Gera būti informatiku...

O taip! Gera būti informatiku.

Mane labai nustebino kai sužinojau, kad chemikai špargalkės vis dar daro... nedaro, o rašo rankomis ant languotų lapų... Ranka rašyta špargalkė! Juk tai nuostabu, kiek laiko paruošti tokiam džiaugsmui reikia... Informatikas to nesupras, čia jau nuo pirmo kurso visos špargalkės būna paruoštos Word‘e ir atspausdintos 4 šriftu. Juk darant špargalkes svarbiausia nepamiršti atspausdinti ar bent jau nusiųsti kopija draugams. Na, blogiausiu atveju, vietoje, universitete galima atsišviesti.

Gera būti informatiku.

Mane dar labiau nustebino dizainerių reakcija, kai jie pamatė, kad mano draugas gavo nufotografuotą semestro tvarkaraštį. Pasirodo, jie šiais technologijos laikais, vis dar stovi gerą pusvalandį ir nusirašinėja tvarkaraštį ranka. Kai nusirašo sau, tai kaip čia nepadarius gero darbo ir nenurašius tvarkaraščio draugui? Suprantu, nejuokinga. Ot ir ne, po velnių, man labai juokinga. Šiame technologijų amžiuje... Na, gerai sutinku, kad ne kiekvienas žmogus turi fotoaparatą, net gi ne kiekvienas informatikas turi fotoaparatą, gal tik koks kas antras ar kas trečias... Bet nebūtina turėti skaitmeninį fotoaparatą, juk dabar visi turi telefonus, kuriuose tarp daugybės nereikalingų funkcijų yra ir fotografavimas, tai gi kodėl ja nepasinaudojus? Pačiu blogiausiu atveju visada galima rasti būdą kaip jį atsišviesti.

Gera būti informatiku.

Ar verta varginti savo ranką ir užrašinėti tai ką dėstytojas sako per paskaitas? Manau, kad ne. Kam to gali reikėti? Jeigu dėstytojas protingas ir šiuolaikiškas, savo dalyko medžiagą jis sudės į internetą. Jeigu nenori dėti į internetą, bet vis dėlto yra draugiškas, leis atsišviesti. Na, o jeigu jis primygtinai nori jums diktuoti tada į pagalba ateina dar vienas technologijos stebuklas – diktofonas. Aišku, diktofonas gali įrašyti tik balsą ir negali fiksuoti to kas nupiešta ant lentos, bet tam yra mano jau anksčiau minėtas fotoaparatas.

Ir paskutinis klausimas: ar verta pirkti knygas? Kam jas pirkti jeigu galima atsišviesti? Tiesa pasakius visos knygas švietimas yra bangesnis nei pirkimas, taigi, šviesti apsimoka tik kai reikia vieno skyriaus iš knygos. Tačiau kam šviesti jeigu galima nuskenuoti? O nuskenuota iškarto spausdinti špargalkių formatu?

O taip, gera būti informatiku!

Taigi apibendrinant, šiuolaikiniam studentui reikia: kompiuterio (nešiojamas gali suteikti privalumų naudojant pagal paskirtį), spausdintuvo (neprivaloma, bet išsiversti gana sunku), skenerio (neprivaloma, tikrai galima gyventi ir be jo), fotoaparato ir diktofono (nepabandžius sunku suprasti, kokie tie du dalykai yra naudingi).

Gerų (jau prasidėjusių) mokslo metų ir trumpos sesijos!

Brukštelk žinutę