. Viso filmo metų bandžiau atsekti, kurį knygos skyrių čia pasakoja, sakyčiau, nepavyko. Taigi, grįžus namo teko pasiimti iš lentynos knygą ir nupūsti nuo jos dulkes. O gal vertėtų perskaityti visą iš naujo?

Pavarčiau knygą ir sužinojau, kad filmas paremtas "Nakties sargybos" 2-tru ir 3-čiu skyriais, tačiau atitinka tikrai ne viskas. Gorodetskį nori apkaltinti juodųjų žudymų, paimti iš antrojo skyriaus. Antonas su Olga pasikeičia kūnais, tikrai linksmas epizodas. Magiškos kreidos ieškojimas ir likimo knygos perrašymas - trečias skyrius. Tačiau ne viskas yra pagal knygą, visų pirmą siūlyčiau nebandyti spėlioti, kas yra tikrasis juodųjų žudikas, remiantis knyga. Dviejų didžiųjų dvikovos knygoje irgi nėra.

Gerai pamąsčius, tai šį filmą geriau žiūrėti neskaičius knygos, o tik po to ją perskaityti. Tiesa, aš labai abejoju ar jums dar pavysk kur nors nusipirkti bent viena egzempliorių "Nakties sargybos".

Specialieji efektai, kaip jau minėjau tikrai įspūdingi. Man turbūt labiausia patiko pačioje pradžioje, kai su arkliu jojo per sienas ir kai varnos virto kariais. Taip pats įspūdingai atrodo, kai Alisa su Toyota važinėjasi namo šonu. Įdomu, kiek sumokėjo už tokia automobilio reklamą? Pasaulio pabaigos vizijai efektų netik nepagalėjo, bet sakyčiau netgi persistengė. Užgęstantis miestas, dėl elektros stygiaus, riedantis apžvalgos ratas, dūžtantys visų namų stiklai, griūvantis televizijos bokštas, skylantis per pusią namas, jau turbūt gana? Pažiūrėkit, patys dar daugybės efektų neišvardinau.

Žiūrėdamas, filmą niekaip negalėjau prirasti prie rusiškų kainų, už alų ir virtinius sumokėjo 100 rubliu, už kažkokį kitą patiekalą 150...

Kokie priekaištai? Filmui turbūt jokių, o vat, kinoteatrui galčiau iš vardinti net keletą, bet pasakysiu tik vieną, kurio nutylėti tikrai negaliu. Kodėl, jeigu filmas vadinasi "Dnevnoy dozor", prie kasų skelbimų lentoje, kur surašyti filmų seansai filmas vadinamas "Day watch" ?

Dar reiktų pasakyti, kad antros dalies pabaiga labai glaudžiai susijusi, su pirmos dalies pradžia. Todėl prieš žiūrint šį filmą rekomenduočiau pažiūrėti "Nakties sargybą". Ir paskutinis spoileris: Antonas pakeitė savo likimą ir jis jau nebe šviesus magas, bet eilinis pilietis. Ratas užsidarė. Pabaiga, o kas toliau? Kas dar galėtų nutikti sargyboms? Jūs kaip norit, o aš lauksiu dar vienos filmo dalies.

Mano vertinimas:

- taip, maksimalus įvertinimas, kas reiškia, jog aš primygtinai siūlau jums pažiūrėti šį filmą. Bet jeigu žiūrėsit, būkit žmonės, žiūrėkit kine!

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)