Koks pas jus oras dabar?

Kas yra gyvenimas pagal jus? 

Šiandien aš svarsčiau kaip apibūdinti gyvenimą. Kas tai yra? Galiausiai nusprendžiau gyvenimą apibrėžti vienu žodžiu: gyvenimas – tai emocijos. 

Pabandykit prisiminti kokį nors praėjusios vasaros įvykį, ką jūs prisimenate? Jūs prisimenate emocijas. Jūs juk neprisimenate fakto, jog buvote... Beje, kur jūs buvote? Jūs prisimenate tą įvykį, todėl kad jis išsiskyrė iš visų kitų savo emocijų stiprumu. Aš nežinau ar tai geras įvykis, ar blogas... Galbūt padavėja išpylė ant jūsų baltos bliuskutės kavą ir tos vištos jūs negalite užmiršti – labai stipri neigiama emocija. Galbūt jūs sėdėjote su kažkuo parke ir žiūrėjo į mėnulį – stipri teigiama emocija. Paprastas faktas neturi jausmo, todėl mes nelikę jo atsiminti. 

Dabar prisiminiau savo keliones į Infobalt prieš gerus 5 metus. Vieni sakydavo, kad Infobalt prastas renginys, kiti – kad geras, tiesa, tų kitų visuomet būdavo mažiau. Jeigu kalbėti taip visiškai sąžiningai, tai Infobalt visuomet buvo prastas renginys. Bet aš sakydavau, jog man patiko. Kodėl? Todėl kad svarbiausia tokiame renginyje – gera kompanija. Visą kelionę mes paversdavome nuotykiu vertu prisiminti ir pati paroda būdavo tik dešimtadalis tos kelionės. Geros emocijos štai ką malonu prisiminti. 

Pasiimkit popieriaus lapą ir pabandykite surašyti visas teigiamas emocijas, kokias pavyks sugalvoti. Pasiimkite kitą popieriaus lapą ir pabandykite surašyti visas neigiamas emocijas, kokias tik pavyks sugalvoti. 

Kiek pavyko parašyti?

Jeigu pažiūrėtumėte į abu lapus, tai pamatytumėte skirtumą – neigiamų greičiausiai užrašėte daugiau ir neigiamas rašyti yra lengviau... Ar tai reiškia, jog jūsų gyvenimas pilnas pykčio, streso, įtampos? Tikiuosi, kad ne. 

Kai jūs užplūsta teigiama emocija, jūs negalvojate, jūs mėgaujatės gyvenimu. O ką ten be prigalvosi? 

O kai jūs užpuola neigiamos emocijos, tai čia kaip slysti nuo kalno į karvės tortą. Viskas gali prasidėti nuo nepelnytos kritikos ar nemandagaus žodžio iš kolegos. Taip gali atsirasti nepasitikėjimas savimi, nerimas. Jaučiate kad slystate nuo kalno? Nerimas labai puikus dalykas, blogąja prasme. Nerimas gali pasikviesti savo draugus: baimę, kančią, kaltę, pavydą. Vis dar slystate kalnu žemyn? Sveikinu, jums jau liko visai nedaug, kad atsidurtumėte šūde: tik pyktis ir skausmas. 

Problema suneigiamos emocijomis, kad neigiamų emocijų veikiami jūs darote įvairius veiksmus, dažniausiai blogai ir to pasėkoje visa aplinka būna įtakota neigiamai. Trumpai tariant blogis turi savybę daugintis. 

Mes esame... turėtume būti protingos būtybės ir turėtume suvaldyti savo emocijas, pakreipti jas norima linkme. Sakau turėtume, nes tai tikrai nėra lengva. Visų pirma reikia proto, kad suvoktum, jog dabar yra blogai ir nenori, kad taip daugiau tęstųsi. Bet pats svarbiausias dalykas yra pažinti, teisingai identifikuoti emociją. Kaip tai padaryti? Paklauskite savęs: koks oras pas jus dabar pas jus viduje? Kodėl oras? Todėl kad orą lengva mums visiems įsivaizduoti. Emocija apibūdinti sunku, o orą lengvą. Tai koks pas jus oras? Rekomenduoju paskaityti labai įdomų straipsnį oras kaip emocijos

Žinau, kad pradėjau nuo gyvenimo, o baigiau apie orą. Tačiau gyvenime viskas yra oras.

Brukštelk žinutę