Gyvenimo ratas

 

Kaip padalinti apskritimą į septynias lygias dalis? Jeigu jūs gerai mokėtės matematiką, turėtumėte žinoti, jog tai neįmanoma. Kitu atveju, jūs tik ką tai sužinojote.

Prieš skaitydami toliau pasiimkite popieriaus lapą ir pieštuką. Kam to reikia? Piešime kažką panašaus į tai kas pavaizduota paveiksliuke.

O kas gi pavaizduota paveiksliuke? Gyvenimo ratas. Esu matęs nevieną gyvenimo ratą, tačiau šiuo atveju aš jį paėmiau iš knygos Sėkmė žaliems. (Daugiau įdomios ir naudingos informacijos ieškokite toje knygoje). Koks šio paveikslėlio tikslas? Parodyti kaip jums sekasi gyvenime, kur esate, kokias sritis reiktų tobulinti.

Taigi, turite popieriaus lapą? Nupieškite apskritimą ir 7 stipinus. Kiekvieną stipiną padalinkite į lygias 5 arba 10 dalių. Aš uždėjau linijas, kad geriau matytųsi (ir man nelabai gavosi padalinti į lygias dalis), tačiau jūs geriau dėkite taškus.

Kas toliau?

Laikas įvertinti jūsų pasiekimus. Kaip vertinate savo fizinę būklę? Ar mankštinatės? Ar esate sveikas? Ar jaučiatės energingas? Ar nestresuojate per dažnai? Šitie klausimai jums turėtų padėti įsivertinti, tarkim jūs sakote, kad yra 4 penkiabalėje sistemoje, tokiu atveju paryškinkite 4 tašką nuo centro.

Eikite prie kito stipino. Kaip jūsų finansai? Ar gaunate/uždirbate pakankamai pinigų? Ar galite leisti sau pirkinius, kuriuos norite? Ar turite šiek tiek santaupų juodai dienai?

Kaip jūsų karjera? Ar esate patenkinti darbu? Ar yra galimybė kilti karjeros laiptais/tobulėti? Ar jūsų kolektyvas/kolegos draugiški? Ar dirbate firmoje, kurioje norėtumėte dirbti?

Kaip jūsų šeima? Kokie jūsų santykiai su tėvais? Kokie jūsų santykiai su broliais/seserimis? Kokie jūsų santykiai su sutuoktiniu? Kokie jūsų santykiai su vaikais? Kiek laiko praleidžiate su šeima? Ar džiaugiatės praleistų laiku? Ar teikiate pirmenybę šeimai?

Kaip sekasi jūsų asmenybei? Ar turite pakankamai draugų? Ar esate aktyvūs visuomenės veikėjas/užsiimate visuomenine veikla? Ar jūsų gyvenimas nuoseklus? Ar turite hobi? Ar randate laiko pramogoms? Ar mokate atsipalaiduoti? Ar randate laiko pabūti tik su savimi?

Kokia jūsų dvasinė būklė? Ar tikite aukštesniąja jėga/Kūrėju/Dievu? Ar lankotės maldos namuose? Ar dalinatės savo tikėjimu su kitais? Ar dėkojate aukštesniajai jėgai/Kūrėjui/Dievui už suteiktas gėrybes? Ar turite vidinę ramybę?

Kokios jūsų mintys? Ar jūsų požiūris į gyvenimą dažniausiai pozityvus? Ar bendraujate su žmonėmis, kurie jus įkvėpia? Ar jaučiatės laimingas didžiąją laiko dalį? Ar jūsų nuotaika yra stabili ir dažnai nesikeičia?

Mano pateikti klausimai nėra universalūs, vieniems tiks, kitiems galbūt ne. Tiesiog norėjau padėti jums įsivertinti savo padėti.

Ar jau padėjote visus septynis taškus ant gyvenimo rato? Gerai, dabar juos sujunkite, ar tas vaizdas, kuris gaunasi panašus į ratą? Jeigu tai kas gavosi, būtų jūsų mašinos ratai, ar drįstumėte važiuoti tokia mašina? Jeigu ne, tuomet žinote, kurias sritis tobulinti, kad gautumėte ratą.

Dažniausiai žmonėms nupiešus gyvenimo ratą, viena-dvi sritys būna stipriai išsišovę, o kitų įvertinimas arti vieneto. Turbūt nekeista, jog tokiems žmonėms sunkiai sekasi rasti laimę, ramybę ir gyvenimo pilnatvę.

Brukštelk žinutę