Kada vaikai nebevaikai?

Kažkaip pagalvojau apie Velykas. Nežinau jūsų šventimo tradicijų, bet mano nuomone, tai proga, kai prie stalo galėtų susėsti didžiulė giminė. Vaikams būtų galima nupirkti po Kinder siurprizą. Tačiau... Kada vaikai tampa nebevaikais?

Trumpas atsakymas.

Niekada. Vaikai savo tėvams visą gyvenimą būna vaikais.

Ilgas atsakymas.

Kartą mano pusseserė su motina tarėsi, ką pateikti svečiams ant stalo ir kaip juos susodinti, kadangi turėjo atvykti tikrai daug. Tuomet jos motina išsakė genialią mintį: „tai jus galima bus susodinti prie vaikų stalo“ Į ką pusseserė atsakė: „tu mums dar ir vaikiško šampano nupirk.“. Kad jūs suprastumėte kas čia juokingo, turbūt turėčiau pasakyti kiek metų pusseserė yra vedusi?

Yra toks anekdotas: kaip žinoti ar jau esi suaugęs? Vyresnieji tau sėdint prie stalo nebesivaržo ir pasakoja nepadorius anekdotus. Žinot, anekdotai anekdotais, bet kai tai tenka išbandyti realybėje būna visai nejuokinga. Jeigu trylikamečiai pasakoja nepadorias istorijas ir po to juokiasi, iš to tai... Ką gi visi turi praeiti tokį amžių, tačiau kai atrodytų rimti žmonės ir lyg ir turėtų būti inteligentai prie stalo ima kalbėti vulgarybes... Šito aš nei suprantu, nei galiu toleruoti...

Nenoriu suaugti. Vaikai pavalgę bėga žaisti į kitą kambarį ir nežino apie ką kalba suaugusieji. Laimingi vaikai. Man visai nėra noro sėdėti su senais pirdylomis ir klausytis kaip jie skundžiasi savo gyvenimu ir mažomis pensijomis, bet į vaikų kambarį jau nebetelpu... Ką daryti?

Kartos nenumaldomai keičiasi. Kada nors aš sėdėsiu prie stalo ir dauguma sėdinčiųjų bus mano bendraamžiai, kada nors vaikų kambaryje žais mano vaikai, o dabar... O dabar nerandu sau vietos nei ten, nei ten...

Brukštelk žinutę