Mano Dievas - Senis Šaltis

Ar kada nors atkreipėte dėmesį, jog Senis Šaltis yra pristatomas taip tarsi būtų Dievas, Jėzus ir Šventoji Dvasia viename? 

Norėčiau jūsų visiškai rimtai paklausti: kuo Senis Šaltis ne Dievas?

Amžius. Dievas sukūrė pasaulį, todėl yra labai senas. Senis Šaltis taip pat yra labai senas, jau daugybę metų jis džiugina vaikus dovanomis.

Išvaizda. Kadangi Senis Šaltis yra labai senas, tai turbūt nieko nestebina jo ilga žila barzda. Senis Šaltis dėvi kepurę, paltą ir storas kelnes (jo apranga susijusi su gyvenamąją vieta). Paskutiniu metu jis linkęs dažniausiai rinktis raudoną spalvą, tai greičiausiai kažkaip susiję su mada. Dievas taip pat turi ilgą žilą barzdą. Matyt, visi senukai yra panašūs. Tačiau Dievas gyvena šilčiau, todėl renkasi lengvesnius drabužius, o mėgstamiausios jo spalvos yra balta, mėlyna.

Vieta. Senis Šaltis gyvena Šiaurės ašigalyje, Laplandijoje. Dievas – danguje. Kitaip sakant ir vienas, ir kitas gyvena labai toli ir praktiškai yra nepasiekiami: nei pėškom nueisi, nei autobusu nuvažiuosi.

Kompanija. Senis Šaltis gyvena su Snieguole, briedžiu Rudolfu bei nykštukais. Dievas gyvena su savo sūnum Jėzum, Marija, Šventąja Dvasia ir angelais.

Bendravimas. Kiekvienas žmogus (vaikas) gali parašyti laišką Seniui Šalčiui. Kiekvienas žmogus gali sukalbėti maldą Dievui. Mane labiausiai stebina, jog tiek Dievas, tiek Senis Šaltis moka visas pasaulio kalbas. Tiesa, nei vienas, nei kitas į užklausimus niekada neatsako.

Veikla. Ką veikia Senis Šaltis vienuolika mėnesių per metus sunku pasakyti, bet yra manoma, jog gamina žaislus geriems vaikams. Ką veikia Dievas neturiu žalio supratimo.

Galios. Senis Šaltis stebi visus metus buvai geras ar blogas ir metų gale priima atitinkamą sprendimą. Dievas stebi žmones ir baudžia juos už nuodėmes, bei palaimina už gerus darbus. Jėzus pamaitino minią penkiais kepaliukais duonos ir dviem žuvimis. Manote, jog tai stebuklas? Senis šaltis iš savo nedidelio maišelio sugeba ištraukti dovanas viso pasaulio žmonėms. Jėzus gali eiti vandens paviršiumi. Senis Šaltis per vieną naktį aplanko viso pasaulio namus ir padeda visiems dovanas po eglute.

Apsireiškimas. Kiekvienais metais gruodžio mėnesį, Senis Šaltis apsireiškia iš karto daugybėje vietų. Dažniausiai jis renkasi prekybos centrus, koncertus, tačiau gali ateiti ir privačiai į namus. Turbūt būtų sunku surasti žmogų, kuris nėra matęs Senio Šalčio (ir sugebėtų perskaityti šitą tekstą). Kalbant apie Dievą, jo apsireiškimų, jau senokai niekas nėra matęs.

Apdovanojimas ir bausmė. Senis Šaltis kiekvienais metais geriems vaikams atneša dovanų: Lego, kompiuterį ar kokį kitą populiarų tuo metu žaislą. Blogiems vaikams dažniausiai jis dovanoja megztuką. Dievas gyvenimo pabaigoje žmogų pasiima į dangų (jeigu jis buvo geras) arba siunčia į pragarą (jeigu jis buvo blogas).

Kaip matote Dievas ir Senis Šaltis yra labai panašus, tačiau po tokios argumentacijos ar galėtumėte pasakyti, kodėl turėčiau tikėti į Dievą, o ne į Senį Šaltį?

Visų pirma, Senis Šaltis yra saviakas. Jis gyvena toje pačioje planetoje kaip ir aš – Žemėje, todėl globalinis atšilimas ir kitos bėdos jam yra tokios pat aktualios kaip ir man. Priešingai nei Dievui, kuris gyvena kažkur kitur.

Antrą, Senis Šaltis yra geresnis. Kiekvienais metais jis parodo tu buvai geras ar blogas dovanų forma ir suteikia šansą kitąmet pasitaisyti. Tuo tarpu Dievas baudžia vieną kartą visiems laikams - po tavo mirties.

Kuo norite tikėti - rinkitės patys.

Brukštelk žinutę