Kas patinka man, kas patinka tau?
Man patinka rašymas, tačiau aš ilgai nesusimąsčiau, kad rašymas rašymui nelygus. Rašymas gali būti, toks kaip šitas tekstas, kai dėlioji mintis, kurios ateina į galvą, sunku šitam rašymui sugalvoti geresnį pavadinimą nei dienoraštis. Rašymas gali būti ir kitoks, kai dėlioji savo mintis, bet jos yra apribotos perskaityta knyga, pamatytu filmu ar dalyvautu renginiu, tokį rašymą galima vadinti kritika. Yra ir dar vienas rašymo būdas.
Aš nežinau kaip teisingiausiai tokį rašymą pavadinti, tačiau savo svetainėje aš jį pavadinau publicistika. Šis būdas stipriai skiriasi nuo kitų minėtų. Prieš parašydamas bent vieną žodį aš pirmiausiai perskaitau kelis tekstus (kartais net keliasdešimt) tema apie kurią norėčiau rašyti.
Jeigu tai istorinis įvykis, tuomet labai svarbu atsirinkti teisingas datas. Net lietuviška ir angliška wikipedia versijos ne visuomet sutaria dėl to paties įvykio datos, o ką jau kalbėti skirtingų autorių tekstus skirtinguose interneto kampuose.
Kai datos būna sutvarkytos, reikia atsirinkti įdomiausius įvykius. Gali būti, jog faktas, kuris reikšmingas yra tik: kažkas pavogė gėlę, tačiau jeigu istorija yra apie tai kaip jūreivis pavogė gėlę norėdamas įtikti savo meilei, aš būtinai papasakosiu pačią istoriją, nes tai įdomu.
Atrinkus įdomius įvykius viskas yra sulipdomą į vieną tekstą, jei tekstas gaunasi ilgas jis gali būti dalinamas į dalis. Tokius tekstus sukurti užtrunka daug laiko ir rašymas yra mažiausia jo dalis, informacijos suradimas, studijavimas ir atrinkimas turbūt sudaro 90% laiko. Bet man patinka tokius tekstus rašyti.
Nesenai supratau, jog man taip pat patinka projektuoti programinę įrangą. Kaip tai vyksta?
Pirmiausiai reikia surinkti ir išbandyti visą konkurentų programinę įrangą. Jeigu yra demo versijos labai šaunu, jei nėra tenka pasitenkinti iliustracijomis, aprašymais, pagalbos dokumentais.
Paruošiami keli sąrašai. Viename surašomos funkcijos, kurias turi visi konkurentai. Antrame surašomos funkcijos, kurias turi tik vienas iš konkurentų. Trečiame surašomi visi trūkumai pastebėti pas konkurentus. Ketvirtame surašomi pageidavimai, prašymai, pagyrimai iš klientų. Taip pat atkreipiamas dėmesys kaip kiekvienas dalykas yra realizuotas patogumo prasme.
Visą tai turėdamas pradedu projektuoti savo programinę įrangą.
Ar pastebėjote, jog mano apibūdinti rašymo ir programinės įrangos procesai yra labai panašūs? Didžioji laiko dalis yra sugaištama analizuojant ir renkant informaciją, o galutinis etapas yra surinktos informacijos apibendrinimas ir pavertimas nauju kūnu. Man būtų labai įdomu, jeigu galėtumėte parašyti kokie dar dalykai/darbai galėtų atitikti šitą formulę? Aš noriu sužinoti kokios veiklos man patiktų dar.
Jeigu būčiau egoistas čia galėčiau ir pabaigti pasakojimą, tačiau dabar pakalbėkime apie jus. Ar jūs kada nors susimąstėte, jog veikla, kuri jums patinka turi bendrų dalykų? Pabandykit paanalizuoti.
Tiesa, reikia teisingai suprasti, kuriuos dalykus analizuoti. Pavyzdžiui man patinka animacija, tačiau aš puikiai žinau, jog už multikų žiūrėjimą man niekas nemokės, todėl jos neanalizuoju. Tačiau tiek rašymas, tiek projektavimas yra mokama veikla.
Analizuodami kas jums patinka jūs galite susirasti ir hobį, ir svajonių darbą. Vieniems žmonėms galbūt svarbu, jog aplinkui yra ramybė, kitiems – triukšmas. Vieniems patinka bendrauti su žmonėmis, kiti mieliau sėdėtų tyliai kamputyje, tretiems galbūt tai nėra reikšmingas faktas ir galėtų prisitaikyti tiek vienoje vietoje, tiek antroje, nes kiti dalykai svarbesni.
Kas svarbu jums?