Lenktynės - gyvenimo metafora

Aš ilgą laiką žiūrėjau F1, visai neseniai pradėjau domėtis Formula E ir man netikėtai stuktelėjo, jog tos lenktynės yra labai puiki gyvenimo metafora. Jeigu esate matę nors vienas žiedines lenktynes, tai turėtumėte suprasti apie ką aš kalbu.

Greičiausias ratas. Norint žinoti kurioje pozicijoje startuosi turi nuvažiuoti ratą kvalifikacijoje. Ir tas ratas nėra paprastas, iš pradžių lenktynininkas važiuoja apšilimo ratą ir po jo savo greičiausią ratą. Esminis klausimas yra kada jis nuspaudžia greičio pedalą iki dugno?

Ką tai turi bendro su gyvenimu? Naujų metų rezoliucijos. Visi žino, kad jos neveikia. O kodėl jos neveikia?

Įsivaizduokite, jog jūsų tikslas yra numesti dešimt kilogramų ir jūs pasižadate tą daryti nuo sausio pirmos dienos. O ką jūs darote gruodžio mėnesį? Leiskit atspėsiu – persivalgote. Kūčios, Kalėdos, Nauji metai, daug laisvų dienų, daug švenčių, tiesiog sunku nepersivalgyti.

Kaip manote, kokių rezultatų pasiektų lenktynininkai, jeigu elgtųsi taip kaip jūs? Atsistumia savo automobilį iki starto linijos, įšoka ir spaudžia greičio pedalą iki dugno. Ne kažką, ne kažką...

Realybėje jie greičio pedalą nuspaudžia ne prie starto linijos, bet dviem posūkiais iki starto linijos, kad ateitų su inercija ir teisingu rimtu, kad maksimaliu greičiu kirstų starto-finišo liniją. Jeigu jūs norite ko nors pradėti siekti nuo sausio pirmos dienos, tai jau gruodžio mėnesį turite įeiti į teisingą ritmą, kad atėjus datai galėtumėte lėkti maksimaliu greičiu.

Sukibimas. Važiuodami apšilimo ratą arba paskui saugos automobilį pilotai labai daug vinguriuoja, kodėl jie taip elgiasi? Lenktyninių automobilių padangos gaminamos taip, kad geriausią sukibimą turi tik tam tikrame temperatūros diapazone. Važiuojant lėtai padangų temperatūra krenta ir sukibimas blogėja. Prastas sukibimas yra pavojingas, lenktynininkas gali išlėkti iš trasos.

Įsivaizduokite, kad esate vienišas ir nusprendžiate nuo šiol kalbėti su merginomis, bet tik su gražiomis. Jeigu bandysite taip daryti, tai neturėsite sukibimo ir išslysite iš trasos. Jeigu norite, kad pokalbiai su gražiomis merginomis būtų sėkmingi, turite kalbėti su visais žmonėmis: gražiais ir negražiais, ir merginomis ir vaikinais. Bendraudami su visais palaikysite tinkamą padangų temperatūrą ir turėsite gerą sukibimą bet kurioje situacijoje.

Paimkime kitą pavyzdį. Tarkim jūs nusprendžiate tapti viešu kalbėtoju, tačiau kalbėsite tik Login konferencijoje, kuri vyksta vieną kartą metuose. Ar jūsų pasirodymas bus sėkmingas? Greičiausiai - ne. Jeigu norite, kad pasirodymas būtų sėkmingas turite kalbėti viešai bent kartą per mėnesį ir pradėti nuo mažų renginių, kuriuose susirenka nedaug žmonių, o ne nuo milžiniškos auditorijos.

Esu tikras, kad galima surasti ir daugiau analogijų, tačiau, kai išgirdau šitas dvi skirtinguose podcast, jos tiesiog išsprogdino mano smegenis. Iš vienos pusės taip netikėta, iš kitos – paprasta ir logiška. Kodėl aš apie tai nepagalvojau niekada anksčiau?

Brukštelk žinutę