Kas skaito jūsų paštą?

Žinot ko labiausiai bijo amerikiečiai? Taip, kad jų elektroninį paštą skaito ir nebetkas , o FTB. Lietuvius galiu nuraminti, jums gerbiamieji nereikia, tikrai nereikia, bijoti, jog FTB skaito jūsų laiškus. Jūs manot, kad jie moka lietuvių kalbą? Aš irgi tuo abejoju. Na, bet dabar pakalbėkim apie realias grėsmes. Ar kartais koks nors kaimynas, tarkim Petras, neskaito jūsų elektroninio pašto? Tikrai, neskaito? Galite garantuoti? Jeigu taip, tada jums neverta skaityti toliau. O visiems kitiems aiškinu kaip patikrinti.

Visų pirmą reikia turėti porą el. pašto dėžučių skirtinguose serveriuose pvz. mail.lt ir gmail.com arba mail.com. Dar geriau jeigu antrąją susikurtumėte specialiai tam reikalui.

Tarkime, kad dvi pašto dėžutes jau turim dar mums reikia serverio, kuriame galėtume pasidėti failus. Lietuvoje hostingas tikrai yra pigus, todėl neabejoju, kad bėdos nebus pvz. failai.lt (užsisakyti čia ) mėnesiui tik 3lt, o kitur irgi nedaug brangiau.

Taigi, tarkim, kad hostingą pagaliau susiradot. Taigi siunčiate laišką iš vienos savo pašto dėžutės į kitą ir įdedate nuorodą į savo sukurtą puslapį. Ir žiūrite kas bus. Kad suprastumėte ko turėtumėte laukti dabar papasakosiu koks puslapis turėtų būti sukurtas.

Geriausia būtų, kad į pagrindinę direktoriją įkeltumėt bet koki index.html failą. Tada susikurtumėte dar pora direktorijų pvz. super/slapta/byla ir ten įkeltumėt du failus: index.php ir rez.txt.

index.php failo turinys turėtų būti toks:

<?

$byla=fopen("rez.txt","a");

//atidarome failą

$ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'] ;

// gauname ip adresą

$narsykle=$_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];

//gauname naršyklę

$iskur=$_SERVER['HTTP_REFERER'];

//gauname iš kur atėjo žmogus

$data=date("Y-m-d H:i:s");

//gauname laiką

fputs($byla, "$data|$ip|$narsykle|$iskur|

" );

//visą informaciją įrašome į bylą

fclose($byla);

//uždarome failą

$kiek = count(file('rez.txt'));

//suskaičiuojame eilučių skaičių

echo("sektantų skaičius $kiek");

//išvedame eilučių skaičių į ekraną

?>

rez.txt failas turėtų būti tuščias. Įkėlę šį failą nepamiškite chmod 666 rez.txt. Gerai, paaiškinsiu žmonių kalba: įkėlus failą į serverį reikia failo opcijose (File->Properties) nustatyti visiems rašymo(read) ir skaitymo(write) teises.

Jeigu šis būdas jums per sudėtingas galima paimti paprastesnį pvz. užsiregistruoti ten.lt arba hey.lt savo sukurtą adresą. Bet tokia sistema turi trūkumą ir net nevieną. 1) teoriškai, netyčia gali kas nors užsukti į jūsų svetainę radęs jos adresą užregistruotą sistemoje. 2) sistemos pateikia tik lankytojų skaičių, nerodo nei laiko, nei kitų duomenų.

Taigi sukūrėte svetainę, išsiuntėt laišką, beliko tik laukti ir žiūrėti kokios žuvelės pateko į jūsų tinklą. Nepamirškite, kad norėdami patikrinti ar kas nors į kliuvo į jūsų tinklą neikite tiesiai į svetainę, bet prisijungę per ftp pažiūrėkite rez.txt failo turinį, jeigu naudojate pirmą būdą. Arba prisijunkite prie sistemos kaip narys ir ten peržiūrėkite informaciją, jeigu naudojate antrą būdą.

Sėkmingos medžioklės.

Straipsnis parengtas pagal digital inspiration

Brukštelk žinutę