Gamejam 2015

Paskutinį kartą Gamejam buvau maždaug prieš dešimtmetį, tuomet visus susirinkusius žmones buvo galima lengvai sutalpinti į vieną fotografiją, o per savaitgalį tapti gerais draugais. Dabar...

Galbūt pradėkime nuo to, kad šiemet Gamejam vyksta net trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Jeigu būtų išrasta teleportacija, tuomet nueičiau į visus Gamejam ir parašyčiau kuo jie panašūs ir kuo jie skiriasi, bet tokio dalyko nėra ir per šį savaitgalį niekas tikrai neišras, todėl teks pasitenkinti įžvalgomis iš vienos vietos.

Žinot, universitetą palikau irgi maždaug prieš dešimtmetį ir įžengti, kai nesi nei dėstytojas, nei studentas, nejauku. Tačiau įžengus su kuprine ant pečių aš neatrodau labai įtartinas ar išsiskiriantis iš minios.

Pažvelgę jūs pagalvotumėte, jog tai ilga eilė prie registracijos, tiesa pasakius, jie tiesiog stovi, nes visi stovi. Aš irgi iš pradžių taip pagalvojau, kad čia telefonus nemokamus dalina, bet greitai supratau, kad šitai miniai tiesiog patinka stovėti koridoriuje.

Nuėjus prie registracijos mergina pasipiktino: Kodėl visi eina tik pas mane?. Pirma, dėl to kad tu esi graži. Ir antra, aš pats nežinau kur einu, tiesiog atsidūriau toje vietoje tokiu laiku. Jeigu būtų didelės rodyklės akliems ir kvailiems būčiau nuėjęs kitur. Beje, rodyklės buvo, kai žinai kur jų ieškoti...

Tikri geimeriai žino, kad pasiekimai žaidimus padaro įdomesnius. Vien dėl to, kad užsiregistruoji gauni keletą pasiekimų. Kadangi aš registruodamas pasižymėjau kaip pizza eater (rimtai buvo tokia kategorija), tai gavau monster pasiekimą.

Techniškai aš nesu noobas, man turėtų duoti dinozauro (archeologinės iškasenos) ir cheaterio pasiekimus, bet vargu ar jie tokius turi. Daugiausiai pasiekimų surinkęs žmogus, gaus kažkokį prizą. Čia man kyla filosofinis klausimas: ar galima pasiekimus į ką nors mainyti? Arba gal nori kas nors man pasiekimų padovanoti?

Tik atėjus auditorija buvo pustuštė

Tačiau labai greitai auditorija užpildė ne tik visas tuščias kėdes, bet ir reikėjo pristatyti papildomai. Pagal dalyvių skaičių šį renginį norisi lyginti su Startup Weekend Lietuva ir esu tikras kad organizatoriai tikrai turėtų ko vieni iš kitų pasimokyti.

Renginys kaip ir priklauso geram renginiui - vėlavo. Kaip ir visi renginiai prasidėjo sveikinimų kalbomis pirmiausiai iš organizatorių, vėliau iš MRU universiteto atstovo. Man nuoširdžiai gėda, kad negaliu surašyti esminių jų kalbų punktų, nes tuo metu aktyviai bandžiau pasijungti internetą. Aš žioplys (ar galima už tai gauti pasiekimą?), bet tai kita istorija.

Po to gavome pažiūrėti Globalius Gamejam iš anksto įrašytas kalbas/pristatymus. Pirmasis buvo labai įkvepianti ir motivuojanti moters žaidimų kūrėjos istorija. Net jeigu nedalyvavote šitame renginyje jums vertėtų tą video pamatyti. Antrasis buvo nežinoma kalba (rimtai, kokia jis kalba?) su angliškais titrais ir, kai kalba nėra suprantama daugeliui lietuvių, staiga auditorijoje pasigirdo šnabždesys, esu tikras, jog kai kurie tikrai skaitė visus titrus, tačiau kai kurie tiesiog laukė kol jis pasibaigs. Trečiasis pristatymas buvo skirtas stalo žaidimų kūrėjams. Jis parodė kaip šiuolaikinės technologijos derinasi su stalo žaidimais. Tai buvo ir wow ir wtf vienu metu. T.y. vieni pristatyti patobulinimai tikrai padarė žaidimus įdomesnius, kiti – nesupratau ką jie daro, tik tiek kad realizuoti technologiškai.

Po visų video pranešimų organizatoriai paskelbė temą. Deja, tema skelbti viešai uždraudė, todėl paminėsiu tik tiek, kad tema buvo labai abstrakti.

Tuomet liepė taip kaip sėdim pasidalinti grupelėmis ir brainstorminti idėjas. Kiekviena grupelė galėjo pristatyti nedaugiau nei aštuonias idėjas. Aš niekada nesu dalyvavęs tokiame formate, todėl buvo įdomu pažiūrėti kas gausis.

Tiesa, reiktų pasakyti, jog dėl renginio vėlavimo brainstrominimo laikas buvo sutrumpintas maždaug iki dvidešimt minučių, taigi, negalėjom labai išsiplėsti.

Vos pažvelgus į grupę jautėsi visiškas pasimetimas. Net žmonės, kurie dalyvauja kelintus metus iš eilės nelabai žinojo ką pasakyti. Įdomu, kaip buvo kitose grupelėse?

Pralaužus ledus paaiškėjo kitas įdomus dalykas. Kiekvienas savo galvoje turi po superžaidimo idėją, tačiau negali aiškiai suformuluoti kaip jis turėtų atrodyti, vienu sakiniu, kad kiti suprastų. Pasakojimai skamba maždaug taip: čia būtų labai fainas žaidimas, kristų apskritimai su kardais ir dar būtų apskritimai su monstrais ir kažkas darytųsi ir būtų labai įdomu. arba esu žaidęs stalo žaidimą ir norėčiau padaryti jo kompiuterinę versiją. Čia būtų su riteriais, kurie kovoja. Būkim sąžiningi, mano idėjos pristatymas skambėjo labai panašiai.

Galiausiai mūsų komanda šiaip ne taip suformulavo aštuonias idėjas. Pats įdomiausias dalykas, kai tavo pasiūlytą žaidimo idėją pabando papasakoti kitas žmogus ir tuomet galvoji: holy shit, aš tikrai netokią idėją siūliau. Sąžiningai sakant, sąraše buvo ir prastų idėjų ir gerų idėjų.

Po to, kiekvienos grupelės atstovai ėjo ant scenos ir skaitė tas idėjas. Pirmus tris klausiau, o po to tiesiog laukiau kada greičiau baigsis tie pristatymai.

Beje, prisimenate, jog žmogaus surinkusio daugiausiai pasiekimų laukia prizas? Už idėjos pristatymą gaunamas pasiekimas. Kitos komandos to turbūt neišgirdo, už tai mūsų komandoje išgirdo visi, todėl visi veržėsi ant scenos pristatyti kokią nors idėją. Tai žiauriai kvaila, bet pasiekimas yra pasiekimas.

Kadangi tema apribojo dalyvius, ar tiksliau turbūt reiktų sakyti, sutrikdė. Tai kai kurios žaidimų idėjos buvo pakartotos po tris ar daugiau kartų. Kalbant komandoje idėja neatrodo bloga, bet jeigu ją sugalvoja dar tris nesusijusios grupės, tai matyt, jinai nėra tokia jau gera.

Po to kai idėjos pristatomos, lapai su idėjomis klijuojami ant sienos IR... nieko neatsitinka. Vat šitos dalies visiškai nesupratau. Kam reikalingi tie idėjų pristatymai? Kodėl lapai klijuojami prie sienos? Kaip susiburia komandos?

Leiskit jums papasakoti apie Startup Weekend. Esant daug dalyvių, idėjų pristatymai užknisa nemažiau nei Gamejam. Tačiau kiekvienas žmogus pristato savo idėją ir pasako kokių komandos narių jam reikia idėjai įgyvendinti. Po pristatymų kiekvienas žmogus atsistoja į savo kampą su savo idėja ir laukia, kol visi susidomėję prieis ir norės daryti tą idėją kartu. Tu sėdi, klausai, jeigu patinka, užsirašai idėjos pavadinimą ir po to susirandi žmogų ir sakai: seni, tavo idėja jėga, darom.

Tačiau su tuo kaip įvyko Gamejam... Aš tiesiog nesupratau... Po idėjų pristatymo (ir picų valgymo) pusė žmonių išėjo namo. Kiti išsitraukė savo žvėris, ta prasme, ne šiaip laptopus, bet tikrus žvėris ir ėmė kodinti. Kokias idėjas jie kodina? Kaip susiformavo komandos?

Kol kiti žiūri į kodo redaktorius per naktį, aš žiūriu į Wordą. Meluoju, aš naudoju Libre Office, nes jis jėga. Rašau tekstą po vidurnakčio ir tikiuosi, kad jame nebus daugiau klaidų, nei paprastai...

Suprantu, jog šis pasakojimas nebuvo labai praktiškas ar naudingas, o daugiau emocinis. Tačiau noriu informuoti žmones, kad tokie renginiai vyksta Lietuvoje. Nežiopsokite, o ateikite sudalyvauti kitais metais.

Svetainės adresas: gamejam.lt

Daugiau nuotraukų ieškokite Facebook: Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija

Beje, už tai kad parašiau šitą tekstą ar gausiu rėksnio pasiekimą?

Brukštelk žinutę