Juodosios skylės efektas
Juodoji skylė, tai toks kosmoso darinys, kuris į save sutraukia visą aplinkinę energiją. Galbūt ne visai moksliškai teisingas teiginys, nesvarbu, šį kartą aš ne apie tai. Aš visai nenoriu kalbėti apie astronomiją. Tai dar viena istorija iš „gyvenimo internete“.
Man ne dažnai tenka rašyti oficialus elektroninius laiškus, bet kartais pasitaiko... Oficialūs laiškai - daug mandagių, oficialių frazių, tuščio gražbyliavimo... Dažniausiai tokius laiškus baigiu žodžiais „laukiu jūsų atsakymo“, ar tai irgi laikyti mandagumo fraze? Galbūt, taip, tikrai galima laikyti mandagumo fraze, bet reiktų manyti, jog rašydamas tokius žodžius žmogus tikrai laukia kokio nors... bet kokio atsakymo! Taigi, susipažinkite su juodosios skylės efektu: iš siuntėte laišką ir ... ir nieko. Nieko, jokio atsakymo, tada pradedi galvoti ar tikrai laiškas pasiekė adresatą, gal reikia parašyti dar vieną? O jeigu parašysiu dar vieną ar nepasirodysiu per daug įkyrus? Bet juk laiškas atgal negrįžo, jeigu jis nepasiekė adresato, tai kur tuomet dingo? Jį įtraukė interneto juodoji skylė?
Deja, juodosios skylės internete neegzistuoja, tai tik psichologinis efektas. Jūsų laiškui būti perskaitytam gali sutrukdyti tik „spam“ filtras arba drebantis pirštas virš „delete“ mygtuko. Kita vertus, kad ir kaip gaila būtų, net jeigu jūsų laiškas ir perskaitytas, niekas negali garantuoti, jog sulauksite atsakymo. Gavėjas, gali tingėti vargintis kažką rašyti, arba tiesiog manyti, jog esate nevertas jo dėmesio. Žinot paskutinis variantas pats pikčiausias. Negi taip sunku paspausti „replay“ mygtuką, jeigu tingit galit nieko nerašyti, užtektų tuščio laiško, aš ir taip suprasčiau, kad pasakėte „NE“, be to tuo pačiu žinočiau, kad gavote mano laišką, o kas man dar svarbiau, jog jį perskaitėte. Aišku, jeigu sunku paspausti „replay“ mygtuką, galima sukonfigūruoti jūsų naudojamą programą, kad jinai automatiškai atsakytų į kiekvieną gautą laišką...
Kai rašot laiškus draugams, visada galite nusiųsti sms žinutę ir paklausti: „ar gavai?“. O ką daryti parašius oficialų laišką, kam tuomet siųsti sms žinutę?
Linkiu, kad jūsų laiškai visada pasiektų adresatą ir niekuomet nepatektų į juodąją skylę internete.