Išmokite greitai rašyti su klaviatūra

Turbūt tai ką paskysiu gali nuskambėti labai juokingai, bet manęs niekas neišmokė naudotis klaviatūra. Turbūt ilgiau nei 5 metus tekstus suvedinėjau tik dviem rodomaisiais pirštais. Turėjo būti smagu stebėti, kaip aš suvedinėju tekstą.

Tokiu būdu, kad ir kaip greitai spaudinčiau vis tiek neaplenkčiau Šumacherio. Kitas šio būdo trūkumas, nuolatos reikia žiūrėti į klaviatūrą, kad pataikytum į teisingą klavišą.

Taigi vieną dieną, nusprendžiau išmokti spausdinti visais dešimt pirštų. Tiesa, tai buvo jau senai ir šiuo metu aš jau spausdinu nežiūrėdamas į klaviatūrą, nors tikrai negaliu pasigirti, jog spaudinu greitai, tačiau tikiuosi, jog gerokai greičiau, nei kompiuterio turėjimo pradžioje.

Šiandien pagalvojau, kad tokių žmonių, kurie nemoka naudotis klaviatūra, gali būti ir daugiau.

Ką turite suprasti prieš pradėdami mokytis

1) Spausdinti greitai, jūs neišmoksite per dieną, tam gali reikėti mėnesio, ar dviejų. Bet galiu jus nuraminti, kai išmoksite, nenorėsite grįžti prie savo senų būdų.

2) Iš pradžių gali būti keista ar netgi skaudėti rankas. Dėl to, kad keista, tikrai jaudintis nereikia, bet jeigu rankas paskausta, vadinasi jūs jas laikote neteisingai virš klaviatūros ir reikėtų susirūpinti bei pasiieškoti internete apie teisingą rankų laikymą.

Ko jūs nenorite

1) Jūs nenorite žaisti, jokių teksto, žodžių vedimo žaidimų.

2) Jūs nenorite suvedinėti jokio atsitiktinio teksto ar pasakų. Nei žaidimai, nei ilgų tekstų suvedinėjimas neišmokina teisingai spausdinti.

3) Jūs nenorite matuoti savo spausdinimo greičio.

4) Jūs nenorite to daryti internetinėje svetainėje. Aš pabandžiau spausdinti internetinėje svetainėje ir baigęs vesti tekstą turiu palaukti, kol naršyklė ten viską teisingai suskaičiuos ir nuspalvos.

Nuo ko pradėti

Pirmiausias ir pats svarbiausias dalykas yra išsiaiškinti kaip teisingai padėti rankas ant klaviatūros. Kairės rankos pirštai turi būti A S D F, dešinės J K L ;. Nykščiai ant tarpo.

Pirmoji pamoka turėtų jus išmokinti suvedinėti tik asdf jkl; raides atsitiktine tvarka, nežiūrint į klaviatūrą. Antroji pamoka atitinkamai turėtų paimti qwer uiop. Žinau, kad tai skamba žiauriai nuobodžiai, bet jeigu norite išmokti rašyti greitai, turi jausti klavišus, turite žinoti, kur jie yra žiūrėdami tik į ekraną. Savaime suprantama, pirmosiomis dienomis nespėliokite, o drąsiai dirsčiokite į klaviatūrą, jeigu nežinote, kur randasi reikiamas klavišas.

Kiekvieną dieną skirkite bent jau pusvalandį mokymuisi. Pakartokite ankstesnes pamokas ir paimkite vieną naują.

Nuorodos

Klaviatūros paveikslėlį aš pasiskolinau iš ehow.

Labai nustebau neradęs gerų straipsnių apie teisingą rašymą, todėl rekomenduoju šį PDF.

Labai gražus flash parodantis, kaip ištiesų turėtų dirbti jūsų pirštai.

Vienintelė interneto svetainė, kurią aš jums rekomenduoju, jeigu nenorite siųstis programinės įrangos.

Aš asmeniškai mokymuisi naudojau tris programas: Stamina Typing Tutor, Kiran's Typing Tutor ir trečios rasti nepavyko. Visą nemokamos programinės įrangos sąrašą galite rasti čia.

Gal kas norėtų pasidalinti savo patirtimi? Ar žino kokį vertingą patarimą, puslapį, programą?

Brukštelk žinutę