Kaip NePo verslavo 2008 3

Tikėjotės, kad ši serija kaip ir ankstesniais metais užsibaigs dviemis dalimis (pirma, antra)? Ot ir ne. 

Šį savaitgalį Kaune įvyko „Verslauk!“ mokymai. Na, ir aš ten buvau. 

Kadangi mokymus vedęs Tomas prašė visų prižadėti, kad tai apie ką kalbėsim neišeitų už ISM auditorijos sienų, tai apie mokymus pasakysiu labai trumpai: Kaune mokymai 10 kartų geresni nei Vilnuj.

Pabandykim padiskutuoti apie skirtumus bei panašumus.

Vieta. Kaune mokymai vyko ISM, kuris yra centre, nors troleibusai nepriveža prie pat durų, tačiau lengvai galima patekti iš bet kurio rajono. Tiesa, automobilį pastatyti centre problematiška, tačiau galima pasinaudoti viešuoju transportu. Jeigu kas neskaitė, tai aš labai keikiau Vilniaus mokymų vietą VVI, dėl prasto susisiekimo.

Idėjos. Kaune kiekvienas žmogus trumpai pristatė savo idėja. Bendrais bruožais kalbant, tai kauniečiai kažkaip yra arčiau žemės. Ta prasme daugelio jų produktas yra gana gerai apčiuopiamas. Tuo tarpu vilniečiai vysto įvairius IT projektus bei paslaugas. 

Kompanija. Kaune kursų vedėjo dėka, visi turėjo prisistatyti ir daugiau mažiau susipažino vieni su kitais. Vilniuje tokio dalyko išviso nebuvo.

Grupė. Kaune mokymų grupė sudaryta iš ~15 žmonių, kurią vedėjas suskirstė į mažesnes komandas užduotis atlikti, be to visi draugiškai ir aktyviai diskutavo įvairiais klausimais. Vilniuje mokymų grupė sudaryta iš ~30 žmonių, kurie dažniausiai sėdėjo kaip mokinukai ir įsitraukimas į diskusiją priklausė tik nuo konkretaus dėstytojo. 

Kursų turinys. Kaune visas kursų laikas skirtas tik vienai temai – verslo plano rašymui. Buvo viskas išnagrinėta detaliai bei įvairiais aspektais. Taip pat daug dėmesio skirta finansinei dalei. Nauda konkursui vertinčiau ~70%, gyvenimui, jeigu tik žmonės nemes visko po konkurso, ~90%. Tuo tarpu Vilniuje buvo penki skirtingi pranešėjai, kurie kalbėjo penkiomis skirtingomis temomis. Kiek pagalvojęs pabandžiau įvertinti Vilniaus mokymų dėstytojų naudingumą. Rimvydo Jasinevičiaus tema praplečia mąstymą, todėl gyvenime naudingumas būtų ~10%, tačiau nauda konkursui ~1%. Geriau jau Rimvydą pakviestų į nemokamą seminarą, jį visuomet malonu paklausyti ir niekada nesinori taikyti, tai ką jis pasakoja. Viktorija Moisenko pristatė verslo plano rašymo temą, tačiau priešingai nei kolega Kaune, jinai turėjo tik ~4 valandas, todėl viskas pristatyta prabėgomis ir labai suspaustai, dėl ko daugelis dalyvių galėjo ir nesuprasti. Nauda konkursui ~60%, gyvenime ~60%. Sunku pasakyti apie ką pasakoja Kęstutis Usevičius, nauda gyvenime ~2%, konkurse... Čia norėčiau įrašyti neigiamą skaičių – užima laiką ir naudos neduoda. Bet, kad bučiau sąžiningas savo vertinimo sistemai, tai pasakysiu, jog nauda konkursui 0%. Eduardas Potašinskas dar vienas žmogus, kurį visuomet malonu paklausyti. Jo pasakojimas tikrai praplečia mąstymą, todėl naudą gyvenime vertinčiau ~20%, nauda konkursui 0%. Ir paskutinis dėstytojas - Gertrūda Šeškutė, labai naudinga gyvenimui, jeigu tikrai kas nors praktiškai taikytų gautas žinias, ~ 95%, tačiau nauda konkursui 0%. Turbūt dabar suprantate, kodėl Kauno mokymus aš pavadinau geresniais?

Džiaugiuosi, jog turėjau galimybę sudalyvauti tokiuose šauniuose mokymuose su tokia šaunia grupe bei tokiu šauniu kursu vedėju.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)