Maršrutai lt klaidos

Niekada nesupratau, kodėl kompanijos turėdamos gerą, veikiantį produktą pakeičia jį nauju – šudinesniu. Bet būtent taip atsitiko su maršrutai.lt svetaine. Principe galėčiau išvardinti daugybę nesąmonių, kurias jie padarė naujame produkte, tačiau šiandien apsiribosiu tik dviem.

Laikas

Tas užrašas „dabar“ atrodo labai gražiai dizaino prasme, bet: ar jūs padarė tyrimus, kiek žmonių ieško transporto dabar, kiek po valandos ir kiek rytoj? Aš turbūt esu labai keistas žmogus ir mėgstu planuoti savo keliones iš anksto.

Koks čebato aulas sugalvojo, kad laikas turėtų būti iškrentantis sąrašas?

Įsivaizduokite, kad jums reikia pasirinkti laiką 7:45 pabandykite tai padaryti tokiame sąraše...

Tokio laiko nėra. Nieko tokio, galima įrašyti. Kas atsitinka kai pabandote įrašyti?

Kiek dvitaškiu matote paveikslėlyje? Svetainė nesupranta, jog žmonės gali norėti įrašyti laiką. Aišku, visuomet galima įrašyti kaip kompiuteriui su nuliu priekyje, o ne kaip normaliam žmogui...

Kaip turėtų veikti šita vieta?

Tegul būna tas užrašas „dabar“ jis niekam netrukdo, tačiau paspaudus turėtų užrašas pavirsti į laiką, tuomet žmogui lengviau pataisyti esamą laiką, nei bandyti įvesti pačiam (kas veikia bugovai) arba slinkti iki pat viršaus (kas yra absurdas). Taisant laiką turėtų iškirsti pasiūlymų sąrašas (panašus kaip pasirenkant stoteles) su galimais laiko variantais pvz 07:15, 07:30 ir t.t. Tai būtų ir gero funkcionalumo pavyzdys ir būtų patogu žmogui.

Rezultatai

Dažnai studentai ateina iš Dizaino, Elektronikos fakulteto į Breslaujos g. stotelę.

Ir važiuoja į Akropolį t. y. Griunvaldo g. stotelę.

Ir jeigu ieškote 11 valandai, gaunate tokius rezultatus:

Tiems kas nesupranta problemos aiškinu:

Tarp dviejų minėtų stotelių važiuoja: troleibusai 1, 5, 7, 13, 14, 15, 16, autobusai 6A, 12, 34, 39 (ir dar maršrutiniai taksi). Kokia tikimybė, turint 11 maršrutų tarp dviejų stotelių, jog vidury dienos važiuos tik vienas?!

Yra ir daugiau problemų su nauja svetaine, bet kitos yra palyginus nereikšmingos su tomis, kurios apskritai neleidžia naudotis jų sukurtu produktu.

Brukštelk žinutę