Geresnis žurnalas?

Ar jau matėte skaitykIT žurnalą? Kai pamačiau man kilo klausimas: KODĖL? Kodėl žmonės nori daryti tokius dalykus? Kokia tokio dalyko pridėtinė vertė? 

Ar autoriaus tėvai dirbo žurnalistais, o gal redaktoriais? O galbūt vaikystėje žmogui labai patiko žurnalas „Genys“ ar koks kitas, kad užsimanė turėti savo?

Jūs, aišku, norėsite paklausti manęs: ko aš prie žmogaus kabinėjuosi kaip koks Froidas (nemaišyti su Frodu)? Kiek pažįstate žmonių, kurie nemėgsta pomidorų? Aš pažįstu daug, bet įdomiausios jų istorijos: kodėl jie nemėgsta?

Tiesa pasakius, visos istorijos yra panašios, todėl papasakosiu tik vieną. Kai Gediminas buvo mažas, mama parnešė labai daug gražių raudonų pomidorų. Ir vaikas persivalgė. Po to skaudėjo pilvą, vėmė... Nuo to laiko daugiau niekada nebevalgo pomidorų. Kas keisčiausia, jog tas įvykis atsitiko, kai žmogus buvo maždaug penkių metų ir dabar praėjus labai daug laiko vis tiek nevalgo pomidorų. Nelogiška, bet priežastys ir neturi būti logiškos.

SkaitykIT nepirmas, kuris bando žurnalą sukurti internete, buvo daugybė flashinių, net gi imituojančių puslapių vartymą, visai kaip tikrame žurnale, tačiau nežinau nei vieno sėkmingo, todėl dabar pakalbėkime apie logiką.

Esu rašęs tinklaraščius (daugiau nei vieną), straipsnius žurnaluose ir net gi knygą, tačiau turiu pasakyti, jog šiuo metu nežinau geresnės rašymo formos nei tinklaraštis. Kodėl? Dėl komentarų: tu gali gauti komentarą vos parašęs įrašą arba po metų, arba po dviejų. Komentarai prie mano senų įrašų mane dažnai nustebina. Kartais komentaras būna įdomesnis ir vertingesnis už įrašą, tai kodėl kas nors apskritai norėtų atsisakyti tokio vertingo dalyko?

Kas yra e-žurnalas? Tai straipsnių, kurių negalima komentuoti, rinkinys pasirodantis kartą per mėnesį (gali ir dažniau). Jeigu tu gali kiekvieną dieną po įrašą publikuoti tinklaraštyje, tai kodėl tuomet laukti visą mėnesį, kad galėtum iš karto publikuoti visus įrašus? Kas sulauktų daugiau lankomumo: žurnalas su daug įrašų publikuotų kartą per mėnesį ar tinklaraštis publikuojantis tik po vieną įrašą, tačiau kiekvieną dieną?

Jeigu jau leisti e-žurnalą, tai jis turi būti kažkuo ypatingas. Pavyzdžiui kitokio formato, tarkim PDF ar kokio nors egzotiško skirto skaityklėms, arba iPhone, iPad savininkams. Tačiau tuomet kylą klausimai: ar tikrai toks dalykas yra reikalingas? Ar tam yra rinka? Jeigu jau taikytis į mobilius įrenginius ar tikrai reikia keisti formatą? Gal tuomet užtektų padaryti mobilią svetainės versiją?

Kad ir kiek galvočiau, žurnalas turi būti tik popierinis ir bandyti sukurti e-žurnalą, pagal tuos pačius principus kaip popierinį, tai tas pats kaip dėti gėles prie Lenino paminklo.

O kaip manote jūs? Ar yra kokia nors vertė iš e-žurnalų? Ar įmanoma padaryti kažką geriau, nei tiesiog tinklaraštis?

Brukštelk žinutę