Kalėdinis farsas

Vaikai ar buvote geri šiemet? Parašykite laišką seneliui šalčiui ir jis atneš jums jūsų trokštamas dovanas. BET nepamirškite dovanas gauna tik geri vaikai, jeigu būsit blogi negausit nieko.

Idiotizmas. Ir nieko nebesinori pridurti daugiau.

Ar jus auklėjo taip? O gal panašiai? Tuomet aš jus užjaučiu, jūsų tėvai buvo labai žiaurūs žmonės. Nors galbūt jie to ir nenorėjo... Bet kaip sakoma: nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Apie ką aš? Apie žmones pasmerktus būti vargšais. Apie žmones pasmerktus tapti blogais. Apie neturtingus vaikus.

Įsivaizduokite situaciją: neturtingų tėvų vaikas, nori ryškiai raudono Ferrari modeliuko, kuris kainuoja tik porą šimtų litų. Savaime suprantama, kad ir kaip tėvai mylėtų savo vaiką, ir net jeigu jis būtų vienturtis, vis tiek NEgali nupirkti tokios brangios dovanos. O dabar linksmoji dalis. Tėvai nekalti, kad yra neturtingi. Tėvai nekalti, kad vaikas Kalėdų proga negaus svajonių žaislo. Dėmesio kulminacija. Kaltas pats vaikas, nes jis buvo BLOGAS! Kvailas triukas su seneliu šalčiu, geras pasiteisinimas tėvams, kurie negali ir... O ar kas nors pagalvojo apie vaikus? Apie tai ką jiems sukelia šita situacija? Juk tai stresas, trauma, nepilnavertiškumo kompleksas.

– Aš dovanų gavau pliušinį kupranugarį. O ką gavai tu?

- O aš šiais metais buvau blogas. Man Senelis šaltis man atnešė megztuką.

Vaikai užauga. Ateina laikas, kai jie nebetiki Seneliu šalčiu. Ateina laikas, kai jie supranta, jog tai tėvai pirko jiems dovanas ir dėjo po eglute. Bet... Bet vienas dalykas, kurio jau nebepakeisi. Nepilnavertiškumo kompleksas, metai iš metų gaunat ne tai ko nori, prastesnes dovanas, tvirtai susiformavo ir lengvai nebeištaisysi...

Aš tik norėjau kaip geriau, juk net ir prastesnė dovana geriau negu nieko?

Nežinau... Nežinau... Visi mes norim kaip geriau, o gaunasi kaip visada... Galbūt reikėtų pasiimti ant sienos kabanti medžioklinį šautuvą ir nušauti Senelį šaltį? Nežinau, aš tik noriu kaip geriau...

Brukštelk žinutę