Kodėl turėtumėte kurti dienoraštį

Tinklaraštininkų banga jau praėjo, todėl galiu pakalbėti apie tai, kodėl turėtumėte kurti dienoraštį.

Pradėkime nuo to ko aš nesakau.

Aš nesakau, kad jūs turite rašyti. Jeigu jums patinka video – kurkite video. Jeigu jums patinka audio – kurkite audio. Jeigu jums patinka piešimas – pieškite (kurkite komiksus).

Aš nesakau, kad reikia turėti asmeninį interneto adresą. Aš nesakau, kad reikia užsiimti brandingu ar marketingu. Aš nesakau, kad turite sulaukti šimtų ar tūkstančių fanų.

Aš nesakau, kad reikia rinktis wordpress, medium, facebook ar kokią nors kitą populiarią platformą.

Aš nesakau, kad turėtumėte dalintis pikantiškomis gyvenimo smulkmenomis pvz: ką šiandien valgėte, kiek kartų tupėjote kaip tupikas ir t.t.

Tai, kodėl turėtumėte kurti dienoraštį?

Dienoraščio kūryba teikia daugybę naudos. Pirma: tai kas neužrašyta – būna pamiršta. Vieni įvykiai yra nesvarbūs, kitus norisi prisiminti, trečius norisi pamiršti kuo greičiau. Praėjus metams viskas pasimiršta. Kuo daugiau laiko praeina, tuo labiau viskas pasimiršta. Praėjus metams nesvarbūs įvykiai gali atrodyti svarbūs, o tuos kurie konkrečią dieną atrodė svarbus, praėjus metams norisi užmiršti… Vakare žvelgdamas į praėjusią dieną, būni per daug arti įvykių, todėl negali jų objektyviai įvertinti. Kaip pavyzdį paimkime paveikslą. Jeigu žiūrite į paveikslą per arti – tai matysite tik teptuko mostus, dažų atspaudus, tačiau negalėsite suvokti viso paveikslo. Jeigu atsistosite per toli – tai pamatysite tik susiliejusias spalvas ir vėl gi nematysite, tai ką norėjo perteikti menininkas. Dienoraštis puikus instrumentas išsaugoti žinias bei įvertinti įvykius iš teisingo atstumo. Jeigu kada nors norėsite parašyti autobiografiją, bus žymiai lengviau, jei turėsite sukauptus dienoraščius.

Aš niekada nerašiau asmeninio dienoraščio, bet pradėjus kurti komiksus, jie tapo tarsi mano dienoraštis. Viešas, bet užkoduotas ir suprantamas tik man. Dabar, kai komiksų nebekuriu to pasigendu. Jeigu dokumentuojate savo gyvenimą, nebūtina to daryti viešai. Nebūtina to daryti virtualiai, galite pasitelkti priemones, kurias turėjo praėjusio amžiaus žmonės.

Antra nauda – žinios. Jeigu kažką sužinojote ir užrašėte dienoraštyje, geriau atsiminsite, o esant reikalui galėsite lengvai pasikartoti ir prisiminti, nes žinosite kur rasti. Jeigu skelbsite žinias viešai, tai sudomins kitus ir paskatins jus dar labiau stengtis. Bandymas sukurti kokybišką turinį, privers jus geriau apmąstyti ką norite pateikti. Taip geriau įsigilinsite į medžiagą, gal net gi atliksite tyrimą/analizę norėdami įsitikinti, jog viskas ką sakote yra tiesa bei užpildysite savo žinių spragas.

Skleisdami informaciją internete (ar draugų rate) įsitvirtinsite kaip tos srities specialistas ir, kai žmonėms prireiks patarimo, pagalbos ar gal net gi darbuotojo, kreipsis į jus. Lyderis yra ne tas, kuris garsiausiai rėkia. Geras lyderis yra tas, kuris sugeba išauginti kitus lyderius. Profesinis dienoraštis suteikia puikią progą surinkti bendraminčių grupę aplink save.

Įsipareigojimo atnaujinti reguliariai nauda dvejopa. Trečia nauda – reguliariai, kurdami dienoraštį įprasite aiškiau bei geriau dėstyti mintis. Tai palies ne tik jūsų dienoraštį, bet ir kitas sritis – bendravimą su žmonėmis: kolegomis, šeimos nariais, draugais.

Ketvirta nauda – reguliarus dienoraščio atnaujinimas padės suprasti, kad kažką daryti reguliariai nėra sunku. O praėjus metams nuo pradžios pastebėsite, kiek daug galima pasiekti skiriant tik po pusvalandį kiekvieną dieną (kas antrą dieną, kartą per savaitę). Tokia patirtis turėtų jus paskatinti pradėti daryti ir daugiau mažų asmeninių projektų.

Žinote koks lengviausias būdas suvalgyti dramblį? Po vieną kąsnelį. Ar kada nors pagalvojote koks lengviausias būdas parašyti knygą? Po vieną dienoraščio įrašą.

Aš manau, jog dienoraštis yra labai svarbus dalykas, žmogui, kuris nori kontroliuoti savo gyvenimą. Jeigu jūs sakote, jog neturite laiko rašyti dienoraštį, vadinasi jūsų gyvenimas nepriklauso jums. Jūsų laikas suplanuotas - kitų žmonių. Jūsų gyvenimas nepriklauso jums. Nieko tokio, nesijaudinkite, didžiosios dalies žmonių, gyvenimas nepriklauso jiems patiems.

Aš manau, jog dienoraštis yra labai svarbus dalykas, žmogui, kuris nori tobulėti. Rašydami galėsite stebėti savo progresą. Matysite, kaip pradedate nuo paprastų klausimų ir keliate vis sudėtingesnius. Pastebėsite kaip klausimai, nuo kurių pradėjote, po metų jums atrodys juokingi, tačiau kiti žmonės, kurie tik pradeda bus dėkingi, kad atsakėte ir pasidalinote viešai.

Dienoraštis, kaip dantų valymas, turėtų būti įprotis. Dalykas, kuriam nereikia motyvacijos, kad atliktum. Kiek motyvacinių citatų perskaitote ar peržiūrite motyvacinių video, kad prisiverstumėte išsivalyti dantis?

Brukštelk žinutę