Gyvenimo prasmė - religija

Jeigu jūs lankotės mano puslapyje pirmą kartą, tai greičiausiai jums reiktų skaityti šį įrašą: Gyvenimo prasmė - prasmės nebuvimas?.

O jeigu jūs nuolatinis mano skaitytojas tai greičiausiai žinote mano požiūrį į religiją ir galvojate, kur čia kabliukas?

Galiu nuraminti, mano požiūris į religiją vis dar nepasikeitė.

Prieš maždaug du metus parašiau: Gyvenimo prasmė - prasmės nebuvimas? ir jis tapo visų laikų populiariausiu įrašu nuo pat pirmos dienos. Nevisai esu tikras kodėl taip atsitiko. Ar tiek daug žmonių... lietuvių ieško gyvenimo prasmės internete? Ar nėra geresnio, moksliškesnio, įdomesnio teksto ta tema?

Vis tik labai tikėtina, jog rašydamas tekstą, prieš du metus, buvau nevisai teisus.

Mano pagrindinis teiginys buvo: gyvenimo prasmė - būti reikalingu. Paskaitykite straipsnio komentarus, tikrai įdomu. (Iš karto galiu pasakyti neskaitykite stephenie meyer knygų, tai gali nuvesti jus blogais keliais.) Kas blogai su tuo teiginiu? Ir ką dar parašė komentuotojai, kas tikrai nepalengvina gyvenimo?

O ką reiškia būti reikalingu? Kaip pamatuoti reikalingumo laipsnį? Jeigu jūs esate moteris, jums labai lengva tapti reikalinga - tiesiog reikia pasidaryti vaiką. (Pastaba: tai ne patarimas, netikrinkite šio teiginio praktiškai) Ir iš karto noriu pareikšti užuojautą jūsų vaikams. Aš ne moteris ir niekuomet nesuprasiu kaip gyvenimo džiaugsmas ir prasmė gali būti vaikai (ir anūkai), bet dėl vieno esu tikras, kai jūsų vaikams bus 16 metų, jie tuo LABAI nesidžiaugs.

Jeigu gyvenimo prasmė yra būti reikalingu, tai tuomet tampi visiškai priklausomas nuo kitų žmonių. Ar jis paprašys manęs pagalbos? Ar jis padėkos man už padarytą darbą? O jeigu nepaprašys, o jeigu nepadėkos, kas tuomet: sėdėsi kamputyje ir verksi? Gyvenimo prasmė, turi kilti iš žmogaus vidaus, o ne iš išorės. Jeigu jūsų laimė priklausys nuo išorinių priežasčių pavyzdžiui oro, tuomet jūs niekuomet nebūsite laimingi.

Vienas komentaras sakė, jog gyvenimo prasmė mylėti kitą žmogų, o kas jeigu jis tave atstums? Ar rašysi savo dienoraštį apie prarastą meilę, kaip kokia niolikmetė? Supraskit, jūs kelete per didelę reikalavimų kartelę iki beveik neįmanomo. Mylėti visus žmones būtų daug lengviau. Tačiau užtektų mylėti tik save.

Jeigu būti reikalingu nėra gyvenimo prasmė, tai kokia ji tuomet?

Nežinau, šiandien nieko nepasiūlysiu, galbūt jūs turite ką pasiūlyti?

Geriau pakalbėkime apie religija. Teiginys būti reikalingu nevisai klaidingas, jeigu kalbame apie Dievą. Aš nesu fanas šaltų bažnyčių ir visokių keistų ritualų. Tačiau Dievas tikrai nėra žmogus su maskaradiniu kostiumu ar medinis stabukas pakabintas palubėje. Deja, jeigu skaitote šį straipsnį, tai greičiausiai reiškia, jog gimėte Lietuvoje, ką galima laikyti žodžių doras katalikas sinonimu. Ir jeigu jums nepatinka krikščionybė, tai pasirinkimas gana skurdus, bet jis yra.

Religija yra gerai, nes atsakymą į bet kurį klausimą galite rasti evangelijoje ar kitoje šventoje knygoje. Tai yra svarbu, nes nereikia žmogui pačiam galvoti. Sektos šia prasme yra dar geriau, jos dažniausiai yra dar griežčiau reglamentuotos ir uždaros, todėl neleidžia sudygti erezijos sėklai. Bet kas, kas leidžia žmogui pasijusti laimingu ir svarbiu yra gerai, kol tai nekenkia aplinkiniams. Ar tai reiškia, kad narkotikai yra gerai? Olandija...

Bet grįžkim prie Dievo. Tu esi reikalingas Dievui, jeigu padarysi gerą darbą, tai Dievas tau atsilygins irgi geru darbu, savo meile ir palaiminimu. Kokiu būdu žmogus priims tą palaiminimą, tai jau kiekvieno asmeninis reikalas, galbūt tai ostija sekmadienio mišiose.

Galbūt jūsų Dievas gyvena didelėje bažnyčioje marmurinėmis grindimis, nesvarbu, jeigu jūs esate jam reikalingas, o jis reikalingas jums - tai puiku. Dar šauniau, jeigu jūsų dievas gyvena jumyse, mažytėje žmogaus širdyje ir kiekvieną dieną kviečia jus daryti gerus darbus, nes jūs esate jam reikalingas.

Brukštelk žinutę