Miesto simbolis

Kauno miesto simbolis - stumbras, Klaipėdos - nuskendo, Šiaulių - auksinis berniukas, Panevėžio - trys juostelės ir fanaras, o kaip manote kas yra Vilniaus simbolis?

Jeigu žinote, kas pavaizduota nuotraukoje, tuomet žinote kokio atsakymo aš laukiu. O tiems kas nežino - susipažinkite Ponia Rožė - Vilniaus miesto simbolis.

Neturiu nieko asmeniško prieš ponią Rožę, bet ar tai geriausia ką turi Vilnius? Ar alkoholikas bomžas yra tai kuo jūs norėtumėte didžiuotis? Kokia savybė labiausiai žavi? Gal bomžo patriotiškumas - jis neišvyko į Anglija, priešingai nei daugelis kitų lietuvių? Ar jūs norėtumėte pasakyti savo vaikams: čia Vilniaus simbolis, aš noriu, kad ir tu toks būtum, kai užaugsi? Ar jūs nuvykę į užsienį savo naujiesiems draugams norėtumėte pasakyti: žinot, pas mus yra toks bomžas, atvažiuokit pažiūrėti? Ar gali gyventi gerai žmonės, kurie bomžą laiko miesto simboliu?

Apskritai kalbant tai net ne Vilniaus problema, tai visų miestų problema. Pažiūrėkit ką rašo google. Kauno simbolis - Merkurijus buvo nugriautas. Sveikinimai Kaunui, taip ir toliau. Klaipėdos simboliai naikinami. O aš dar galvojau, kad Kaune blogai. Garsusis Panevėžio simbolis supleškėjo... Miestai be veido. Ar ką nors jaudina Kristaforas brendantis per šūdus, kuriuos nuleidžia Lukašenka Baltarusijoje? Miesto herbas - tai duoklė praeities tradicijoms, bet dabar jis reiškia nedaugiau nei pernykštis sniegas, ar kas nors dar atsimena kokia žiema buvo praėjusiais metais?

Kitais metais norima padaryti tiesioginius merų rinkimus. Pamirškit merų rinkimus, tai nesvarbu. Pamirškite mis, misis, misisis ir kitų gražuolių rinkimus, tai irgi nesvarbu. Ką tikrai turėtų padaryti kiekvienas miestas, tai išsirinkti kokį nors simbolį. Ir turiu iš karto pasakyti, jog manęs auksinis berniukas nejaudina, mergaitė irgi nejaudintų, nebent būtų pateikta gryno aukso forma. Miesto simbolis turėtų būti žmogus, kuris galėtų įkvėpti. Žmogus, į kurį galima būtų lygiuotis. Žmogus, kuris daug pasiekė, bet kad ir kur be būtų didžiuotųsi savo miestų (šalimi). Žmogus apie kurį purvasklaida neieškotų pikantiškų gyvenimo detalių. Ir kad mes visi taptume laimingesni, geriau jau tas žmogus būtų velniškai turtingas.

Kiekviena šalis, turi daugybę ambasadorių. Tai kodėl neįsteigus miesto ambasadoriaus titulo? Miesto ambasadorius - tai šiuolaikiškas miesto veidas. Žmogus, kuris galėtų ateiti į mokyklą ir įkvėpti vaikus pasirinkti geresnį gyvenimo kelią. Žmogus, kuris deklaruotų aukštesnes vertybes ne tik žodžiais, bet ir savo pasiekimais. Žmogus, kurio pavardę išgirdę, mes sušuktume: aš irgi gimiau tame mieste!

Suteikti miestui veidą, atrodo paprasta, bet jeigu tai paprasta, kodėl niekas to dar nepadarė?

nuotrauką pasiskolinau iš čia

Brukštelk žinutę