Ko jūs pasiilgote iš praeities?

Vienas pilietis paklausė: „ko jūs pasiilgote iš praeities?“. Ir aš pradėjau galvoti, juk tikrai buvo dalykų kurių nebėra, tik klausimas ar aš jų pasiilgstu?

Pagalvokime kartu. Juk taip nesenai visi klausėm kasečių savo magnetofonuose, dabar vargu ar net CD klausom, kam jie reikalingi, kai gali klausytis mp3 iš savo kompiuterio? Ziliton prijungtas prie televizoriaus ir rodantis vos kelias spalvas. Taip pat ir pistoletas bei „Duck hunt“ su šuniu, kuris juokiasi po tavo netaiklių šūvių. Žaidimai, kuriuose buvo svarbiausia ne grafika (nes pixel-art niekada nebuvo tobulas), o idėja. Diskeliai 3.5“ tik 744kb atminties arba dar senesnis 5.25“. Atsimenate? Tetri brick game – rodos dar kažkur turiu tokią juodą... net nežinau ar tokį daiktą galima vadinti žaidimų konsole.

Ar prisimenate uniformas: mėlini kostiumai berniukams ir rudos suknės mergaitėms? Prie viso to dar turėjom spaliukus, komjaunuolius ir komunizmą... Lenino statulas kiekvienoje aikštėje...

Ar prisimenate miestą, kai vienintelė automobilių markė buvo žiguliai. Moskvičiai ir volgos pasirodydavo gana retai (ypač volgos).

Aš ilgai galvojau ko man trūksta iš praeities. Atvirai pasakius, pasiilgau tik vieno daikto – telefonų būdelių. Tikrai negaliu paaiškinti kodėl. Niekada nebuvau dažnas skambintojas, hm... kiek kartų gyvenime iš viso naudojausi tokiu daiktu? Tai kažkas tokio... Nedidelis namelis su daug langų ir durimis. Įeini į vidų, o ten pilkas telefonas su juodu rageliu, ratukinių būgnu numeriui rinkti. Ir dar tas džiaugsmas reikalauja mesti kapeikas. Hm... gal kas atsimena kiek kainavo skambutis?

Tiesa, dar kartais galima pamatyti vieną kitą telefono automatą netyčią užsilikusį, bet tai jau ne tas...

O ką jūs prisimenate iš praeities? Ko jūs pasiilgote?

Brukštelk žinutę