Mėlynas pomidoras

Atsakymas man buvo visą laiką prieš akis. Bet aš sugebėjau jo nepastebėti. Ilgai. Metus. Ilgiau...

Atsakymas į visatos didžiausią paslaptį yra 42.

Nenustebino jūsų?

Ir neturėjo.

Mėlynas pomidoras.

Turbūt nekartą teko girdėti, jog suprasti kai kuriuos dalykus reikia laiko? Ir ką tuomet pagalvodavote? Ai, ką tie seni pirdylos aiškina, aš pats geriau žinau! Bet ateina laikas ir tuomet pagalvoji: Velnias, jie buvo teisūs.

Keista ar ne? Kai esi jaunas, nori būti teisus. Nenori, kad tau aiškintų, ką daryti ir kaip gyventi, bet kai ateina amžius supranti, jog jie buvo teisūs. Kaip gi taip negalėjai patikėti tuo ką tau sakė?

Mėlynas pomidoras.

Ta saldi tiesos akimirka, kai viskas paaiškėja. Kai nustoji nervintis ir supranti. Supranti, kad gali. Supranti, jog visą laiką, tai žinojai giliai širdyje. Supranti, jog tau ne kartą, tai bandė pasakyti, bet nesiklausei. Supranti, jog atsakymas visą laiką, tau buvo prieš akis, bet tu jo sugebėjai nepastebėti, kaip ir aborigenų gentis gyvenanti džiunglėse, sugebėdavo nepastebėti lėktuvo skrendančio danguje, nes nežinojo kas yra lėktuvas.

Ta akimirka, kai pasikeičia visas pasaulis, bet lieka toks pats. Tarsi mirksnis. Pažvelgi į veidrodį, bet ten jau ne tu. Pažvelgi atidžiau...

Tokiu momentu norisi tik vieno dalyko, ir tu žinai, jog tai bus...

Mėlynas pomidoras.

Kai išlipi iš autobuso, tu nežinai, kas bus toliau. Bet tu jau čia. Tai netrenkia kaip žaibas iš dangaus. Iš pradžių atrodo viskas gerai. Bet tai griaužia kaip žiurkės iš vidaus, po truputi ir tuomet tau norisi rėkti...

Mėlynas pomidoras.

Nėra noro. Nėra noro pajudėti, nėra noro pakelti ranką. Nėra noro šypsotis. Nesinori be reikalo varginti senai jau nemankštintų veido raumenų. Jis tarsi vaško kaukė sustingusi surūgėlio poza, lengviau būtų ją nusiimti nei prisiversti nusišypsoti.

Nėra noro, niekam. Ir tokiu momentu supranti, kad jog didžiausias žmonijos kūrinys yra televizijos pultelis. Tačiau nėra noro paspausti mygtuką... Žvelgi buku žvilgsnių į televizorių ir mąstai, kaip ant jo atsidūrė...

Mėlynas pomidoras.

Žinote Aną? Jinai kovoja su rūkymu labai keistu būdų, kodėl niekuomet neparašo jos telefono numerio?

Mėlynas pomidoras.

Tau vis dar liūdna? Šiandien pas tave perkūnija, tačiau mėsos kukulių nebus? Ar gi tai teisybė? Tu turi teisę liūdėti, turi teisę nuo pasaulio pasislėpti, bet kodėl po velnių tu to norėtum?

Liūdnu būti lengviau. Tiesiog reikia vieną kartą suprasti, jog gyvenimas eina kanalizacijos vamzdžiu žemyn. Ir viskas.

Laimingu būti sunku. Aplinka tiesiog giriasi savo nesėkmėmis, negali apsidžiaugti kaip pykta ant viešojo transporto, kuris vėluoja dėl užsnigtų kelių.

Norint būti laimingu, reikia nuolat kovoti. O kas norėtų kovoti?

Mėlynas pomidoras.

Būtum katinas, laižytum valerijoną.

Valerijonas gerai, nors tai ne...

Mėlynas pomidoras.

O gal galima būti laimingu paprastai? Neužsikrėsti emocijomis?

Emocijomis? Bet jeigu neturėsi emocijų, tai busi kaip tas kalkuliatorius. Tas pats, kurio niekas nebenaudoja, bet kažkodėl jis vis dar guli stalčiuje. Geras daiktas, kam jį mesti. Jis vis dar veikia...

Mėlynas pomidoras.

O gal galima neužsikrėsti tik neigiamomis emocijomis? Nepasiduoti aplinkos spaudimui? Neaaa, tai neįmanoma. Galbūt verta dvi akimirkas apsidžiaugti, net jei po to vieną akimirką nusivilsi?

Mėlynas pomidoras.

Būsena. Vienintelis dalykas, kuris svarbus. Tavo būsena nepriklauso nuo aplinkos, todėl jinai ir vadinasi tavo būsena. Tu gali pakeisti ją bet kada. Ir receptas labai paprastas: tris kartus giliai įkvėpk, padaryk tris pritupimus, tris kartus pašok į orą plasnodamas rankomis ir tris kartus suplok. Paklausčiau kaip jautiesi, bet tu vis dar čia ir skaitai šitą tekstą.

Mėlynas pomidoras.

Ar tekstas gali turėti nuotaiką? Ir jeigu taip, tai kokia šito teksto nuotaika?

Žinau, kad tau labiau rūpi visai kitas klausimas: kas po velnių yra...?

Mėlynas pomidoras.

Tai svajonė. Jeigu paklausčiau, kiek iš jūsų norėtų aplankyti Japoniją, kiek iš jūsų atsakytų ? Visi? O jeigu po dešimties metų paklausčiau kiek iš jūsų jau apsilankė ten, kiek iš jūsų pasakytų ? Vienas? Nei vienas? Kodėl? Juk tai ne vienaragis. Tai tik valstybė, kurią lengvai surastumėte žemėlapyje. Jinai traukia, todėl kad yra tolimiausias taškas nuo Lietuvos, kokį galėtumėte sugalvoti. Todėl, kad jų kultūra visiškai kitokia nei mūsų. Tačiau tai...

Mėlynas pomidoras.

Vienintelis dalykas, kurio jums nepavyks paragauti, kad ir kiek apie tai svajotumėte.

Brukštelk žinutę