Kas mes tokie ir kur mes einame?

Pirmas dalykas, kurį aš išgirdau buvo: blogas – tai neblogis. Kodėl taip norima blogą dalyką pritempti prie gero? Ar lietuviu tauta taps laimingesne, neturėdama žodžio blogiems dalykams apibūdinti? Aš suprantu, kad kalba per laiką evoliucionuoja ir žydras nevisuomet buvo žydras.

Antras dalykas, kurį aš išgirdau: blogeris – toks įdomus žodis, jame telpa ir blogis, ir gėris (Pastaba: frazės autorius pasimetė internete). Niekaip negaliu suprasti kur čia tas gėris, kai prie angliško žodžio pridedama lietuviška galūnė...

Naujausias dalykas kurį aš išgirdau: tiek blogeriai, tiek onininkai, tiek ircininkai visi to paties svorio. O gal jūs manote, kad one ar mirc'e nebuvo niekad išsakytų labai gudrių, kūribingų ir t.t. minčių?. Šitas tekstas man ir uždavė klausimą: kas mes tokie esame ir kur einame?

Pradėsiu nuo prologo. Visai nesenai perskaičiau nevisai naują vieno piliečio įrašą ir pamaniau, kad keletas bangelių vandens stiklinėje nieko nenuskandins. Perspėjimas silpnų nervų blogeriams, neskaitykite to įrašo, nes galite įsivaryti nepilnavertiškumo kompleksą.

Iš tiesų perskaičiuos tą įrašą galima pamanyti, kad Lietuvos blogsfera, mIRCininkai ir one.lt beveik tos pačios vienos bendruomenės evoliucija. Negaliu sakyti, kad autorius neteisius, tačiau nenoriu daryti skubotų išvadų ir siūlau to nedaryti jums. O to teksto autoriui viena nedidelė pastabėlė, kiek mano žila barzda pamena, anuos senus gerus IRC laikus, neteko girdėti apie nei vieną meetą, kuriame dalyvautų daugiau nei 100 žmonių. Pamąstyk apie tai.

Kitas dalykas, kuris verčia kelti klausimus, tai visai nesenai per LTV rodyta laida apie Blogerius, blogosferoje galite rasti daug komentarų ta tema, bet turiu pripažinti jog pats geriausias yra čia. Tiems kas nematė laidos ir netgi sugebėjo apie ją nieko negirdėti, tai aš trumpai ją atpasakosiu. Žmonės, kurie nieko neišmano, kalbėjo apie tai ko neišmano žmonėms, kurie neišmano ir nesupranta, kad tie kurie kalba neišmano apie tai ką kalba. Vat taip atrodo laidos santrumpa. Į laidą buvo pakviestas prisiplakėlis Stoma, ta prasme jis bando vadintis blogeriu, bet jau geriau tuomet klausyti traktoristo pasakojimo apie tai kaip reikia melžti karves...

Kas mes tokie ir kur mes einame?

Manyčiau, kad vienas iš svarbiausių elementų vis dėl to yra bendruomenė, kuri skaito, rašo, domisi (vieni apie kitus). Būtent dėl šito dalyko Stoma niekaip nesiklijuoja prie blogeriu, tuo tarpu Kubilius atrodo savas bičas. Kaip argumentą galime paimti TopRSS, kur Kubilius stabiliai sėdi maždaug 25 vietoje.

Beabejo, kad bendruomenė gyvuotų reikia laikytis tam tikrų taisyklių bei ritualų ir vienas iš tokių ritualų yra blogerių susitikimai, tarkim šiemet tai buvo daug kam girdėtas Blogin2008. Teko viena ausim nugirsti, kad jau planuojamas Blogin2009, įdomu, kokį skandalą Arnoldas ruošia kitiems metams?

Bet jeigu blogosfera yra bendruomenė, tai mIRC irgi yra bendruomenė ir dar blogiau, jie irgi daro susitikimus. Kad žiniasklaida rašytų apie mIRCininkų susitikimus girdėti neteko, bet tai nereiškia, kad taip dar nebuvo.

Bendruomenėse svarbu įdomus žmonės, tačiau kiekvienoje bendruomenėje yra įdomių žmonių. Ar turėčiau sakyti, kad vienas nulis blogerių nenaudai?

Iš tiesu, tiek blogeriai, tiek mIRC yra bendruomenės, taigi šiuo požiūriu lyg nei vieni nei kiti didesnio viešumo nenusipelnė.

Kitas klausimas, ar kas nors bandėte skaityti mIRC logus? O dabar paimkite paskaitykite kokį nors tiklaraštį. Jaučiate skirtumą? Aišku, jeigu tiklaraštyje skaitytojų mažiau nei 50, tai greičiausiai ir jo turinys nedaug skiriasi nuo logo turinio. Tačiau jeigu puslapis turi daugiau skaitytojų, verta susimąstyti, arba kažkas randa jame tikrai kažką vertingo arba visi skaitantis tą tinklapį yra dundukai. Antro varianto nenagrinėsiu.

Visose bendruomenėse būna išsakyta gerų/gražių minčių, tačiau tiklaraščiuose jos pasiekia didesnę auditoriją. Kitas dalykas, grynai iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, kad net gi toks nedidelis puslapiukas kaip mano gali daryti įtaką ir keisti pasaulį (skaudi tema, nenoriu diskutuoti). Ypač, kai įrašai turi išliekamąją vertę, ko negalima pasakyti apie logus. Čia galime pasakyti vienas vienas. Blogeriai nusipelno žiniasklaidos dėmesio, bet tikrai nevisi.

Užsienyje blogeriai uždirba pinigus ir gerai iš to gyvena, bet čia Lietuva, čia lietūs lyja. Ir Lietuvoje verslininkai pagaliau susiprotėjo bei pradėjo lįsti užsakomieji straipsniai. Pirštais nerodysiu, bet kas yra atidesnis, tikrai matė ne vieną. Tačiau vis tik Lietuvos blogeriais dar pasitikėti negalima ir geriausiai tai parodo Arnoldo pavyzdys. Aš esu laisvas ir darau ką noriu. Įsipareigojimai yra įsipareigojimai ir kol blogeriai to nesupras, apie gyvenimą iš bloginimo kalbėti neverta. Vienas du, blogeriai ar mIRCininkai yra vienodai nesubrendę (apie amžių nekalbu).

Pabandykime pažvelgti truputėli iš atstumo į šiuos reiškinius. Prieš gerą dešimtmetį, net negalėjau įsivaizduoti, kad bus pasaulis be mIRC, tačiau dabar galima sakyti, kad tai miręs reikalas, mIRCininkai prarado daugiau nei pusę savo bendražygių. Kodėl taip atsitiko? Mada praėjo, ją pakeitė kitos mados. Tas pats ir su blogsfera. Atėjo mada visi puolė rašyti, bet mada praeis. Ar pastebėjote, kas dabar vyksta? Popsas miršta. Ta prasme žmonės, kurie per greitai gavo per daug populiarumo nustoja rašyti... Ateityje pamatysite, kad liks tie, kuriems švilpt ant lietuviškos blogsferos (nesupraskit manęs klaidingai, kalbu apie žmones, kurie nesivaiko madų), liks tie, kurie tai daro profesionaliai (bet jeigu sąžiningai, daugeliui iš jų irgi švilpt) na ir galbūt mažytė grupelė patriotiškai nusiteikusių asmenų, niekaip neįtaikančių į pirmas dvi kategorijas. Visai kaip mIRC... Vienas trys blogerių nenaudai.

Žinot norėčiau apginti blogerius, tačiau nesugalvoju daugiau jokių argumentų. Ar ką nors pamiršau paminėti? Pasakykite, kuo blogeriai geresni už mIRCininkus?

Kol kas mano išvada yra tokia: blogeriai, tai tik dar viena bendruomenė, kaip mIRCininkai, ar One.lt, tačiau su didesnėmis ambicijomis.

Brukštelk žinutę