Ką apie jus mano pinigai?

Kaip jūs ruošiatės praturėti? Ką praturtėti? Jūs rimtai nesiruošiate praturtėti?

Apklausos parodė, kad 80% amerikiečių mano, jog senatvėje praturtės laimėję milijoną loterijoje. Vargšai, įdomu, kokie rezultatai būtų Lietuvoje?

Ar pastebėjote, jog Lietuvoje niekas laimėjęs milijoną taip ir nepraturtėjo? Vieni iškėlė didelį tūsą draugams, kiti nusipirko brangią mašiną, kurią po dviejų mėnesių sudaužė, treti... Gal tęsti neverta, tiesiog apibendrinsiu, jog daugelio žmonių gyvenimas praėjus lygiai metams, po milijono laimėjimo, nepagėrėjo, o kai kurių netgi pablogėjo.

Galiu čia papasakoti ir kitą istoriją. Viena moteris nusirito taip žemai, kad netgi pradėjo valkatauti, kartu su kitais Lapių sąvartyne kapstytis ir ieškoti gerų daiktų. Po poros metų jinai vėl turėjo savo butą ir pradėjo vėl gyventi kaip normalus žmogus. Žinot ką jinai pasakė? „Jūs nepatikėsite, kokius naudingus daiktus žmonės išmeta, kiekvienas galėtų praturtėti per porą metų, jeigu tik negertų...“

Koks skirtumas tarp dviejų istorijų? Tuo, kad žmonės turi tikslą ir moka elgtis su pinigais. Palauk, bet mūsų niekas nemokė elgtis su pinigais... Aišku, gaila, kad nei mokykloje nei universitete tarp privalomų visiems dalykų nėra, nei investavimo pagrindų, nei jokių kitų pinigų valdymo dalykų, tačiau kad jūsų nemokė taip sakyti negalima.

Tiesa yra tame, kad, deja, jūs nesąmoningai atkartojate visus savo tėvų finansinius reikalus. Kai jiems sekėsi, tai ir jums sekasi, kai jiems nesisekė, tai ir jums nesiseka, visos tos bangos iš jų gyvenimo, atsikartoja jūsų gyvenime, skirtumas tik keliasdešimt metų... Ar tai reiškia, kad vargšai visuomet liks vargšais, o turtingi visuomet liks turtingi? Ne, viską galima pakeisti. Bet pradžiai reikia išsiaiškinti ką jūs manote apie pinigus.

Tiesa pasakius, tai nėra lengva, ir aš buvau nustebęs, kai pagavau save kartojanti vieną posakį: „būkim biedni, bet teisingi“. Stop! Tai tikrai blogas posakis, nes tai reiškia, kad visi turtuoliai yra melagiai, ar kas nors iš jūsų nori būti melagis? Aš nelabai, reiškia, jog nesąmoningai turiu atsikratyti visų pinigų, kad tik būčiau teisus... Jo... Kaip manote, ar su tokia logika aš ilgai turėčiau laimėtą milijoną? Aš bandau šį blogą posakį iš savo smegenų ištrinti ir pakeisti kitu: Būkim, turtingi, teisingi ir dosnūs.

O kokius jūs žinote posakius apie pinigus: „kruvini pinigai“, „turtuoliai - šykštuoliai“, „nori pinigų, turi sunkiai dirbti“, „norėti pinigų nuodėmė“, „kas nedirba, tas nevalgo“, „ne pininguose laimė“, „pinigai laimės neatneša“. Šlamštas, o ne posakiai, jeigu jūs jais vadovaujatės kaip tikitės praturtėti?

Parašykite, kokie posakiai asocijuojasi jūsų gyvenime su pinigais, ir neigiamus pabandysime pakeisti teigiamais. Tikiuosi, jog daugelis mano, kad: visaip gerai, bet su pinigais geriausia.

P.S. Kai pamatote vieną centą, ką jūs darote? Paspiriate? Bet juk tai pinigas.. Jo, jo, toks ten ir pinigas... Ar žinojote, kad metalo iš kurio padaryta ta moneta vertė didesnė, už pačią monetos vertę? Gal laikas perkainoti vertybes ir pasilenkus įsidėti vieną centą į kišenę?

Brukštelk žinutę