Kas mes tokie ir kur mes einame?

IRC hebra lygint su blogeriai, tai tas pats, kas studentiško laikraščio žurnalistus lygint su vaikais, kurie sms siuntinėja vieni kitiem.

Hmm.. vėl tema apie save ir savo sultis.. Paklauskite savęs, ar labai patiktų dažnai skaityti apie tradicinę žiniasklaidą žiniasklaidoje? Taip, aš sakyčiau, kad tai gana aktualu sau patiems, nes savikritika yra sveikintinas dalykas, bet aplinkiniams, kurie tuom nesidomi visiškai nusišvilpti, ar tu blogeris, ar mIRC`eris. Žmogus pats renkasi būdą, kaip komunikuoti. Blogeriai turi viešąją erdvę - internetą, kurioje realizuoja save, kitaip negu mIRC, kur dažniausiai vystęsi pokalbiai uždarame rate ir lieka jame.. O kaip blogeris panaudoja viešumą, tai jau kiekvieno reikalas. Kas rašo-veda blogus gerai ir nuosekliai, tikrai neliks nepastebėtas.

pirma - ne „neblogis“, o „ne blogis“, arba ne taip supratau kažką. antra - negalima lyginti tradicinio blogo su one.lt ar irc (mirc - tai programa, nevadinam juk blogų firefox'ais, operomis ir safariais - čia tik mano pastebėjimas). kad irc, one, ar blogai yra savo laiku yra mados - to nenuneigsi. tačiau asmeniškai aš tai vadinčiau skirtingais komunikacijos būdais ir jokiais būdais negalima jų statyti greta, reikia atsižvelgti į jų vyravimo laiką ir tuo metu vyravusią paklausą. juk irc niekad niekas neaprašinės kokios nors aktualios temos? irc - tai tarsi komentarai po blogo įrašu. irc daugiau skirta greitam real-time bendravimui. aš manau, kad viskas juda ratu. tačiau, kitavertus, judėti ratu pabosta, todėl gal geriau apibrėšiu kitaip - viskas juda spyrale! pradžioje buvo pranešimų lentos, el.pašto konferencijos, toliau irc'ai visokie. dar vėliau kitos komunikavimo priemonės pradėjo rastis, kurios vienavertus siūlė visiškai kitokį, naują bendravimo būdą, kitavertus plėtė senąsias. nors nesutinku su daug autoriaus minčių, ši apžvalga tikrai įdomi ir verta dėmesio, o ne verkšlenimai.

Tik vienas pastebėjimas. Tikrai buvo IRC meet'ų, kur dalyvaudavo 100+. Pats esu dalyvavęs vienam Panevėžyje, kuriame tuo metu buvo beveik 100 :)

Labai pritariu Tygui, čia pateikei kažkokius išmislyjimus. Ir nesvarbu ką tie mislai reiškia, po vieną pridėjinėjai tom kitom atseit bendruomenėm. IRC [b]NĖRA[/b] bendruomenė. Kodėl? Todėl, kad ten visi susiskaldę į tuos vadinamuosius kanalus. Kanalas TAI JAU TIKRAI [b]NE[/b] bendruomenė. Kanalas yra grupė žmonių. Ir šiaip, no offence, bet dabar prisiminus ten vyravusių kalbų turinio lygį... Dažniausiai vykdavo totalus šūdo malimas, nekalbu apie tokias vietas kaip "barai" ir pan., kalbu apie teminius kanalus - kad ir apie žaidimų kūrimą. Ten 1% informacijos gal ir būdavo naudingos (oj, nereikia man malt šūdo apie 1% klubą čia blogosferoje - tai ponų išmislas). Ir jeigu tarsi, kad ir blogosferoje tokį patį šūdą visi mala... Pasakyk kas šitame teiginyje negerai: "aš meluoju". Hm... per lengva. Man labai nepatinka, kaip kartais būna parašomas straipsnis vien tam, kad jis būtų parašytas ir papublikuotas, visiškai nekreipiant dėmesio į komentarus. Va tokie straipsniai ir galėtų dėtis prie tavo dažnai minimų kūrinių su minimalia turinio kokybę. Sorry, bet ką pašikam tai tą ir gaunam. :)

pritariu visiskai.

Brukštelk žinutę