Kas yra Discord?

Galbūt jau pastebėjote, jog kiekvieno straipsnio pačioje apačioje yra eilutė kviečianti straipsnį aptarti gyvai su nuoroda? Ta nuoroda veda į Discord programą. Leiskite jums trumpai papasakoti kas yra Discord.

Jeigu jūs esate vyresnis, tai Discord yra kaip mIrc, jeigu jūs esate jaunesnis, tai Discord yra kaip Slack.

Discord save poziciuonuoja kaip žaidimų mėgėjams skirta programa ir savo konkurentais laiko Teamspeak, Skype, ar Ventrilo. Realiai Discord teikia dvi paslaugas: garso pokalbių ir tekstinių susirašinėjimų.

Kiekvienas norintis gali sukurti savo Discord serverį ir pasikviesti draugus grupiniam pokalbiui arba prisijungti jau prie egzistuojančio serverio. Vienu metu galima prisijungti daugiau nei prie vieno serverio. Serverį gali sudaryti vienas daugiau kanalų. Jeigu nenorite rašyti visiems viešai, galite siuntinėti privačias žinutes. Wikipedia teigia, jog Discord turi 87 milijonus vartotojų.

Ai, ar aš sakiau, kad Discord yra nemokama?

Discord serveriai gali būti praturtinti įvairiais botais (visai kaip mIrc). Botų yra tūkstančiai ir aš neįsivaizduoju kaip išsirinkti „geriausią“, skirtingi botai gali turėti skirtingas funkcijas, kai kurie iš jų gali būti skirti tik specifiniams žaidimas. Jeigu jūs esate programuotojas, galite sukurti savo botą.

Kodėl aš įkūriau Discord serverį?

Dėl tos pačios priežasties, dėl ko pradėjau rašyti naujienlaiškį – aš noriu eksperimentuoti. Tai kas pasiteisina – lieka, kas nepasiteisina būna išmetama. Prieš pradėdamas naudoti Discord aš taip pat pabandžiau Slack. Iš pirmo žingsnio abi programos yra labai panašios ir vis dėl to Discord man tiesiog, kažkodėl patiko labiau. Aš Discord naudoju išimtinai tik susirašinėjimams. Jeigu norite parašyti man žinute, čia galite mane rasti.

Pirmiausiai leiskit papasakoti apie nepasiteisinusias idėjas. Aš galvojau, kad čia galėtų susirinkti žmonės, kurie mėgsta rašyti ir galėtų aptarti/kritikuoti vieni kitų darbus. Kai tik aš parašau kokį apsakymą, visuomet įmetu į rašymo kanalą (Jeigu jums tai įdomu, prisijunkite). Bet be manęs, šio teksto rašymo metu, niekas daugiau nediskutuoja.

Kitos dvi nepasiteisinusios idėjos: kanalas aptarti skaitytoms knygos, kanalas aptarti multikams.

Pakalbėkime apie tai kas pasiteisino. Pirmiausiai, tai bendras kanalas šio puslapio skaitytojams. Man nereikia vesti pokalbių, skaitytojai mielai bendrauja tarpusavyje. Muzikos ir filmų kanaluose yra daugybė youtube nuorodų. Jeigu norite žinoti, kokie nauji filmai ar serialai išeina, tai beveik tas pats kaip skaityti filmų tinklaraštį. Jeigu jums patinka nuorodos naujienlaiškyje, nuorodų kanale galite rasti nuorodas, kurios nepateko į naujienlaiškį.

Kodėl turėtumėte prisijungti?

Jeigu noras įsivelti į diskusijas atsitiktiniu laiku (nes skirtingi žmonės ateina skirtingu paros metu) nėra pakankamas argumentas, čia galite sutikti keletą (ne)žinomų Lietuvos tinklaraštininkių: Laimės kūdikis, Piratė.

Galite ateiti dėl manęs, bet pasilikti dėl kompanijos. Aš turbūt esu nuobodžiausias žmogus čia.

Kaip/Kur prisijungti?

Paspauskite šitą nurodą https://discord.gg/BVfKMCj.

Mes jūsų lauksim.

Brukštelk žinutę