Kodėl mes einame į darbą?

Paklausiu kitaip: ką tu veiksi rytoj? Eisiu į darbą, o kodėl klausi? Ką veiktum, jeigu neitum į darbą? Skaityčiau darbo skelbimus, ieškočiausi darbo. Kodėl? Kaip suprasti „kodėl“? Kodėl tu eini į darbą? Kas per kvailas klausimas?! Einu į darbą, nes reikia pinigų!

PYP. Neteisingas atsakymas. Aš jums pasakysiu teisingą atsakymą: nes visi taip daro! Apsidairykite aplinkui ir atsakykite į klausimą: kiek ne pensijinio amžiaus, ne nėščių, fiziškai ir protiškai sveikų, pabaigusių mokslus (aukštus ir nelabai) pilnamečių neina į darbą? Antras klausimas: kodėl?

Spėju, kad 99,99% skaitytojų į pirmą klausimą atsakė – nulis. Ir į antrąjį jiems atsakinėti neteko. 

Kodėl visi eina į darbą? Todėl, kad juos taip mokė gyventi: jeigu daug ir sunkiai dirbsi, tai būsi laimingas. Be liko tik išsiaiškinti kas yra „sunkus darbas“. Statybininkui turbūt tai būtų butelis degtinės. Ar jau supratote kur lenkiu?

Matot, pinigai atsako į klausimą – kur? Kur jūs dirbate? Ten, kur moka jūsų pageidaujamą (minimalią) sumą. Tačiau pinigai nepasako, kas yra darbas ir neatsako į klausimą - kodėl? Kodėl jūs dirbate?

Norėdami atsakyti į tą klausimą, panagrinėkime standartinę darbo dieną. Priklausomai nuo to kelintą valandą prasideda jūsų darbas ir kaip ilgai trunka jūsų kelionė, jūs keliatės: penktą, šeštą ar septintą ryte. Ar keltumėtės taip anksti ryte? Manau, kad 80% žmonių atsakytų – ne. Taigi pirmą priežastis, kodėl dirbate – anksti keltis. Tu čia kažką nušneki, koks mulkis norėtų anksti keltis? Bet kuris protingas žmogus nori, kad jo diena būtų ilgesnė. Jeigu nori, kad diena būtų ilgesnė, reikia trumpiau miegoti, ankščiau keltis. Taigi, galbūt nevisi sąmoningai tai supranta, tačiau viena iš priežasčių, kodėl žmonės dirba, yra ta, kad galėtų anksti keltis.

Kas toliau? Toliau būna pusryčiai ir kelionė į darbą. Keliaujate į darbą automobiliu? O jeigu jums nereiktų kasdieną važinėti į darbą, ar tuomet turėtumėte automobilį? Prieš atsakydami gerai pagalvokit. 

O gal einate į darbą pėsčiom? Žmogaus smegenys geriausiai dirba, kai žmogus juda. 

Yra ir dar viena priežastis. Bet kokiu būdu norėdami keliauti į darbą, jūs esate, bent jau trumpam privesti išeiti į lauką ir pakvėpuoti sąlyginai grynu oru. Pripažinkit, iš ryto oras visai kitoks, nei per pietus ar vakare. 

O dabar įdomiausia dalis. Jūs atvykote į darbą, ką darote? Pasisveikinate su kolegomis? Pasidarote kavos? Paskaitote naujienas, laiškus? 

Kaip parodė kolegės apklausa, daugeliui žmonių vis tik yra sunku užmegzti naujas pažintis. Tačiau žmogus (išskyrus keletą išimčių) yra sociali būtybė ir jam reikia bendrauti. Žinote keista, tačiau nei darželyje, nei mokykloje, nei universitete nemoko kaip užmegzti naujas pažintis... Įdomu, kodėl? 

Tai ką daro žmogus norintis bendrauti, tačiau nedrįstantis užmegzti naujas pažintis? Pradeda galvoti, kaip jis iki šiol susirasdavo draugų. Ar jau žinote kaip? Senai, senai, kažkas jį nuvedė į darželį ir ten paliko. Paliko visai dienai. Tokių kaip jis ten buvo daug. Jiems neliko iš ko rinktis kaip tik susipažinti ir bendrauti visą dieną tarpusavyje... Po to, kažkas jį nuvedė į mokyklą ir ten paliko visai dienai. Tokių kaip jis ten buvo daug... Į universitetą, jis jau nuėjo pats... Aha, štai kur paslaptis! Tiesiog reikia pasirinkti vietą, kurioje yra „įkalinta“ daug žmonių. 

Kartais atrodo, kad ne žmogus pasirenka draugus, bet jam juos parenka, kažkas kitas: likimas, Dievas, aplinka, tėvai, žmona...

Pripažinkit, kolegos yra vienas iš svarbiausių dalykų darbe. Žmogus į darbą eina, tam kad galėtų pasipasakoti, sužinoti naujus anekdotus, kad galėtų aptarti vakar rodytą laidą ar serialą su kolegomis. Žmogus eina į darbą, tam kad nesijaustų vienišas, ne pinigai svarbiausia. Sunkiausia išeiti iš darbo, kur kolektyvas yra labai stipriai susibendravęs, tokiais atvejais žmonės, net gi sutinka dirbti už mažesnį užmokestį, nei galėtų gauti kitur. 

Po darbo seka kelionė namo, jinai labai panaši į rytinę kelionę, tačiau vyksta į priešingą pusią. Kodėl tai svarbu? Nuotykis. Daugelio žmonių gyvenimas yra toks nuobodus, jog kelionė į darbą, iš darbo ir pietų pertrauka yra didžiausias nuotykis jų gyvenime. Baik, juokus, čia jau tikrai nusikalbi. Žmogus dirbantis metus, turi vieną mėnesį atostogų, kas dažniausiai susiskaido į tris savaites namuose vaikščiojimo iš kampo į kampą ir septynias dienas Palangoje. O tai nuotykis – net septynios dienos Palangoje! Ne Palangoje, o kur? Šveicarijoje, Egipte? Bet vis tiek tai tik 7 dienos iš 365! O kaip dėl kiekvieną dieną po nuotykį? Na gerai, kiekvieną savaitę po nuotykį? 

Yra ir dar viena priežastis, kodėl žmonės taip veržiasi į darbą. Jinai vadinasi šeima: vyras, žmona, vaikai... Kai kurie žmonės norėdami išvengi bendravimo, jau geriau ilgiau padirbės. Apie tai galima parašyti įrašą ir ne vieną, todėl dabar nesiplėsiu. 

Tai kodėl tu eini į darbą? O ar aš turiu pasirinkimą? Dabar tokia visuomenės santvarka.

Brukštelk žinutę