Vaikytis svajonę

 

Svajonė didelė ar maža, įgyvendinta arba ne...

Įgyvendinti svajonę - tai tas pats kaip stebėti skrendantį drakoną. Kada paskutinį kartą matėte dangumi didingai sklendžiantį drakoną?

Taip, jūs mane supratote teisingai.

Man patinka drakonai. Tai nuostabu. Drakonus galime pamatyti filmuose per televizorių, galime perskaityti knygose. Bet jų nepamatysi pažvelgęs pro langą, ten ir vėl tik apsiniaukęs dangus, kada į mano langus pasibels lietus? Drakonai išskleidžia savo didingus sparnus ir pakyla į neįsivaizduojamus aukščius. Ir jeigu tik galėtum ten atsidurti tu... Tai būtų nepakartojama. Vienintelis būdas suprasti, ką reiškia jausti, jog visas pasaulis po tavo kojomis, pakilti kartu. Drakonai spjaudosi ugnimi ir žvelgia į tave savo didelėmis akimis, bet jie negali tau pakenkti, tai tiesa, kaip tiesa ir tai, jog jie niekada nepasibels į tavo kambario duris. Prisipažinki sau, jog kai žiūri filmą per televizorių, didelėmis viltingomis akimis seki kaip keičiasi vaizdai, visuomet pagalvoji: aš irgi noriu, aš irgi noriu turėti tokį nuosavą drakoną.

O jeigu būtų galima nueiti į parduotuvę ir nusipirkti mažą drakoniuką, visai kaip mielą šuniuką: ar eitum? Ar augintum nuo mažiuko, kol vieną dieną jis išskleistų sparnus ir pakeltų tave virš upių mėlynų, virš kalnų apsnigtų? Ar tuomet sušuktum: aš viską turiu?

O dabar pakeisk žodį drakonas į žodį svajonė ir perskaityk tekstą iš naujo (įžangą praleisk). Ar tai būtų tiesa? Ar svajonė didelė, nereali, nepasiekiama? Ar jinai tiktai suteikia viltį, džiaugsmo, kai būni viena? Apie ką svajoji vėlai vakare?

Brukštelk žinutę