Nulinės sumos žaidimas

Žmogus, kuris pasakė, jog gyvenimas kaip zebras: juoda, balta, juoda, balta... Neturėjo supratimo apie tai ką kalba. Gyvenimas tikrai ne zebras, tiesa pasakius, neįsivaizduoju koks tai galėtų būti gyvūnas. 

Matot, gyvenime džiaugsmas ir skausmas eina kartu. Aišku, retai pasitaiko, kad norisi džiaugtis ir pykti vienu metu (aš ne išprotėjau, dėl skirtingų priežasčių). Daug dažniau eina didelis gėris ir daug mažų blogiukų arba atvirkščiai. Ir viskas priklauso tik nuo pačio žmogaus, kur jis fokusuoja savo dėmesį, tokia ir diena pas jį būna: gera arba bloga. Nulinės sumos žaidimas.

Man įdomu: nulis yra teigiamas ar neigiamas? Suprantu, matematiškai klausimas neturi prasmės, tačiau gyvenime... Daugelis žmonių yra labiau palinkę į vieną ar kitą pusę. Nuo ko tai priklauso? Turbūt nuo vertybių, auklėjimo, aplinkos, draugų, žinių, išsilavinimo, religijos, nuo visko kas sudaro žmogaus asmenybę.

Tavo gyvenime daugiau gerų ar blogų dienų?

Nulinės sumos žaidimas

Aišku, jeigu tau nupjovė ranką, tai tikrai nesiūlau džiaugtis tuo, jog paliko antrą. Kai kuriuos dienos būna, tiesiog šūdinos. Taip būna, bet tai nereiškia, kad negalioja nulinės sumos taisyklė. Galbūt jinai išsilygins ne per dieną, galbūt per savaitę, galbūt per mėnesį, bet kada nors jinai išsilygins. Gamta myli ekvilibriumą. Kaip vienoje senoje knygoje parašyta: iš dulkės kilęs, dulke pavirsi.

Brukštelk žinutę