Esi vienišas?

Noriu pasidalinti savo patirtimi, o tiksliau - savo klaidų sąrašu. Ir nors kalbėsiu iš savo pozicijos, tačiau kai kurias klaidas tikrai daro abi lytis.

Akli pasimatymai yra laiko švaistymas. Eidamas į aklą pasimatymą tu nežinai ką gausi, tai tas pats kas valgyti užrištomis akimis. Jei esi alergiškas riešutams ar tu valgai užrištomis akimis? O gal pirma įsitikini, jog patiekale riešutų nėra? Tas pats turėtų galioti ir pasimatymas.

Pasimatymai neturi būti akli. Ir turbūt pirmas dalykas apie ką jus pagalvojote, tai pasikeisti nuotraukomis. Mums vyrams, moterų išvaizda yra tikrai svarbi. Dėl skonio nesiginčijama, bet jūs niekada neišgirsite vyro sakant: jinai negraži, tačiau turi gerą humoro jausmą, todėl noriu su ja permiegoti. Moterims vyro išvaizda nėra tokia svarbi, aišku, tai nereiškia, jog galite sau leisti atrodyti kaip bomžas.

Nuotrauka yra smulkmena ir prieš susitinkant vertėtų išsiaiškinti ir kitus dalykus. Pavyzdžiui moterys mėgsta aukštesnius už save vyrus, kad galėtų šalia jų užsidėti aukštakulnius. Kadangi aš esu, tik šiek tiek aukštesnis už nykštuką su kepure, tai iš mano pusės yra gražu perspėti, ko jinai turėtų tikėtis. Jeigu jūs turite tris rankas vietoj dviejų taip pat reiktų perspėti, kad nebūtų: staigmena, man iš pilvo išlindo Svetimas.

Tačiau net ir tokie dalykai yra smulkmenos. Svarbiausias dalykas ką vertėtų išsiaiškinti prieš susitinkant – vertybės. Pavyzdžiui aš nerūkau. Kai per pasimatymą mergina prisidegė cigaretę aš pasitraukiau saugiu atstumu, maždaug apie 100 metrų, ir tą aš padariau nesąmoningai. Aš tiesiog negaliu pakęsti cigarečių kvapo. Aišku, tai yra klaida iš mano pusės, kad iš anksto išsiaiškinau jos pomėgių.

Tikėtis, jog kitas žmogus dėl jūsų mestų rūkyti yra absurdas, jau greičiau jūs pats priprasite, o gal net pradėsite rūkyti. Ir pasaulyje nėra nei vieno žmogaus, dėl kurio jūs turėtumėte gadinti savo sveikatą.

Rūkai? Taip. Puiku, nešvaistykim vienas kito laiko veltui. Kitas.

Aš taip pat negeriu ir turiu prisipažinti, kad nežinau kaip reaguočiau į kitą žmogų. Vyno taurė greičiausiai manęs neišgąsdintų, tačiau vyno butelis ar alaus bokalas... Visai gali būti, jog aš pabėgčiau.

Dabar kas nors skaito ir galbūt net nervuojasi: būdamas, toks išrankus, tu niekada nesusirasi antros pusės. Taip. Taip gali atsitikti. Bet ko jūs norite: būti su kažkuo ar būti laimingas? Aš noriu būti laimingas. Jei kitas žmogus mažina mano laimės jausmą, tai geriau jau būti vienam.

Saugokitės barakudų. Barakuda – tai moteris, kuri myli jūsų piniginę. Kuo daugiau pinigų ant jos išleisite, tuo labiau jos meilė sužibės. Problema ta, kad, kai jums pinigai pasibaigs arba ateis turtingesnis bičas, jūs liksite ant ledo.

Kartą per pasimatymą viena mergina pareiškė, jog vaikinas visuomet turi mokėti už merginos pietus, gėrimus ir t.t. Aš suprantu, kad, kai pietauja šeima ar draugai, vieną kartą moka vienas, kitą kartą kitas ir nors galiausiai sumos niekada nesutampa, tačiau lieka pats dosnumo, draugiškumo principas. Tačiau, kai vienas visuomet moka už antrą, tai jis melžiama karvė.

Aš niekada nemokėsiu už mergina, tai yra mano kertinis principas. Nesvarbu kiek daug pinigų aš turėsiu (Šitą, turbūt reikėjo įtraukti prie vertybių).

Tačiau svarbu nepamiršti atsižvelgti į kultūrinį aspektą. Tai kas yra tiesa Lietuvoje nebūtinai yra tiesa kitoje šalyje. Ispaniškuose kraštuose yra normalu, kad vaikinas apmokėtų visas merginos sąskaitas. Todėl, kai tėvas išleidžia du vaikus į klubą, sūnui duoda labai daug pinigų, o dukrai nei cento.

Tai yra skaičių žaidimas. Jeigu ieškaisi darbo, tai išsiunti 100 CV, gauni 10 pakvietimų į pokalbius ir galiausiai 2 pasiūlymus. Tai yra normalus skaičių žaidimas. Visi taip daro. Jeigu jūs išsiųstumėte tik vieną CV ir po to lauktumėte kol jums atsakys, tai galite ir numirti, nes daugelis „informuoja tik atrinktus kandidatus“. Visi jus laikytų bepročiu.

Labai keista suvokti, jog aš žaidžiu visus skaičių žaidimus ir tik vienoje srityje elgiuosi kaip beprotis. Atspėjote kurioje, ar ne?

Nepriimkite nieko asmeniškai. Norint būti blogeriu reikia turėti labai storą skūrą, nes galite bet kada sulaukti piktų ar durnų komentarų. Rašydamas kokį drąsesnį įrašą aš net gi iš anksto nusiteikiu, jog gausiu piktų komentarų ir vėliau labai apsidžiaugiu, jeigu jų nebūna.

Tas pats principas galioja ir pasimatymuose. Jeigu kas nors nesiklijuoja devyniais iš dešimties atvejų, tai ne jūsų kaltė. Galbūt jos katinas mirė, gal nėra nuotaikos, nes saulutė neužšvietė ar dar kas nors nukrito. O dešimtu atveju jūs tiesiog esate luzeris. Kaip žinoti, ar jūs esate luzeris? Labai paprastai, skaitydamas tekstą jūs pagalvojote: aš esu dešimtas atvejis. Jeigu supratote, kad esate luzeris, sveikinu, dabar galite ką nors imti ir pakeisti.

Nebūkite reiklus. Tarkim, kad įvyko pirmas pasimatymas ir jis praėjo nuostabiai. Ką daryti toliau? Kaip dažnai bendrauti? O kaip dėl to, kad kiekvieną dieną? STOP! Su šiuolaikinėmis technologijomis bendrauti net ir 24 valandas per parą nebūtų sunku. Tačiau nedarykite tos klaidos. Kiekvienas grįžtate į savo gyvenimą ir užsiimate savo reikalais. O pabendrausite tuomet, kai galėsite, po trijų dienų ar po savaitės ar kai gausis... Tačiau, jeigu tuoj pat puolate bendrauti visą laiką, tai reiškia, kad jūs neturite draugų, jūs neturi įdomios veiklos, jūs neturite gyvenimo. O ką gali duoti žmogus, kuris nieko neturi? NIEKO! Jūs greitai vienas kitam atsibosite ir santykiai nutrūks.

Nebūkite Kalėdų senelis. Kai santykiai tęsiasi ilgai, tai tam tikromis progomis dovanos yra reikalingas dalykas. Tačiau, jeigu dar tik pirmieji arba pats pirmas pasimatymas ir jūs ateina su maišu dovanų, tai nieko gero apie jus nepasako. Tai reiškia, jog jums reikia patvirtinimo, kad su jumis įdomu, malonu bendrauti. Tačiau ar iš tiesu malonu bendrauti su žmogumi, kuris savimi nepasitiki, neįvertina savęs ir nuolatos reikalauja patvirtinimo iš kitų?

Būkite atviras. Pasimatymai įvyksta dėl to, kad kiekviena pusė nori trumpalaikių arba ilgalaikių santykių. Jeigu visi apie tai žino, tai kodėl kalbėti apie tokį dalyką turėtų būti tabu? Amerikiečiai turi posakį: pakalbėkim apie Dramblį kambaryje. Jeigu abiejų tikslai sutampa, tai galbūt praleisite laiką labai smagiai, jeigu ne. Kitas.

Tiesa, moterys turi dar ir trečią kategoriją jinai vadinasi draugė su pimpalu ir jeigu mandagiai nutylėsite, tai garantuotai atsidursite šitoje kategorijoje.

Jeigu žaidžiate skaičių žaidimą, apie kurį rašiau šiek tiek aukščiau, tai būtų taip pat gražu iš jūsų pusės informuoti kas vyksta. Jeigu bijote, kad įsižeis, ką jūs tuomet kalbėsite, kai netyčia ją susitiksite kur nors viešoje vietoje tuo metu, kai busite su kita?

Būkite draugiškas. Šitas galioja absoliučiai visose situacijoje ne tik pasimatymuose. Kažkas nesiklijuoja, išsiskirkite draugiškai. Atsisveikinkite. Nedeginkite tiltų. Lietuva maža šalis, visai gali būti, kad tą žmogų sutiksite ateityje. Arba gali atsitikti dar blogiau ir tas žmogus gali būti vienintelis, kuris jums gali padėti.

Prisipažįstu, jog praeityje dažnai elgdavausi kaip psichopatas ir pasišvaistydavau ban/ignore ar panašiomis funkcijomis. Ateityje pasistengsiu būti geresnis, nors turbūt bus nelengva.

Nesitarkite dėl antro pasimatymo, pirmam nepasibaigus. Įvyko pasimatymas, jūsų nuomone viskas įvyko nuostabiai, todėl tuoj pat imate galvoti apie antrą. Tačiau kitas žmogus nebūtinai turi jaustis taip pat. Galbūt jam siaubingai nepatiko, tačiau jis bijo jus įžeisti, įskaudinti ir todėl pasakys taip, tačiau grįžęs galvos kaip jam nusimuilinti ir išvengti kito susitikimo.

Nespauskite kito žmogaus ir nestatykite jo į nemalonią padėti. Leiskite žmogui suvirškinti kas įvyko ir dėl kito susitikimo tarkitės tik kitą dieną.

Nebūkite geras berniukas. Ar kada nors pastebėjote kuo geresnė mergaitė, tuo blogesnis berniukas jai patinka? Aišku, tai nereiškia, jog tuoj pat turite pirkti odines striukes, beisbolo lazdas ir daužyti parduotuvių vitrinas. Tai nusikaltimas.

Visų pirma, tai reiškia, jog privalote turėti savo vertybes ir nepildyti kiekvienos moters užgaidos. Kartais jos sugalvoja absurdiškiausiu užgaidų vien tam, kad patikrintų jus. Kaip atrodo vyras, kuris išpildo kiekvieną moters užgaidą? Be stuburo. Kaip kramtomoji guma. O ką žmonės daro su kramtomąja guma? Pakramto kol skonis dingsta ir išspjauna. Jūs juk nenorite, kad taip pasielgtų su jumis?

Antras svarbus dalykas yra būti atviru. Geras berniukas bijo įžeisti žmogų, todėl nesako tiesos, o išsigalvoja įvairius dalykus. Taip, aš jūs tik ką pavadinau melagiu. Ar jūs norite draugauti su melagiu? Aš ne.

Moterų nuomonė po dvylikos. Pavadinimas skamba seksistiškai ir įžeidžiančiai, tačiau prašau nemuškit manęs. Tai išeis į gerą moterims, jeigu vyrai teisingai supras.

Visų pirma, moterys nežino ko nori. Jeigu paklaustumėte kokio vyro nori moteris, tai jinai pasakytų, kad gero berniuko: draugiško, nuoširdaus, rūpestingo... Ir tuomet pasižiūrite, kad jinai stovi šalia baikerio prasekta koža, kurio krūtinė tokia plaukuoja, jog atrodo, kad ten lokys priklijuotas. Jis skleidžia tokį gaivų aromatą kaip tvartas, nes paskutinį kartą prausėsi, kaip tikras lietuvis, prieš Kalėdas.

Tuomet tu pabandai pasakyti, jog jis neprimena gero berniuko ir gauni atsakymą, kad jis turi gerą Gumoro jausmą. Ir aš jau turbūt eisiu, nes užuodžiu tą gumoro jausmą ir jis toks stiprus, kad man akis griaužia.

Antra, moterys žmones vertina kitaip nei vyrai. Jeigu kokia nors jūsų draugė nori supiršti su jos vieniša drauge, pirmas vyro klausimas būna: ar jinai graži? O atsakymas būna: jinai turi gerą humoro jausmą. (Ta prasme jinai stora, bet dėl skonio nesiginčijama). Valio, gavau bilietus pirmoje eilėje į Humoro klubą. Rimtai, vyrai niekada neieško merginų, kurios turi gerą humoro jausmą. Prieš eidami į tokį pasimatymą, visuomet pirmiausia pasiklauskite kito bičo nuomonės apie tą merginą. Vyro nuomone galima tikėti, o... aš vėl seksistas ane? Jūsų labui brangiosios, jūsų labui.

Pažinčių svetainės. Niekada nesupratau pažinčių svetainių veiklos... Jeigu mergina savo anketoje nurodė tik ūgį ir smūgį, ką tu jai parašysi? Labas, man patinka tavo smūgis? Aišku, visuomet galima pacituoti Donelaitį.

Visai kas kita, jeigu mergina savo anketoje nurodė dešimt savo hobių ir penkiasdešimt mėgstamiausiu filmų. Jeigu jinai negauna po naują žinutę kiekvieną dieną, tai akivaizdžiai užsiregistravo ne toje svetainėje.

Tačiau tai galioja abiem pusėm. Visų pirma, jeigu registruojatės, tai norite gauti dėmesio ir niekam nerūpi, kad jūs ožys (ta prasme, pagal kinų horoskopą, o ne atpirkimo ožys). Antra, jūs norite gauti dėmesio iš teisingų žmonių, o ne iš atsitiktinių pašlemėkų, todėl nurodykite kiek galima daugiau papildomos informacijos, kad gautumėte kokybiškesnius rezultatus.

Išeikite iš namų. Ar žinojote, jog tikimybė autobusų stotelėje susirasti antrą pusę yra milijoną kartų didesnė, nei tiesiog sėdint ant sofos namuose?

Jeigu norite susirasti antrą pusę, turite dalyvauti, turite susipažinti su naujais žmonėmis, turite bendrauti. Ir jūs, aišku, automatiškai paklausite: kur man dalyvauti?

Kaip minėjau aukščiau aš negeriu, prie viso to ir nešoku, taigi, tikimybė mane sutikti naktiniame klube yra tokia pati kaip, kad Brandsonas oro balionu nusileis į jūsų kiemą išgerti šviežio pieno. Tokie dalykai kartais atsitinka, bet, kai jie atsitinka, tai parašo visi žurnalistai...

Jeigu jūs iš Vilniaus yra daugybė renginių: Hubcamp, Barcamp, OCC Vilnius, Gamedev... Bet čia aš vardinu, kas įdomu man, aš neturiu supratimo kas įdomu jums... Jeigu jūs iš kito miesto, tuomet aš nežinau... Kaune yra daugybė renginių studentams, tačiau jeigu nesate studentas, gali būti keblu.

Galiausiai yra bendros gairės. Savanorystė, kiekviename mieste turėtų būti bent po vieną organizaciją, kuriai reikia savanorių. Biblioteka, gal jie organizuoja kokį nors knygų mylėtojų klubą? Teatrai, konferencijos, net ir bažnyčioje galima užmegzti naujas pažintis, tiesiog reikia noro ir pastangų.

Aišku, reikia suprasti, jog tik nuėjus ir susipažinus su vienu žmogumi, nereikia manyti, jog tai bus tas vienintelis. Tačiau žmogus su kuriuo susipažinote greičiausiai turi draugų, giminių ir vienas iš jų gali tapti kaip tik tuo ko jūs ieškote. Tačiau viskas prasideda nuo pažinties, kuri iš pirmo žvilgsnio nebūtinai atrodo žadanti. Aš noriu pasakyti, kad bičai gali susipažinti su bičais, o panos su panomis. Kiekviena nauja pažintis jūs gali nuvesti netikėtais gyvenimo keliais, tačiau reikia jai suteikti šansą.

Brukštelk žinutę