Let's Talk Kaunas
Iš pradžių galvojau, kad galbūt šį įrašą reiktų rašyti anglų kalba, bet mano skaitytojai yra lietuviai ir šis, kaip ir visi kiti tekstai yra skirti jiems. My dear new non-lithuanian friends, I am sorry, you will have to read this with google translate.
Apie šią idėją perskaičiau Kas Vyksta Kaune, kaip ir Running Dinner atveju, nusprendžiau jog reikia išbandyti.
Kas tai yra?
Idėja labai paprasta: žmonės renkasi pasipraktikuoti, pagerinti savo kalbų žinias neoficialioje aplinkoje.
Ko tikėtis?
Pagrindinė bendravimo kalba yra anglų, tačiau galima (priklausomai nuo to kas konkrečiai atėjo) pabendrauti rusiškai, itališkai, vokiškai, ispaniškai, ukrainietiškai, uzbekiškai, arabiškai...
Pusė dalyvių yra lietuviai, bet kas sakė, kad negalima su lietuviais kalbėti angliškai ypač, jeigu tavo tikslas yra pagerinti anglų kalbos žinias. Nepriklausomai nuo tautybės daugelio žmonių anglų žinios yra vidutiniškos. Šitai sakau, kad jūs nebijotumėte ateiti, net jeigu manote, jog jūsų anglų kalbos žinios yra prastos. Bendromis jėgomis ir gestais galima išsisukti iš bet kokios situacijos.
Didžioji dalis užsieniečių yra Erazmus studentai. Tačiau amžius nėra svarbu, tikrai nereikia bijoti, jog čia tik studentų renginys. Tikslaus žmonių amžiaus nežinau, todėl spėsiu kad jis svyravo nuo 17 iki 50.
Mano patirtis
Tai buvo pakankamai graži diena, nors šiek tiek vėsesnė nei ankstesnės, todėl visi žmonės susirinko lauke prie kavinės durų. Aš pats atėjau kažkur penkios minutės po septinių, todėl jau nemaža grupė žmonių buvo susirinkusi, tačiau dar bent dešimt minučių laukėm kitų. Iš viso susirinko apie dvidešimt žmonių ir draugiškai patraukėme į Nemuno salą.
Atvykus į vietą pirmiausiai visi turėjo prisistatyti, pasakyti savo vardą ir ką nors apie save. Jeigu nežinote, kuo esate įdomus pabandykite atsakyti į vieną iš dviejų klausimų: 1) kuo jūs didžiuojatės? 2) apie ką norėtumėte pakalbėti čia šiandien? Jeigu norite būti tikrai unikalus, pasakykite, jog prisimenate visų vardus pirmą kartą išgirdęs.
Prisistatymo dalis, turbūt yra nusibodusi reguliariems lankytojams, tačiau kaip kitaip įtraukti naujokus?
Antroji dalis šiuo atveju buvo nedidelis žaidimas. Dalis žmonių buvo suskirstyti į stulpus, kita - į bėgikus. Žmonės bendrauja tris minutes, po to keičiasi poromis. Šitaip skatinamas kalbos įgūdžių tobulinimas. Šis žaidimas turi vieną trūkumą: stovintieji niekada nepabendraus su kitais stovinčiais, o bėgiojantys niekada nepabendraus su kitais bėgiojančiais. Aišku, tai neturi reikšmės, nes žmonių vis tiek yra daugiau, kad galėtų visi pabendrauti su visais ir visas susitikimas vyksta tik porą valandų. Tačiau nuo to vakaro aš suku galvą kaip išspręsti šitą problemą ir niekaip nesugalvoju. Jeigu turite pasiūlymų būtinai parašykite komentaruose.
Trečioji dalis yra laisvas bendravimas. Jeigu per pirmus du etapus pavyko sužinoti kurie žmonės, įdomiausi konkrečiai jums, tai puiki proga kaip tik dabar užsipulti tuos žmones klausimais. Nereikia galvoti, kad tik užsieniečiai yra įdomūs: kaip jums žmogus, kuris domisi actekų ir kitomis Amerikos gentimis?
Aš turbūt esu šiek tiek nacionalistas, bet man visuomet malonu išgirsti, kad užsieniečiai nori išmokti lietuvių kalbą. Nors aš, aišku, atėjau ne tam, kad kalbėti lietuviškai, bet tą sužinojus, kaip nekalbėti?
Paskutinė mintis. Reiktų atspausdinti anglišką skelbimą apie renginį ir pakalbinti užsieniečių bendrabučiuose, kad būtų didesnė kalbų įvairovė.
Daugiau informacijos apie renginį ieškokite Facebook. Tikiuosi, kad kas nors panašaus vyksta ir kituose miestuose.