Kai smegenys lydosi

Turbūt jau girdėjot, kad mokslininkai paskaičiavo, jog šie metai patys karsčiausi per paskutinius 400. Praėjusieji buvo karsčiausi per paskutinius 200. Už praėjusieji buvo karsčiausi per paskutinius 10 metų... kas gi Žemei darosi?

Žemė virsta Rojum. Jūs turbūt visi įpratę girdėti posakį „degsit pragare“, tačiau Dantės „Dieviškojoje komedijoje“ Liuciferis yra užšalęs pragare. Taigi ugnis vs ledas. Rojus vs pragaras. Kas yra kas?

Bet kuris kraštutinumas yra blogai, galima paimti pavyzdį iš bet kurios srities ir tai akyvaidžiai pamatysim. Sakykim vienas žmogus rizikuoja perdaug, dega nuo adrenalino kaip ugnis, o kitas niekada nerizikuoja, miega užšalęs lede. Jeigu tai būti pinigų investavimas tai pirmasis nuolat išloštų, bet tuoj pat praloštų dideles pinigų sumas, o antrasis netgi neužsiimtu investavimu. Žodžiu, rezultatas galutinis tas pats nei vienas nei kitas neturi pinigų. Jeigu tai būtų automobilių lenktybės tai pirmasis nuolat pirmautų, bet niekada nebaigtų lenktynių, nes sudaužytų savo transporto priemonę, antrasis visada baigtų lenktynes, bet būtų paskutinis. Vėlgi abu liktų be prizų.

Tuomet kas yra rojus, o kas yra pragaras? Nei viena nei kita. Rojus – tai gyvenimas, kurį susikuri pats. Pragaras – tai gyvenimas, kurį sukuria tau kiti. Skaistykla – tai sąžinės balsas trukdantis mėgautis Rojumi, bet saugantis mus nuo Pragaro. Taip jau gaunasi, kad žmogus privertas žengi viena koja rojuje kita pragare. Tiems kurie norėtų mėgautis išimtinai rojumi, siūlyčiau užsidaryti kur nors aukštai kalnuose vienuolyne, nes kitaip jums nepavyks išvengti žmonių norinčių „pagerinti“ jūsų gyvenimą...

Vat, tokios mintys užplūsta, kai smegenys lydosi...

Brukštelk žinutę