Gyvenimo alchemija

Žmogus negali nieko gauti kažko neprarasdamas. Norėdamas kažką gauti turi paaukoti kažką lygiavertį. Alchemijoje tai vadinama Išsaugojimo taisykle. Full Metal Alchemist.

Žmonijos istorijoje buvo toks laikotarpis, kai alchemikai iš anglies bandė sukurti auksą. Turbūt nereikia stebėtis, jog jiems nepavyko. Jie nežinojo pusiausvyros taisyklės: tik iš menkesnio dalyko negali sukurti didingesnio. Jūs žinote.

Kaip sekėsi ši diena gerbiamieji alchemikai?

Jūs neesate alchemikai? Nuo šiol būsit. Pamąstykit apie savo gyvenimą: ką aukojate, norėdami ką nors gauti?

Tarkim jums reikia padaryti kokį nors darbą. Nekalbėkim abstrakčiai, jums reikia parašyti laišką. Ko reikia? Popieriaus lapo ir rašiklio. Aišku, jeigu norime būti šiuolaikiški, tai mes naudosimės kompiuteriu ir spausdintuvu. Ar tai viskas? Ne. Dar reikia laiko.

Laikas pats svarbiausias komponentas, gerbiamieji alchemikai, jūsų gyvenime. Norit kur nors nuvykti? Jums reikia laiko. Norite užauginti kaktusą, jums reikia laiko. Norite išsiskalbti kojines, jums reikia laiko.

Šiame pasaulyje niekas neatsitinka tiesiog šeip sau. Norint ką nors gauti visuomet reikia kažką paaukoti. Laimėjote marškinėlius radio stoties skelbtame konkurse? Manote, jog tai buvo dovana? Ne, tai buvo atlygis už jūsų sugaištą laiką ir įdėtas pastangas arba žinias. Norit žinių? Jums reikia laiko.

Jūs aukojate savo laiką skaitydami šitą puslapį, ką už tai gaunate? Įdomių minčių.

Neturite laiko? O gal tuomet turite pinigų? Neturite pinigų? Tai gal tuomet turite laiko?

Galima viską gauti aukojant pakankamai daug laiko. Tačiau nevisuomet verta ir nevisuomet jūs jo galite turėti tiek kiek reikia. Svarbiausia, jog jūsų auka būtų lygiavertė įgytam dalykui. Laiką galima pakeisti piniginiu ekvivalentu. Galu gale, nevisuomet reikia gryno laiko, kartais laiką reikia transformuoti į ką nors kitą pavyzdžiui žinias.

Kodėl aš kalbu apie laiką? Todėl kad tai vienintelis resursas, kurį gaunate vos gime. Gime negaunate mobilaus telefono, banko sąskaitos ar pinigų (o gaila, būtų malonu), bet gaunate laiką. Lietuvoje galima sakyti, jog yra tik du dideli naudingi ištekliai - oras ir laikas. Gal reiktų jų eksportą apmokestinti?

Problemos prasideda tuomet, kai turimus išteklius nesąmoningai išnaudojame gauti dalykams, kurių mums nereikia. Tačiau tų problemų mes dažniausiai nepastebim. Pastebim, tik tuomet, kai negauname tai ko norime. O kas kaltas? Recepto autorius. Alchemija - tai ne magija. Ne nebuna pykšt pokšt, bum bam. Čia kaip valgio gaminimas. Kiekvienas patiekalas, turi tam tikrų ingredientų sąrašą. Ir tai dar neviskas, kiekvieno ingrediento turi būti įdėta tik tiek vienetų/šaukštų/gramų kiek reikia, nes kitaip tai jau bus kitas patiekalas. Kas būtų jeigu cepelinus vietoj virimo iškeptume? Gal žemaitiški blynai? O jeigu į blynus neįdėtume miltų? Gal omletas?

Virtuvėje paprasta: nusipirkai knyga, du kartus nepavyko, o po to jūs nuostabus virėjas. Alchemijoje daug sudėtingiau... Visų pirma, receptų knygos nepardavinėjamos... Aišku, recepto visuomet galima paklausti pas kokį nors žmogų, bet bėda ta, kad jis "dėjo iš akies" ir negali pasakyti ko ir kiek įdėjo, jam tiesiog pasisekė atspėti teisingas komponentų proporcijas. O ar jums pasiseks?

Gyvenimas būtų lengvesnis, jeigu kas nors užrašytų visus alchemijos receptus, galbūt kas nors ir užrašys ateityje. Bet šiandien mes turime atradimo džiaugsmą. Deja, taip pat turime ir nesėkmių skausmą. Viena nesėkmė - tai pamoka. Viena sėkmė... O kas yra sėkmė? Galbūt bandant dar kartą ir dar kartą pavyktų daug geriau? Iš kur žinoti, ar jau atlikai viską tobulai? Kada sustoti?

Gyvenimo alchemija... Atsikeli iš ryto ir, lyg pamišęs mokslininkas, žiaurusis frankenšteinas, eksperimentuoji ant savęs... Su savo gyvenimu... Duokit man receptų knygą! Atverskit man receptą į sėkmę, kas nors! Nori to ar ne, iš čia nepabėgsi, todėl pasistenk susirasti gerą, patyrusį mokytoją.

Alchemija jums gali duoti visko ko tik norite. Sugalvokite norą tuoj pat ir pradėkite ieškoti reikiamų komponentų virsmui atlikti.

Dabar, kai žinote kainą, galbūt pavyks mažiau klysti.

PS. Frazė įžangoje paimta iš anime serialo Full Metal Alchemist, vertimas gali būti netikslus.

Brukštelk žinutę